Psk.

Serap Duygulu

Psikoloji - İstanbul

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Bayılmalar, Kekemelik, Panik Bozukluğu, Vajinismus tedavisi, Porteus labirentleri testi, Grup terapisi... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

88 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Pişman olsun beklentisi

  Merhaba.ben sevgilimden ayrılalı 1 ay oldu .ben ayrılmayı istedim sonrasında o benim arkamdan çok hakaretler etti kısaca saygısızlık bu.ben buna ragmen mesajda ayrıldığım için suçluluk hissettim ve yolun açık olsun dedim hiçbir dönüş yapmadı ve böyle bir durum beni öfkelendirdi.kafamdan o da söyledi... devamı

  Doktor Cevabı:
  Psk. Serap Duygulu

  Psk. Serap Duygulu

  Merhabalar, böyle bir durumda öncelikle sevgilinizden neden ayrıldığınız önemli. ilişkinizde onun açınsından bir problem yoksa ve siz ona göre sebepsiz yere ayrılığı seçtiyseniz bu durumda o da öfkelenip bu davranışları göstermiş olabilir. bu yüzden ilk adım olarak biraz empati yapmaya çalışıp onu... Cevabı gör

 • Anksıyetebozuklugu

  Oglum yksye hazırlanıyor bırcok derslerinde başarılı olmasına rağmen sadece matematikte ve turkcede denemelerdte başarılı olamıyor denemelerden sonra sınır ağlama krizine giriyor ama fizikte başarılı oluyor basarılı olmayacam dıye üzülüp ağlıyor sayısal zekayyı açmanın yöntemi tedavisi yokmu mısol h... devamı

  Doktor Cevabı:
  Psk. Serap Duygulu

  Psk. Serap Duygulu

  Merhabalar, mesajınızı maalesef çok geç gördüm. umarım her şey yolundadır. oğlunuz istediği bir bölümü kazanamadıysa bile lütfen dert etmeyin. bir yıl hazırlanarak tekrar deneyebilir. hem de bu süreçte var olan kaygılarıyla baş etmek için de bir destek alabilirsiniz. iyi günler dileklerimle

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hakkında

Serap Duygulu Kimdir?

Psk. Serap DUYGULU, İstanbul'da doğmuştur. 
Psikoloji dalında gerçekleştirdiği çalışmalarına önemli ölçüde katkılar sağlayan, Sosyoloji, Edebiyat, Kamu Yönetimi alanlarında da Lisans  düzeyinde akademik eğitimler alan Serap Duygulu İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde ‘Uygulamalı Psikoloji’ üzerine Yüksek Lisans yapmış ve  "Afazi Hastası Yakınlarında Depresyon ve Olumsuz Otomatik Düşünceler" başlıklı tezi ile lisansüstü derecesini almıştır. 
Ayrıca bu çalışma bu alanda yapılmış ilk ve tek psikolojik araştırma olarak önemini halen korumaktadır. 

2009- 2011 yılları arasında Bakırköy Halk Eğitim Merkezi ile yürütülen ortak bir çalışma sonucunda her hafta Perşembe günleri, Bakırköy Halk Eğitim Merkezi'nde Bakırköy halkına kişisel gelişim seminerleri vermiştir. 2012 yılında Cine5'te her gün canlı olarak yayınlanan ‘Anne Hikayeleri’ programının danışman psikoloğu olarak programda yer almıştır. Ayrıca Hürriyet Aile’de ‘Pusula’ ve Anne Bebek Dergisi'nde ‘Yaşamın Rengi‘ isimli köşelerinde yazılar yazan Psk. Serap DUYGULU, bazı kurumların danışmanlığını yürütmekle birlikte kişisel gelişim, motivasyon, stres yönetimi gibi konularda eğitim ve seminerler vermektedir.

Temmuz 2012- Eylül 2012 tarihleri arasında Cine5 kanalında her gün canlı yayınlanan ‘Anne Hikayeleri’ programının uzman danışmanı olarak yer almıştır.

Aralık 2009 - Ocak 2011 tarihine kadar, Bakırköy Halk Eğitim Merkezi ile yürütülen ortak bir çalışma sonucunda her hafta Perşembe günleri, Bakırköy Halk Eğitim Merkezi'nde bireylere yönelik Kişisel Gelişim eğitim ve seminerleri vermiştir. 

Türkiye MS Dernekleri ile birlikte yürütülen ve 2014 - 2015 yılı boyunca devam eden Gülümseten Turne / Yol Arkadaşımsın projesinde uzman olarak yer almış ve MS hastalarını bilgilendirmek üzere Türkiye'de farklı şehirlerde seminerlere katılmıştır.

http://www.yolarkadasimsin.com 

Halen İstanbul Ataköy’de kurucusu olduğu Serap Duygulu Gelişim Akademisi’nde danışman psikolog - sosyolog olarak çalışmakta olup, okullarda ve kurumlarda farklı konularda seminerler vererek, çocuk - gençlere, anne - babalara ve bireylere danışmanlık yapmaktadır.

Evli ve iki çocuk annesi olan Serap Duygulu, Mart 2014 tarihinde yayınlanan STRESİNE SAHİP ÇIK kitabının yazarıdır. Nörofibromatozis derneği üyesidir.

Diploma aldığı kurum

 • Diğer

İletişim bilgileri


 • Psk. Serap DUYGULU Gelişim Akademisi
  AdresAtaköy 9. Kısım A5 Blok. A Kapısı. Kat: 2 Daire: 13  Bakırköy, İstanbul  Haritayı gör  


.