Yrd. Doç. Dr.

Selen AYAS BÜTÜN

Yrd. Doç. Dr. Selen AYAS İstanbul' da doğmuştur. Lisans öncesi eğitimini  İstanbul Özel Kültür Kolejinde tamamlamıştır ve ardından İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden “ PSİKOLOG “ ünvanı ile mezun olmuştur. Yine aynı üniversiteden uzmanlığını daha sonra da doktorasını da tamamlamış ve Dr.Psikolog ünvanını almıştır.

2013 yılında ise 450 saatlik Aile Danışmanlığı eğitimlerini tamamlayarak ünvanına “Aile Danışmanı “ ünvanını eklemiştir.

2014 yılında İstanbul’daki meslek hayatını Muğla ili Fethiye ilçesinde sürdürmeye karar vermiş ve ailesi ile birlikte buraya taşınmıştır. Şimdi ise Muğla Fethiye ve civar ilçelerine mesleki  bilgisini aktarmak için AY-MER PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK merkezini kurmuştur.

Uzmanlık alanları; çocukluk ve ergenlik dönemi sorunları ve psikoterapisi, çocuk- ergen ve yetişkinlerin ruhsal olarak değerlendirilmesi, oyun terapisi,  zeka ve kişilik testleri, dikkat ve öğrenme fonksiyonlarının değerlendirilmesi, çocuk- ergen ve yetişkinlerde kaygı sorunları, ilişki ve iletişim danışmanlığı, cinsel fonksiyon bozuklukları, aile ve çift terapisi, çözüm odaklı kısa süreli psikoterapi, bilişsel davranışçı psikoterapi ve hipnozdur.

Yrd. Doç. Dr. Selen AYAS alanında kendini geliştirmek ve mesleğindeki gelişmeleri yakından takip edebilmek için gerek yurtiçi gerek yurtdışındaki kongre ve eğitimleri yakından takip etmektedir.

Evli ve bir çocuk annesi olup iyi derece de İngilizce anlamakta, konuşmakta ve çeviriler yapmaktadır.

 

89 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

1 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

Son Cevapladığı Sorular

 • Disleksi ve tedavisi

  Merhaba dr. selen hanım. oğlumun disleksi özelliği var. size sormak istediğim. tedavi olma yaşı varmı? ve kaç seansta bu farklılık giderilebilir.. iletişim: harunfethiye@gmail.com 0 531 453 94 22

  Doktor Cevabı:
  Yrd. Doç. Dr. Selen AYAS BÜTÜN

  Yrd. Doç. Dr. Selen AYAS BÜTÜN

  Merhaba harun bey disleksi bir hastalık değil bir farklılıktır bu yüzden bir tedavi mümkün değildir ancak bir özel eğitim uzmanı ile beraber çalışıp çocuğunuz harika farklı yönlerini önplana çıkarırsanız mutlu olmasını sağlarsınız .zaten disleksi çoçuğun zeka kapasitesinin normal ve üstü olmasına... Cevabı gör

 • Uyku bölünmesi

  Cevabınız için çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz. hala doktora gitmemiştim antidepresan kullanmak istemediğim için ama bir nörologla görüşeceğim. antidepresan dışında bir tedavisi yok mudur peki bi sorunun?

  Doktor Cevabı:
  Yrd. Doç. Dr. Selen AYAS BÜTÜN

  Yrd. Doç. Dr. Selen AYAS BÜTÜN

  Eğer biyolojik bir sorun yoksa uyku hormonu düzeyinde sıkıntı yoksa her zaman ayni depresan verilmiyor uyku düzenleyici de verilebilir .anti depresan gerekirse de korkmayın tedavi olun lütfen ki ilerlemesin saygılar

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Psikologun İletişim bilgileri

Hastalarının Yorumları (4)

Hasta Değerlendirmeleri

4 Yorum Ort. Puanı: 5
Medine Münevver Çetinkaya
(5) 23.04.2017

Istanbul icin kayıp Fethiye için büyük kazanç. Hayatıma dokunduğu andan itibaren beni bana kazandıran mükemmel insan. Mesleğini hakkıyla yerine getiren Dr. Psikolog Selen Ayas a sonsuz teşekkür ediyorum.

Ayşe Kurt
(5) 28.02.2017

Rahatlamam için sesini duymanın bile iyi geldigi, sonuna kadar güvenebildiğim bir uzman. Teşekkür ederim, iyi ki varsın

Ceyhun Ayas
(5) 23.09.2016

Harika bir psikolog şiddetle tavsiye ediyorum .FEthiye için büyük şans

ümit inal
(5) 28.11.2014

ilğisi için müteşekkirim

4 görüş bulundu.

Hakkında yorum yazın

Uzmanı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE

Uzman hakkında görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazın ve puan verin
.