Uzm. Psk. Dan.

Rüya TURNA

Psikoloji - Ankara

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Ruh Sağlığı, Evlilik(Çift) Terapisi, Bireysel Terapi, Ağlama ve öfke nöbetleri, Aile danışmanlığı, Anne-baba eğitimi ve danışmanlığı... Tümü

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0 (850) 811 37 36
* Standart tarife ile ücretlendirilir.
Randevu Al

Randevu Takvimi

Hakkında

Rüya TURNA Kimdir?

Ankara Üniversitesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler Lisans, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Psikolojik Danışma ve Rehberlik Yüksek Lisans mezunudur. Yüksek lisans tezini, gençlerle babaları arasındaki iletişim becerisini geliştirmeye yönelik grup çalışması yaparak, deneysel araştırma olarak vermiştir.

IPI’dan psikodrama coterapisti diplomasını 1998'de almış, 2001' de terapist olmaya hak kazanmıştır. 2003' de IPI'ın Ankara'da açmış olduğu psikodrama terapisti yetiştirme eğitim çalışmalarında grup liderliği yapmıştır. Çocuk Psikodraması ve Sosyametri ile ilgili psikodrama çalışmalarından sertifikalarını da almıştır. On yıldır yetişkinlerle ve gençlerle psikodrama yaşantı grupları yapmaya devam etmektedir.

Psikodrama eğitimlerine aynı zamanda tez danışmanı olan Prof. Dr. Üstün Dökmen ile başlamış, Doç. Dr. Haluk Özbay, Uzm. Psk. Dan. Deniz Altınay, Uzm. Psikolog Neşe Karabekir ile devam etmiştir. Z. Moreno, G. Leutz, D. Kipper, Zigler, Marisol, K. Hudgins gibi dünya çapında isim yapmış psikodramatistlerle psikodrama gruplarına katılmıştır.

Psikodrama terapisi içinde evlilik ve aile danışması çalışmalarının yanında, eş- evlilik ve aile terapisi ile ilgili, Doç. Dr. Hürol Fışıloğlun'dan 12 ay süren 100 saatlik bir eğitim almıştır. Ayrıca Peseschkian'dan 41 saatlik eğitim almış ve 15 saatlik ödev vermiştir. Merkezinde aile terapileri yapmaya devam etmektedir.

Jeffrey Young, Ph.D’den Şema Terapisi sempozyumuna katılarak Borderline ve Narsistik Kişilik Bozukluklarında Şema terapisi Uygulamaları konulu atölye çalışmalarını tamamlamıştır.

Yeditepe Üniversitesi’nin açmış olduğu tıbbı Hipnoz kursunun üç aşamasını da tamamlamıştır. Çalışmalarında ihtiyaç duydukça hipnozdan yararlanmaktadır.

Post-travmatik stres bozuklukları ile ilgili olarak İsrailli bir grupla 32 saat, Amerikalı bir grupla (Kate Hudgins, TEP ve Colette Harrison, BSAC, TL ve Action Trauma Team Members) 24 saat çalışma yaptıktan sonra, üç ay boyunca deprem bölgelerinde yardım amaçlı uygulamalara katılmış ve daha sonra Ankara'da travma ve yas konularında danışmanlığa devam etmiştir.

10 yıl milli eğitimde görev yapmıştır. Öğretmenlere iletişim becerisi geliştirme eğitimleri, etkili öğretmen olma eğitimleri, rehber öğretmenlere, sınav kaygısıyla çalışma şekillerini geliştirme ve sınırlarımızı koruyabilme becerisini geliştirme eğitimlerini vermiştir. Gazi ve Hacettepe Üniversitesinde ders ve seminerler vermiştir.

“Ben Bana Güveniyorum", “Seni Şikayet Etmedim Anne Sadece Kendimi Anlattım”, “Ana Baba Eğitim Programları”, “Rehberlik Etkinlikleri 9, 10, 11” isimli kitapların yazarlarından birisidir.

2008 yılında DBE Institute for Behavioral Studies tarafından düzenlenen EMDR eğitimlerine katılmıştır.

