Uzm. Psk.

Semra PEHLİVAN

Psikoloji - Edirne

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Çocuk - Ergen Psikolojisi... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

19 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Lustral yan etkileri kalıcı

  Merhaba hocam yaklaşık 3 ay oncé anı bir baş dönmesi boğulma hissi kalp krizi geçiriyorum gibi oldu daha sonrasında benim hikayem başladı ilk olarak nöroloji uzmanına gittim sorunlarımı anlattım beyin ve boyun mr çekildi sonuç boyunda 2 adet ufak çaplı fıtık ve beyin temiz çıktı bunlar baş dönmesi d... devamı

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Psk. Semra PEHLİVAN

  Uzm. Psk. Semra PEHLİVAN

  Sayın uğur kayar, şikayetlerinizle ilgili doğru bir teşhis konulması için bir psikologla yüz yüze görüşmenin faydalı olacağını düşünüyorum. iyi günler diliyorum

 • İşe dönüş korkusu

  13 aylık kızımı bırakıp işe başlarsam tepki gösterir korkusuyla işe döneniyorum.acaba benden uzaklaşırımı kızarmı

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Psk. Semra PEHLİVAN

  Uzm. Psk. Semra PEHLİVAN

  Sayın remziye erten hanım, bu dönemi uygun davranış ve tutumlarla en iyi şekilde atlatabilirsiniz.

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Psikologun İletişim bilgileri

 • Sen Psikolojik Danışmanlık
  AdresAbdurrahman Mah. Nazır çeşme sok. Uğur Taşdemir Sitesi N:4 A.blok kat:7 daire 32  Merkez, Edirne  

Hakkında

Özgeçmişi

Semra PEHLİVAN 1970 yılında Filibe’de doğdu. Sofya Üniversitesi: “St.Kliment Ohridski” “Psikoloji Lisans“ bölümünden mezun oldu. Psikoloji alanındaki akademik hayatına Sofya’da başladı. 2008–2011 yılları arasında Bulgaristan Bilimler Akademisi nezdindeki Psikoloji Enstitüsü Sosyal Psikoloji Bölümü’nde, Psikolog olarak görev yaptı. Bu süre zarfında, birçok yerli ve yabancı projede görev alarak bilimsel çalışmalara katıldı.

2012–2014 yılları arasında Türkiye dışında yaşadığı süre boyunca, psikoloji alanındaki serbest çalışmalarını ülkesi dışında da sürdürdü. Bu dönem boyunca, anayurdunun dışında yaşayan Türk çocuk, ergen ve ailelerle psikolojik danışmanlık ve rehberlik faaliyetlerine devam etti.

Yurda dönüşünün ardından, psikoloji alanındaki serbest çalışmalarının yanı sıra, Edirne Adliyesi bünyesindeki Çocuk Mahkemesi’nde Psikolog-Bilirkişi olarak görev yapmaya başladı. Pehlivan, halihazırda Edirne Adliyesi bünyesinde görev almaya devam ederek, suça sürüklenen çocuklara yönelik çalışmalarını sürdürmektedir. Öte yandan, eş zamanlı olarak Edirne Sosyal Dayanışma Merkezi’nde gönüllü olarak psikolojik danışma ve rehberlik çalışmalarını uygulamaya devam etmektedir. Bu vesileyle, topluma daha faydalı olabilme amacıyla farklı alanlarda ve yaş gruplarında edinmiş olduğu bilgi ve tecrübelerini, çeşitli sivil toplum kuruluşları nezdinde gönüllü çalışmalarda bulunarak uygulamaktadır.

2015 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi ile İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin ortak protokolü ile yürütülen “Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Yüksek Lisans Programı”na kabul edildi. 2016 yılında, “Ergenlerde Sosyoekonomik Düzey ve Anti-sosyal Davranış İlişkisi” konulu çalışmayla, yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Hipnoz, Hipnoterapi, Bilişsel ve Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Psikodrama Terapisi ve çeşitli testlerin uygulaması gibi konularda eğitimler almış olmasının yanı sıra, yurtiçi ve yurtdışında olmak üzere çeşitli seminer ve eğitimlere de katılmıştır.

Pehlivan, Türk Psikologlar Derneği, Bulgaristan Psikologlar Odası, Bulgaristan Hipnoz ve Hipnoterapistler Derneği, Edirne Çocuk Hakları Derneği’nin aktif bir üyesidir.

Diploma aldığı kurum

 • Diğer

Uzmanlık Alanları

Hakkında Yorum Yapın

Hakkında yorum yazın

Uzmanı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE


.