Psk. Erkam Ünal, İstanbul, Psikoloji

Psk. Erkam Ünal

Psikoloji - İstanbul

Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Bireysel Terapi, Boşanma Oryantasyonu ve Evlilik Krizleri

Takvim talep etDeğerlendirSoru Sor

Psikologun Adresi

Meşrutiyet Mah. Samanyolu Sk. Saadet Apt. No: 12/6  Şişli, İstanbul
Mola Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

İmkanlar
Wi-fi Kredi kartı ile ödeme Nakit

Erkam Ünal Hakkında

Erkam Ünal Kimdir?

Psk,Erkam Ünal, 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Psikoloji bölümünde lisans eğitimini başarıyla tamamlamış, Haliç Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Tezli Yüksek Lisans programına devam etmektedir.

2011-12 döneminde Ankara Hava Lojistik Komutanlığı Rehberlik Danışmanlık Merkezi’nde yedek subay statüsünde, askerlik görevini, psikolog olarak tamamlamıştır. Bu süre zarfında askerlik görevini yapan erlere ve görevli askeri personele bireysel danışmanlık ve psikoterapi hizmetinde bulunmuş ve eğitimler vermiştir.

Aynı dönemde Ayla Abla Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevi personeline ve ailelere danışmanlık hizmeti de vermiştir. 2012-2016 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesinde Psikiyatri Polikliniğe başvuran hastalara bireysel psikoterapi uygulamaları, psikolojik danışmanlık ve psikolojik test uygulamaları yapmıştır.

2015 yılında Çerkezköy Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde, ağırlıklı olarak, Şizofreni ve Bipolar Duygu durum bozukluğu tanısı almış hasta gruplarıyla da grup terapisi ve toplumsal beceri kazandırmaya yönelik psiko-eğitim çalışmaları olmuştur.

Erkam Ünal, 2010 yılında başladığı psikoterapi çalışmalarını, aldığı eğitimler ile geliştirmeyi hedeflemiştir. Sertifika düzeyindeki eğitimleri içerisinde beş yıl süren, Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği bünyesinde Prof. Dr. Mehmet Z. Sungur’dan aldığı, Bilişsel Davranışçı Terapi (CBT) teori ve süpervizyon modüllerini tamamladığı, Avrupa Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği onaylı psikoterapist sertifikası başta gelmektedir.

Sertifikasyon düzeyindeki diğer eğitimleri;

Çözüm Odaklı Terapi I. Düzey (Chris Evason)

Çözüm Odaklı Terapi II.Düzey (Evan George)

EMDR I.Düzey Eğitimi (Psk. Eva Zimmerman),

EMDR II.Düzey Eğitimi (Psk. Eva Zimmerman),

Gottman Çift Terapisi ve Duygu Odaklı (EFT) Çift Terapisi I. Düzey (Uzm. Psikolog Özge Altan Aytun),

İMAGO Çift Terapisi I. Düzey, II.Düzey ve III. Düzey (Dr. Harville Hendrix)

“Narsisistik Kişilik Bozukluğu Olan Hastaları Anlamakta ve Tedavide Bilişsel Davranışçı Yaklaşım” çalışma grubu. (Prof . Dr. Artur Freeman)

Minesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) Uygulama Ve Yorumlama Eğitimi- Türk Psikologlar Derneği

Şema Terapi I., II. ve III. Modül Dr. Alp Karaosmanoğlu

eğitimlerini almıştır ve pratiğinde kullanmaktadır.

2013 yılından bu yana çeşitli danışmanlık merkezlerinde bireysel, çift/aile terapi seansları yürütmüş ve insan kaynakları alanlarındaki çeşitli projelerde yer almıştır. Ayrıca 2014-2016 yıllarında Sun Ekspres kabin memuru alımlarında psikolojik testlerin uygulama ve yorumlamasını yapmıştır. 2016 yılından itibaren Sağlık Bakanlığı İstanbul Halk Sağlığı Toplum Sağlığı Merkezinde görev yapmaktadır.