Çeşitli dergilerde ve web sayfalarında yazıları çıkmaktadır. TV kanallarına uzman konuk konuşmacı olarak katılmaktadır.

Bireysel psikolojik danışma, eş-aile terapisi ve psikodrama grup çalışmalarına kendi yeri olan Algı Psikodrama ve Psikolojik Danışma Merkezi' nde devam etmektedir. Okullara, dershanelere, şirketlere sınav kaygısı, stres yönetimi, iletişim becerisi, çatışma çözme yöntemleri, hayır deme becerileri, motivasyon gibi konularda eğitim ve seminerler vermektedir.

Diploma aldığı kurum

 • ANKARA ÜNİVERSİTESİ

İlgi Alanları

Ruh Sağlığı

Evlilik(Çift) Terapisi

Bireysel Terapi

Cinsel Terapi

Genel Psikoloji

Anksiyete Bozuklukları

Cinsel İşlev Bozuklukları

Obsesif Kompulsif Bozukluk

Kişilik Bozuklukları

Vajinusmus Tedavisi

Aile Terapisi

Depresyon

Panik Atak

Yeme Bozuklukları

Kadın-Erkek Cinselliği

Madde Bağımlılıkları

Fobiler

Hamilelik Psikolojisi

Agorafobi

Aile İçi İletişim Sorunları

Alkol Bağımlılığı

Anoreksiya

Antisosyal Kişilik Bozukluğu

Baş Ağrıları

Baş Dönmeleri

Bayılmalar

Bipolar Bozukluk

Bulimia Nervoza

Davranış Bozuklukları

Duygu Durum Bozuklukları

Öfke Kontrol Bozukluğu

Erken Boşalma

Evlilik Sorunları

İktidarsızlık

İletişim Problemleri

İlişki Problemleri

Kabus Bozukluğu

Kaygı

Tedaviler

Ağlama ve öfke nöbetleri

Aile danışmanlığı

Anne-baba eğitimi ve danışmanlığı

Bilişsel davranışçı terapi

Cinsel terapi

Depresyon tedavisi

Hipnoterapi

Psikodrama

Fotoğraflar

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 37 36

Son Cevapladığı Sorular

 • Kontrolü kaybetmek

  Merhaba, hayatımda her şeyi çok fazla kafama takıyorum. yaşadığım duygu bir girdabın içinde olmak gibi... sorunumun büyüklüğü ya da küçüklüğü fark etmiyor. içinde bulunduğum şey ne ise içine çekiliyorum ve kontrolü kaybettiğimi hissediyorum. savruluyor gibiyim. bu girdabın içinden çıkmak ve kontrolü... devamı

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Psk. Dan. Rüya TURNA

  Uzm. Psk. Dan. Rüya TURNA

    İletişim & Randevu: 0 (850) 811 37 36

  Merhaba zeynep hanım, savruluyor gibi hissettiğinize göre, kendi merkezinizden uzaklaşmışsınız demektir. hayatı kontrol etmek değil ama karşılaştığınız problemlere spontan olarak yaratıcı çözümler üretme becerinizi geliştirebilirsiniz. sorunu tanımladıktan sonra, ona dışarıdan bakarak büyük resmi g... Cevabı gör

 • Muayene ücretli midir?

  Hocam merhaba.ben randevu almak istiyorum fakat ücretli değil mi anlamadım ve ücretliyse ne kadar bunları merak ediyorum.şimdiden teşekkürler.

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Psk. Dan. Rüya TURNA

  Uzm. Psk. Dan. Rüya TURNA

    İletişim & Randevu: 0 (850) 811 37 36

  Merhaba , seanslarımız ücretlidir.ücretlerimiz ve seans bilgilerimiz ile ilgili bilgi almak isterseniz merkezimizi arayarak yönetici asistanımız ile görüşebilirsiniz.ben ve merkezimizde çalışan diğer psikolog / psikolojik danışmanlarımız size yardımcı olmak isteriz. görüşmek dileğiyle... tel: 0... Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hastalarının Değerlendirmeleri (2)

