Psk. Dan.

Şamil Sarıbaş

Psikoloji - Sakarya

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Aile Terapisi, Evlilik(Çift) Terapisi, Cinsel Terapi, Gessell gelişim testi, Çift terapisi, Çocuklarda uyku problemleri... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

11 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Hakkında

Şamil Sarıbaş Kimdir?

Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünü bitirmiştir. Final Dersanesi ve Adapazarı ENKA Okulları’nda uzun bir süre psikolojik danışman olarak çalışmış; öğrenci, veli ve öğretmenlere yönelik bilgilendirici ve eğitici seminer/danışmanlık çalışmaları gerçekleştirmiştir. Türkiye’nin önde gelen okul ve üniversitelerinde; öğrencilere ve eğitimcilere yönelik eğitim ve seminer çalışmaları gerçekleştirmiştir.

Aile ve Evlilik Terapileri Derneği (AETD) Kurucu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Murat Dokur tarafından verilen, EFTA-TIC (Avrupa Aile Terapisi Derneği – Eğitim Enstitüleri Birimi) tarafından sertifikalandırılan 500 saatlik “Aile ve Çift Terapileri” eğitimini tamamlamıştır. Eğitimi sürecinde, İstanbul Aile ve Çift Terapileri Enstitüsü (iFTi) tarafından düzenlenen; Rodolfo de Bernart, Kyriaki Polychroni ve Mony Elkaim gibi aile terapisinin öncü hocalarının verdiği özel atölyelere katılmıştır.

Türk PDR Derneği tarafından verilen “Çocuklarla Psikolojik Danışmada, Bilişsel Davranışçı Teknikler”, The Coaching Institute tarafından verilen “Yaşam Koçluğu” ve Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği (CETAD) tarafından verilen “Cinsellik ve Cinsel Sorunlara Genel Yaklaşım” eğitimlerini tamamlamıştır.

İstanbul Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doğan Şahin tarafından verilen “Kişilik Bozuklukları ve Dinamik Psikoterapi” eğitimine halen devam etmektedir.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Akademisi Liderlik Seminerleri kapsamında üniversite öğrencilerine yönelik eğitim çalışmaları gerçekleştirmiştir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında eğitimler vermektedir.

Psikanalist İskender Savaşır’dan “Psikanalize Giriş, Psikanalitik Görüşme ve Yorumlama” eğitimleri almış olup halen “Psikanalitik Psikoterapi Süpervizyonu” almaktadır.

Şamil Saribaş, halen kurucusu olduğu Moira Danışmanlık Merkezi’nde; psikoterapi, koçluk ve eğitim çalışmalarına devam etmektedir. Aile-çift, çocuk-ergen ve yetişkinlere yönelik psikolojik danışmanlık çalışmalarını; sistemik-dinamik ve pragmatik eksperiyantal yaklaşım dahilinde gerçekleştirmektedir. Kurumlara yönelik; yetişkin, öğretmen, öğrenci, aile, ebeveyn eğitim, seminer ve atölyeleri gerçekleştirmektedir.

Şamil Saribaş’ın çalıştığı kurumlardan bazıları; Sakarya Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Doğa Koleji, Düş Bahçesi Okulları, Uğur Hazırlık Liseleri, Küçük Şeyler Anaokulları, Karnaval Kid’s House, Dalgın Sular, Sakarya Sanat Merkezi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, LEAP, Yazaki Otomotiv, Denetimli Serbestlik Daire Başkanlığı, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM).

Hürriyet Gazetesi Aile sayfasında yazıları yayınlanmaktadır.

Aile ve Evlilik Terapileri Derneği, Anadolu Psikanalitik Psikoterapiler Derneği, Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği ve Türkiye Beyazay Derneği üyesidir.

Diploma aldığı kurum

  • MARMARA ÜNİVERSİTESİ

İletişim bilgileri


  • Moira Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi
    AdresSedat Kirtepe Cad. Doktorlar Apt. No:5/5 Adapazarı - Sakarya  Adapazarı, Sakarya  Haritayı gör  

Hakkında Değerlendirme Yapın

Hakkında değerlendirme yapın

Psk. Dan. Şamil Sarıbaş tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİR


.