Aşiri heyecan stres ve kaygi

  • Hocam ben heyecan kontrolü stres aşırı kaygı endişe huzursuzluk için doktora gittim bana misol ve modiodal verdi.Hergün başım ağrıyor hocam ıyi veya kötü birşey düşünemiyorum.15 gündür wellbutrin kullanıyorum baş afrika yoktu ama.bir kaç gündür tekrar devam etmeye başladı ilaç da ise tarafımı bilmiyorum baş ağrısından kurtuldum derken tekrar oldu.Ne yapmaliyim

  • Doktor Cevabı:
    Prof. Dr. Hamdullah AYDIN

    Doktorunuzla yeniden görüşmenizi öneririm.


  • Ankara Psikiyatri uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!

Diğer Hasta Soruları

  • İlaç hakkında

    Merhabalar hocam üniversite sınavına hazırlanıyorum 6 ay kadardır ritalin kullanıyorum. şu an doktorumun önerisiyle günlük 40 mg kullanıyorum bazı günler 50 mg a çıkıyorum. sınava 15 günden daha az kaldı 60 mg a çıkmamın ciddi bir sağlık sorunu oluşturma olasılığı var mıdır? sürekli kalp krizi geçir...

    Doktor Cevabı:
    Prof. Dr. Hamdullah AYDIN

    Prof. Dr. Hamdullah AYDIN

    Durumunuzu yakından bilen doktorunuz dışında kimseden öneri almamanızı öneririm. sınava böylesine yakın dönemde doz değişiklikleri doktorunuz tarafından yapılmalıdır.

  • Kaygı bozukluğu depresyon

    Merhaba 2.5 aydır lodux kullaniyorum doz 60mg yukseltilince çok fazla bulantı yaptı bunu doktorumla görüştüm biraz daha sabretmem gerektiğini söyledi ve ekstra destek mide ilacı vs bulantim azaldı ama 6 kilo verdim bunuda doktora söyledim biyerde duracak kilo kaybi dedi..ama kilo kaybim duracak gibi...

    Doktor Cevabı:
    Prof. Dr. Hamdullah AYDIN

    Prof. Dr. Hamdullah AYDIN

    2-3 hafta içinde yan etkiler dengelenir. bu durumda ilacınızı bir süre günaşırı alarak doktora danışabilirsiniz. iyi bayramlar,

  • Adhd - attention deficit hyperactivity disorder

    Tekrar merhaba halil bey umarım iyisinizdir. burada bir uzmana gorundum ve bana adhd teshisi kondu ve 20mg rubifen (methylphenidate hydrochloride) verildi. uzmana gitmeden oncede ben adhd ilaclarinin yan etkisini cok okudum ama bunun ne kadar her insanda etki gösterdiğini bilmiyorum. ben ilac...

    Doktor Cevabı:
    Uzm. Dr. Halil ÖZCAN

    Uzm. Dr. Halil ÖZCAN

    Her ilacın etki ve yanetkisi olabilir, sizde nasıl olacağını kullanmadan bilmek mümkün değildir. zaten prospektüslerde ne etki ve yanetkiler olabileceği yazılıdır, siz kullanmaya başlayın kendinizi etki ve yanetki açısından gözlemleyin, hareketlilik, sabırsızlık, dikkat dağınıklığı, duygudurumunuzda... Cevabı gör



  • Öfke kontrolü

    Merhaba hocam 2 cocugum var eşimden yana sikintim yok sorun bende en ufak şeylere sinirleniyorum çocuklarıma bagirip cagiriyorum biseyler kırıyorum o anlik rahatliyorum sonra pisman oluyorum napicagimi sasirtim çocuklarıma zarar vermekten korkuyorum bazen sinirlenip kendimi.camdan asagi atasim geliy...

    Doktor Cevabı:
    Prof. Dr. M Alpay ATEŞ

    Prof. Dr. M Alpay ATEŞ

    Merhaba öncelikle kan tahlili yapmak gerekir. öfkeye neden olabilen bazı fiziksel/hormonal hastalıklar olabilir. eğer tetkik sonuçları normalse bir psikiyatri uzmanına görünmekte fayda var...tedavide ilaçsız yöntemler de var. ama terapi ve ilaç birlikte olursa daha etkili olabilir.

