Psk.

Serap DUYGULU

Psikoloji - İstanbul

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Bayılmalar, Kekemelik, Panik Bozukluğu, Vajinismus tedavisi, Porteus labirentleri testi, Grup terapisi... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

40 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Anksiyete bozuklugu

  Hocam saygılar 18yasindaki oğlum yksye hazırlanıyor matematik haricindeki bütün derslerin denemelerde başarılı oluyor fizikte bile başarılı ama mat1 de başarılı olamıyor bu durum onu üzüyor 2 çı defa sınava girecek başarılı olamama endisesi yüzünden ağlama krizine bile giriyor teskin edici olmamıza... devamı

  Doktor Cevabı:
  Psk. Serap DUYGULU

  Psk. Serap DUYGULU

  Merhaba, üniversiteye hazırlık dönemi gençlerde ve ailelerde oldukça stres yaratan sancılı bir süreç. okul ve derslerin yoğunluğuyla birlikte, çocukların stres atabilecekleri ve rahatlayabilecekleri bir ortam ya da aktivitenin olmaması/sınırlılığı bu süreci daha da yorucu hale getirebiliyor. dolayı... Cevabı gör

 • Eşim idda oynuyor

  Merhaba serap hanım .ben iki yıllık evliyim ve 6 aylık bir oğlum var.eşimle görücü usulü tanıştık çok kısa bi süre sonra evlendik.ilk aylar herşey yolunda gidiyordu ama daha sonra eşim bana sürekli yalan söylemeye başladı gizlice idda oynadığını öğrendim .düğünümüzde takılan bütün takıları ve elimiz... devamı

  Doktor Cevabı:
  Psk. Serap DUYGULU

  Psk. Serap DUYGULU

  Merhaba esma hanım, kumar oynama bağımlılığı olarak nitelendirebileceğimiz durum, birçok farklı şekilde belirebilir. burada temel nokta, kişinin dürtülerini kontrol edememesi ve kendine bir tür rahatlama yöntemi oluşturmasıdır. bundan dolayı kumar oynayabilmek için yalan söyleme, hırsızlık vb. davr... Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hakkında

Serap DUYGULU Kimdir?

Psk. Serap DUYGULU, İstanbul'da doğmuştur. 
Psikoloji dalında gerçekleştirdiği çalışmalarına önemli ölçüde katkılar sağlayan, Sosyoloji, Edebiyat, Kamu Yönetimi alanlarında da Lisans  düzeyinde akademik eğitimler alan Serap Duygulu İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde ‘Uygulamalı Psikoloji’ üzerine Yüksek Lisans yapmış ve  "Afazi Hastası Yakınlarında Depresyon ve Olumsuz Otomatik Düşünceler" başlıklı tezi ile lisansüstü derecesini almıştır. 
Ayrıca bu çalışma bu alanda yapılmış ilk ve tek psikolojik araştırma olarak önemini halen korumaktadır. 

2009- 2011 yılları arasında Bakırköy Halk Eğitim Merkezi ile yürütülen ortak bir çalışma sonucunda her hafta Perşembe günleri, Bakırköy Halk Eğitim Merkezi'nde Bakırköy halkına kişisel gelişim seminerleri vermiştir. 2012 yılında Cine5'te her gün canlı olarak yayınlanan ‘Anne Hikayeleri’ programının danışman psikoloğu olarak programda yer almıştır. Ayrıca Hürriyet Aile’de ‘Pusula’ ve Anne Bebek Dergisi'nde ‘Yaşamın Rengi‘ isimli köşelerinde yazılar yazan Psk. Serap DUYGULU, bazı kurumların danışmanlığını yürütmekle birlikte kişisel gelişim, motivasyon, stres yönetimi gibi konularda eğitim ve seminerler vermektedir.

Temmuz 2012- Eylül 2012 tarihleri arasında Cine5 kanalında her gün canlı yayınlanan ‘Anne Hikayeleri’ programının uzman danışmanı olarak yer almıştır.

Aralık 2009 - Ocak 2011 tarihine kadar, Bakırköy Halk Eğitim Merkezi ile yürütülen ortak bir çalışma sonucunda her hafta Perşembe günleri, Bakırköy Halk Eğitim Merkezi'nde bireylere yönelik Kişisel Gelişim eğitim ve seminerleri vermiştir. 

Türkiye MS Dernekleri ile birlikte yürütülen ve 2014 - 2015 yılı boyunca devam eden Gülümseten Turne / Yol Arkadaşımsın projesinde uzman olarak yer almış ve MS hastalarını bilgilendirmek üzere Türkiye'de farklı şehirlerde seminerlere katılmıştır.

http://www.yolarkadasimsin.com 

Halen İstanbul Ataköy’de kurucusu olduğu Serap Duygulu Gelişim Akademisi’nde danışman psikolog - sosyolog olarak çalışmakta olup, okullarda ve kurumlarda farklı konularda seminerler vererek, çocuk - gençlere, anne - babalara ve bireylere danışmanlık yapmaktadır.

Evli ve iki çocuk annesi olan Serap Duygulu, Mart 2014 tarihinde yayınlanan STRESİNE SAHİP ÇIK kitabının yazarıdır. Nörofibromatozis derneği üyesidir.

Diploma aldığı kurum

 • Diğer

İletişim bilgileri


 • Psk. Serap DUYGULU Gelişim Akademisi
  AdresAtaköy 9. Kısım A5 Blok. A Kapısı. Kat: 2 Daire: 13  Bakırköy, İstanbul  Haritayı gör  


.