Danışmanlık merkezlerinde de bireysel ve çift/aile psikoterapi çalışmaları ve psikolojik değerlendirme hizmetleri sunmaya devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum
 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ
Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 01 2011

Tecrübe: 10 yıl 0 ay

Yayınlar
 • T A KI NT ILI DEĞ İL İM!
Deneyimler
 • Tekırdağ Çerkezköy Devlet Hastanesı
  01 2012 - 10 2015
 • İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü
  11 2015 - Şu Anda
 • Ankara Hava Lojistik Komutanlığı
  01 2011 - 11 2011
İlgilendiği Hastalıklar
 • Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları
 • Bireysel Terapi
 • Boşanma Oryantasyonu ve Evlilik Krizleri
 • Duygu Durum Bozuklukları
 • EMDR Terapisi
Tedaviler
 • Aile danışmanlığı
 • Bilişsel Davranışçı Terapi
 • Yetişkin terapisi
 • Yetişkin Psikoterapisi
 • Vajınusmus
Diplomalar ve Sertifikalar
Fotoğraflar

Psikolog Yorumları

Değerlendir
2 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

ur..
Zamanlama
İlgi
Ortam

Çok sakin bir insan Erkam Ünal. Hastası için neler yapabileceğini enine boyuna düşünüyor hissi veriyor insana. Ben kendimi yanında çok rahat hissettim ve içimdeki her şeyi çok rahat bir şekilde sohbet havasında Erkam beye anlattım. Verdiği tavsiyeler sayesinde bambaşka düşünceler ile bambaşka bir insan oldum. Kendimi Erkam bey sayesinde çok iyi hissediyorum. Teşekkürler. 05-03-2017

Psk. Erkam ÜNAL

- 11.12.2017

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Düşüncelerinizi fark etmek farkındalığa açılan kapıdır. Farkındalık, kendi yollarını araştırarak, deneyerek bulabilme fırsatı verir. Daha farkında olan kişi, kendine ve dış dünyaya daha az yargılı ve daha çok şefkatli olur. Yolunuz ne kadar engebeli olsa da şefkatli sesinizi her daim dinleyebilmeniz dileğimle..

iz..
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hata yapma korkumdan dolayı herkesin karşısında ezilip büzülüyordum. Erkam Ünal ile terapilerim başladı ve bunun önüne geçtik. Erkam bey çok iyi bir terapist gerçekten. Her anlattığımı dikkatle dinledi ve beni değiştirdi. Çok teşekkür ediyorum kendisine Erkam bey sayesinde daha başarılı günler yaşayacağıma inanıyorum. Herkese tavsiye ederim Erkam beyi. 04-07-2016

Psk. Erkam ÜNAL

- 11.12.2017

Değerli görüşleriniz için teşekkür ederim. İyi hissetmek için nahoş şeylerden uzak durma eğilimimiz hoş duygulara değil nahoş duygulara alan açar. Hata yapmamaya çalışmak öğrenmenin önünü kapatır. Korkularınıza rağmen harekete geçmek ve sonrasında "nasıl daha iyi yapılabilir?"i deneyimlemek zor olduğu kadar öğretici. Hayatınız boyu deneyimlerinizin ve öğrenmenizin devam etmesi dileklerimle..

2 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Psk. Erkam Ünal tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Psikolojim boxuk

  Hocam iyi aksamlar ben de paranoya durumu var sanki bilmiyorum insanlarin yaptiklarini , soylemlerini cok dusunuyorum art niyet ariyorum bu sebeple demistir falan diye kimse samimi gelmiyor bana ailemde dahil buna sadece sevgilim dogruymus art niyeti yokmus gibi geliyor ve kimseden bir sey isteyem... devamı

  Doktor Cevabı:

  Psk. Erkam Ünal

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Intihari düşünüyorum

  Hocam ben trans bir erkeğim .. bu beni çok zorlayan bir şey aynı zamanda cinsel okb'lerim var ve sürekli düşündüğüm bir şey var gerçek bir erkek olsam tacizci ya da tecavüzcü olur muydum diye affınıza sığınarak biraz utanç veren konulardan bahsedicem mesela ereksiyon olmak ile ilgili pek bi bilgim... devamı

  Doktor Cevabı:

  Psk. Erkam Ünal

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor
Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.