  • Aseksüelmiyim acaba?

    21 yaşında bir erkeğim ve mastürbasyon yapamıyorum.ayrıca içimde seks isteği yok. ama şehvet hissim var sizce ben aseksüelmiyim çok merak ediyorum cevabınızı bekliyorum. saygılar

    Doktor Cevabı:
    Prof. Dr. Tunay KARLIDERE

    Prof. Dr. Tunay KARLIDERE

    Merhaba; sadece bu yakınmanız ile bir tanı koymak çok uygun olmayacağı için ilk fırsatta bir psikiyatri uzmanına muayene olmanız halinde bir cevap oluşturulabilir. sağlıkla.

  • Majör depresyon

    Merhaba,7 aydır majör depresyon depresyon tedavisi görüyorum xanax,cedrina ve efexsor kullanıyorum,intahar girişimim oldu bu süreçte, insanlara tamamen tahammülsüzüm,takıntılarım ve şüpheciliğim devam ediyor sürekli yorgun ve mutsuzum sırt ağrılarım çok fazla psikolog tedavi si de aldım ama aşamıyor...

    Doktor Cevabı:
    Uzm. Dr. Burcu YÜCETÜRK

    Uzm. Dr. Burcu YÜCETÜRK

    Merhaba, oldukça ciddi bir durumdasınız. yoğun çaresizlik içinde olduğunuzu anlıyorum. lütfen olabildiğince çabuk sizi izleyen psikiyatrist ile iletişime geçin. ek olarak psikoterapi almayı düşünmelisiniz. bazı sorunlar ile başetme yöntemlerinizi gözden geçirebilirsiniz böylece.



  • Adhd - attention deficit hyperactivity disorder

    Cok teşekkür ederim halil bey. iyi calışmalar

    Doktor Cevabı:
    Uzm. Dr. Halil ÖZCAN

    Uzm. Dr. Halil ÖZCAN

    Kolay gelsin

  • Anksyetedprsyon

    Hocam mrb, 2 hafta önce anksiyete bozuklugu teşhisi kondu aşırı kaygıdan dolayı mide krampları ve bulantısı yaşıyordum.paxera 20 mg ilaç verildi 12 gündür yarım kullanıyorum fakat bütün yan etklilerini yaşıyorum titreme,aşırı hareket,sıkıntıi,uykusuzluk huzursuz bacak sendromu vs.işe falan gidemiyor...

    Doktor Cevabı:
    Prof. Dr. Hamdullah AYDIN

    Prof. Dr. Hamdullah AYDIN

    İlk günlerde etki pek başlamasa da böylesine yan etki olduğuna göre doktorunuzla yeniden görüşmeniz uygun olur.

  • Yorgunluk, bitkinlik ve hasta hissetme

    Merhaba, ferritin 109.6, vitamin b12 532 folik asit 3.58 buna folbiol kullandim 1 ay ama sikayetlerim gecmedi. troid hormonlari da bakildi ama dosyamda bulamadim hocam o da normaldi kisaca hersey normal tek midemde hafif gastrit var. ama kendimi hasta/rahatsiz hisediyorum hocam. kime nereye gitsem p...

    Doktor Cevabı:
    Prof. Dr. Hamdullah AYDIN

    Prof. Dr. Hamdullah AYDIN

    Kan değerleri normal olduğuna göre psikiyatriye baş vurmanızı öneririm. böylece doktorlarınız birlikte hareket ederek durumunuz değerlendirir ve tedavinizi planlarlar.



  • Ritalin yan etkisi hakkında

    Merhaba hocam 19 yaşındayım üniversite sınavına hazırlandığımdan dolayı doktorumun kararı ile günde ritalin 10 mg dan toplam 60 mg kullanmaktayım. 5-6 aydır kullanıyorum daha önce günlük 40 mg dı şimdi ise 60 mg a çıktık. ritalin almadığım zaman nabzım normal fakat aldıktan sonra nabzım 120 lere kad...

    Doktor Cevabı:
    Prof. Dr. Hamdullah AYDIN

    Prof. Dr. Hamdullah AYDIN

    Bu şekilde kullanmanızı önermem. lütfen doktorunuzla görüşünüz..

