Uzm. Psk.

Semra Pehlivan

Psikoloji - Edirne

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Çocuk - Ergen Psikolojisi... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

35 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • İki oğlumla ilgili sorunlar

  Merhaba benim iki oğlum var 4 ve 7 yaşlarında küçük oğlum da öfke nöbetleri tutturma hırçınlığı ve şişdet göstermesi var diğer oğlumda da dikkat eksikliği derslerine odaklanamama sosyal ortamda içe kapanık kendini ifade edememe gibi sorunlar var kardeşler arasında kavga ve paylaşamama vs gibi duruml... devamı

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Psk. Semra Pehlivan

  Uzm. Psk. Semra Pehlivan

  Metin bey, bu durumda bir uzmanla yüz yüze görüşmenizi öneriyorum. iyi günler diliyorum.

 • Lustral yan etkileri kalıcı

  Merhaba hocam yaklaşık 3 ay oncé anı bir baş dönmesi boğulma hissi kalp krizi geçiriyorum gibi oldu daha sonrasında benim hikayem başladı ilk olarak nöroloji uzmanına gittim sorunlarımı anlattım beyin ve boyun mr çekildi sonuç boyunda 2 adet ufak çaplı fıtık ve beyin temiz çıktı bunlar baş dönmesi d... devamı

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Psk. Semra Pehlivan

  Uzm. Psk. Semra Pehlivan

  Sayın uğur kayar, şikayetlerinizle ilgili doğru bir teşhis konulması için bir psikologla yüz yüze görüşmenin faydalı olacağını düşünüyorum. iyi günler diliyorum

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hakkında

Semra Pehlivan Kimdir?

Semra PEHLİVAN 1970 yılında Filibe’de doğdu. Sofya Üniversitesi: “St.Kliment Ohridski” “Psikoloji Lisans“ bölümünden mezun oldu. Psikoloji alanındaki akademik hayatına Sofya’da başladı. 2008–2011 yılları arasında Bulgaristan Bilimler Akademisi nezdindeki Psikoloji Enstitüsü Sosyal Psikoloji Bölümü’nde, Psikolog olarak görev yaptı. Bu süre zarfında, birçok yerli ve yabancı projede görev alarak bilimsel çalışmalara katıldı.

2012–2014 yılları arasında Türkiye dışında yaşadığı süre boyunca, psikoloji alanındaki serbest çalışmalarını ülkesi dışında da sürdürdü. Bu dönem boyunca, anayurdunun dışında yaşayan Türk çocuk, ergen ve ailelerle psikolojik danışmanlık ve rehberlik faaliyetlerine devam etti.

Yurda dönüşünün ardından, psikoloji alanındaki serbest çalışmalarının yanı sıra, Edirne Adliyesi bünyesindeki Çocuk Mahkemesi’nde Psikolog-Bilirkişi olarak görev yapmaya başladı. Pehlivan, halihazırda Edirne Adliyesi bünyesinde görev almaya devam ederek, suça sürüklenen çocuklara yönelik çalışmalarını sürdürmektedir. Öte yandan, eş zamanlı olarak Edirne Sosyal Dayanışma Merkezi’nde gönüllü olarak psikolojik danışma ve rehberlik çalışmalarını uygulamaya devam etmektedir. Bu vesileyle, topluma daha faydalı olabilme amacıyla farklı alanlarda ve yaş gruplarında edinmiş olduğu bilgi ve tecrübelerini, çeşitli sivil toplum kuruluşları nezdinde gönüllü çalışmalarda bulunarak uygulamaktadır.

2015 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi ile İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin ortak protokolü ile yürütülen “Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Yüksek Lisans Programı”na kabul edildi. 2016 yılında, “Ergenlerde Sosyoekonomik Düzey ve Anti-sosyal Davranış İlişkisi” konulu çalışmayla, yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Hipnoz, Hipnoterapi, Bilişsel ve Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Psikodrama Terapisi ve çeşitli testlerin uygulaması gibi konularda eğitimler almış olmasının yanı sıra, yurtiçi ve yurtdışında olmak üzere çeşitli seminer ve eğitimlere de katılmıştır.

Pehlivan, Türk Psikologlar Derneği, Bulgaristan Psikologlar Odası, Bulgaristan Hipnoz ve Hipnoterapistler Derneği, Edirne Çocuk Hakları Derneği’nin aktif bir üyesidir.

Diploma aldığı kurum

 • Diğer

İletişim bilgileri


 • Sen Psikolojik Danışmanlık
  AdresAbdurrahman Mah. Nazır çeşme sok. Uğur Taşdemir Sitesi N:4 A.blok kat:7 daire 32  Merkez, Edirne  Haritayı gör  

Hakkında Değerlendirme Yapın

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Psk. Semra Pehlivan tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİR


.