2 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

şule yıldız

Bazı insanların bu hayata özellikle yapmaya geldikleri şeyler olduklarına inanırım. Ancak herkes yapmaya geldiği şeyi yapmaya nail olamayabilir elbette. Rüya; içindeki fark yaratan dokunuşun içten içe hep mi farkındaydı bilmiyorum ama kendisinin bu dünyaya psikoterapist olmak için gelmiş olduğunu düşünüyorum adeta. Daha ilk karşılamadaki insanı rahatlatan ses tonu, içinizi ısıtan gülümsemesi bir de üstüne sahip olduğu yeteneği ve donanımı ile farkını hemen hissettirir. Çünkü Rüya, herhangi bir tekniğin uygulanmasından ya da özel bir teoriye bağlılıktan ziyade genel bir duyarlılık hali içerisinde, yaratıcılığını kullanarak danışanının ihtiyaçlarını olduğu kadar kendi bireysel tarzını ortaya koymaktadır. Her danışanın bir şekilde kendisine uygun terapisti seçtiğine inanırım; Rüya da, o beyaz odada sizi en iyi tanıyan kişi olduğundan, sizin için en uygun yöntemi anlık ve yaratıcı yolları kendi öz disiplini ile harmanlayarak kullanma yüreğine sahiptir. O odaya getirdiğiniz her ne ise an’da kalarak dinler, problemi yeniden çerçeveler ve gerekirse onu getirmenize sebep kök inanışlara ve varsayımlarınıza meydan okuyarak o an’daki umutsuzluğunuza karşı umudu karşılamanıza yardımcı olur. Çünkü sizi tedavi etmekten, iyileştirmekten ya da değiştirmekten daha önemlisini yaparak içsel ve kişisel gelişiminiz için kullanabileceğiniz ilişkiyi kendinizle kurabilmenizi sağlar. Tam da bu yüzden fark yaratan bir terapisttir Rüya. Bir süredir kendisinin rehberliğinde kendi hikayemde adım atmaya devam ediyorum. Şunları söyleyebilirim ki tüm hislerimi, davranışlarımı, sırlarımı, günahımı sevabımı, eksikliklerimi, fazlalıklarımı, kırığımı, çıkığımı, bozukluklarımı, yeterliliklerimi, üstün ve aşağı yanlarımı ne varsa bilen biri var hayatımda.. Seviyor, saygı duyuyor, büyük farklar yaratabilecek en küçük şeyi bile önemsiyor, öğrenme azmimi, cesaretimi, yaratıcılığımı destekliyor, beni her halimle kabul ediyor. Bunları yaparken de mesleğine duyduğu tutkuyu, gösterdiği derin merhamet ve şefkati, kurduğumuz bağdaki güveni ve en önemlisi onunla birlikte kendi yolumda yürürken attığım her adımda beni ne kadar takdir ettiğini ve bunun beni ne kadar güçlendirdiğini görüyorum. Alanında kendini yetiştirmiş, kendini sürekli yenileyen ve bir çok konuda uzmanlaşmış olan Rüya, işini severek yaptığından, insana, insanı insanca gösterdiğinden sebep danışanlarına kendi gerçekliklerinin de Zahir'i oluyor. Rüya’nın şahsı ve danışanı ile arasındaki sözle tarif edilemez duygusal kimyası “usta bir terapist olmak” ile “fark yaratan bir terapist olmak” arasındaki farkı gösteren en somut delildir. Rüya hayatınıza dokundukça, "iyi ki" leriniz çoğalarak arttıkça fark yaratanın ne olduğunu anlayabilirsiniz." 21-10-2018

M. K.

Hayatım Rüya dan önce Rüya dan sonra olarak ikiye ayrılıyor. Sanki yıllarca bir kuyunun içinde yaşamışım Rüya da benı o kuyudan elimi tutup çıkarmıs gibi.. kendim için yaptıgım en iyi sey Rüya dan terapi almaktır. üstelik hep bir telefon kadar yakınımda oldu. Kendimi sevmek buyutmek kendimi kabul etmek hayata umutla bakmak terapiden aldıklarımdan sadece bazıları üstelik yolculugum hala umutla güçlenerek devam ediyor. 04-10-2018

2 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Psk. Dan. Rüya TURNA tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİRME EKLE


.