  • Yorgunluk, bitkinlik ve hasta hissetme

    Hocam merhaba benim 1,5 senedir sikayetlerim var yardim edebilirmisiniz. yasim 20 yurtdisinda kaliyorum 2016 da mide sikayetlerim basladi temmuz 2017de turkiyede kapsamli check up yaptirdim gastrit cikti. mide sikayetlerimden 2 ay sonra kendimi asiri halsiz, yorgun, tedirgin ve sersem hissediyorum....

    Doktor Cevabı:
    Prof. Dr. Hamdullah AYDIN

    Prof. Dr. Hamdullah AYDIN

    Yazdıklarınıza göre, check up sonuçları normal olsa da ferritin, vitamin b12. folik asit, troid hormonları başta olmak üzere incelenmeli ve özellikle uyku düzensizliği , iştah ve cinsel alanda istek değişmeleri gibi noktalar ele alınmalıdır. bu incelemeler yapıldıysa sonuçları görmek isterim. sağlıc... Cevabı gör

  • Anksiyete bozuklugu

    Merhaba 1 buçuk aydır anksiyete sebebiyle lodux kullaniyorum ilk etapta 30mg başladık 15 gündür 60mg şeklinde devam ediyoruz ilaç bana iyi geldi deyip tamda şükrederken inanılmaz mide bulantim başladı doz yukseltildikten sonra ve bu şekilde yasamak beni çok fena zorluyor kiloda veriyorum midemde gas...

    Doktor Cevabı:
    Prof. Dr. Hamdullah AYDIN

    Prof. Dr. Hamdullah AYDIN

    Dozu azaltıp hemen doktorunuzla görüşmenizi öneririm.



  • İlaç değişkşiği

    Hocam benim 27 yaşında üniverste öğrencisi bir oğlıum.var.4 yıl önce hastalandı evde tedavi gördü.kullandığı ilaçlar dr tarafından değiştirilmedi.abizol 5 mg.akineton ve selectra kullanıyor.ilaçlar yan etki yapmaya başladı.ne yapmamgerekir akif güngör 0532 492 0195

    Doktor Cevabı:
    Prof. Dr. Hamdullah AYDIN

    Prof. Dr. Hamdullah AYDIN

    Hastayı görmeden öneri yapılması uygun olmaz. lütfen oğlunuzun tedavisini yürüten doktora bu konuları danışınız.

  • Adhd - attention deficit hyperactivity disorder

    Cok teşekkür ederim halil bey, yurt disinda yaşıyorum ve umarım en kısa zamanda gidebilirim. bunun hızlı ilerlediğini düşünüyorum çünkü son zamanlarda cok farklı olmaya başladı. hayallerimin durumu değişti, olmayacak bir olağan ustu olay, super kahraman veya gerçekleşmeyecek seyler bile aninda zaman...

    Doktor Cevabı:
    Uzm. Dr. Halil ÖZCAN

    Uzm. Dr. Halil ÖZCAN

    Mümkündür, lakin başka bozukluklar da benzer sorunlara neden olabilir, küçük bir ihtimal lakin bir hipomani yazıp googledan bakmanızı önereceğim lakin ne olursa olsun bir uzmanla görüşün derim, iyi günler

  • Kulak cinlamasi

    Hocam iyi günler.hocam bende 3 yil önce viruse bagli goz hastaligi olustu ve bulanik görüyordum. tedavisi oluyor tekrar nuksediyordu. hocalar bunun kalıcı da olabileceğini soyluyorlardi.bu bende aşırı kaygı ve korku olusturdu.ailemin de destegiyle bu korkuyu ve kaygıyi yavaş yavaş atlattım. fakat h...

    Doktor Cevabı:
    Prof. Dr. Hamdullah AYDIN

    Prof. Dr. Hamdullah AYDIN

    Üzerinde durduğunuz sorun yaşamınızı böylesine etkilediğine göre psikiyatriye baş vurarak önerilerini almanızı öneririm. sorunların sizi böylesine etkilemesinin en azından biraz önüne geçilebilir...






.
x