Uzm. Psk.

Nida Özşahin Terkuran

Psikoloji - Adana

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Özgüven Sorunu (Kendine Güven Sorunu), İletişim Problemleri, İlişki Problemleri, Bireysel psikoterapi, Semantik akıcılık ve harf akıcılığı testleri, Bütüncül psikoterapi... Tümü

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0 (850) 811 51 73
* Standart tarife ile ücretlendirilir.
Randevu Al

Randevu Takvimi

Hakkında

Nida Özşahin Terkuran Kimdir?

Uzman Psikolog Nida Özşahin Terkuran, Adana'da dünyaya geldi. Ortaokul ve lise öğrenimini Adana Koleji'nde tamamlamasının ardından Ankara Üniversitesi Psikoloji bölümünden 1999 yılında mezun oldu. Mezuniyetinin ardından 2005 yılında Ankara Üniversitesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler Anabilim dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Ayrıca Almanya Weinheim Aile Terapileri Enstitüsü’den (2008-2011) Sistemik Psikoterapi Eğitimini tamamlayarak Psikoterapist ünvanını aldı.

Uzman Psikolog Nida Özşahin Terkuran, gelişimini akademik alanda yetkin kişilerden eğitimler alarak sürdürdü. 2006 yılında Çocuk Değerlendirme Paketi, Türk Psikologlar Derneği; 2007 yılında Çözüm Odaklı Danışmanlık Eğitimi, Dr. Nevin Dölek; 2006 ile 2007 yılları arasında Yaratıcı Drama Eğitimi, Çağdaş Drama Derneği; 2007 yılında Duygu Yönetimi Eğitimi, Çukurova Üniversitesi PDR Birimi; Eğitsel Bilgi Verme Becerisi Eğitimi, Çukurova Üniversitesi PDR Birimi; 2007 yılında Transaksiyonel Analiz Eğitimi, Dr. Azmi Varan; 2008 yılında Danışmanlık Becerileri Eğitimi, Çukurova Üniversitesi PDR Birimi; 2009 yılında Bilişsel Davranışçı Terapiler Eğitimi, Doç Dr. Hakan Türkçapar; 2011 yılında Çocuk Testleri Eğitimi, Psikolojik Testler Derneği; 2012 yılında Çift Terapisi Eğitimi, Almanya Weinheim Aile Terapileri Enstitüsü; 2012 yılında WISC-R Çocuklar için Zeka Ölçeği Eğitimi, Türk Psikologlar Derneği; 2012 yılında Oyun Terapisi Eğitimi, Dr. Filiz Çetin ; 2012 yılında Özgül Öğrenme Güçlüğü Eğitici Eğitimi, Prof Dr. Ümran Korkmazlar; 2012 yılında EMDR 1. Düzey Eğitimi, Davranış Bilimleri Enstitüsü; 2015 yılında Acceptance and Commitment Therapy, Dr. K. Fatih Yavuz, Bağlamsal Bilimler Derneği eğitimlerine katılım sağlamıştır.

Uzman Psikolog Nida Özşahin Terkuran, lisans öğrenimini tamamlamasından itibaren özellikle çocuklar, ergenler ve onların aileleriyle, dikkat eksikliği, öğrenme güçlüğü, akademik problemler, duygusal problemler ve aile danışmanlığı konularında çalışmalar yapmış ve  yetişkinlerle çift terapisi, anksiyete bozukluğu ve depresyon konularında çalışmalarını sürdürmüştür.

Uzman Psikolog Nida Özşahin Terkuran, Türk Psikologlar Derneği, Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği, Disleksi Destek Derneği ve Sistemik Psikoterapi Enstitüsü üyesidir. Deha Psikoterapi Derneği’nin başkanlığını yürütmektedir.

Diploma aldığı kurum

 • ANKARA ÜNİVERSİTESİ

İlgi Alanları

Özgüven Sorunu (Kendine Güven Sorunu)

İletişim Problemleri

İlişki Problemleri

İnternet Bağımlılığı

Kaygı

Motivasyon Eksikliği

Okul Başarısızlığı

Okul Korkusu

Öfke Kontrol Bozukluğu

Ölüm Ve Yas

Özgül Fobi

Hipokondriazis

Panik Bozukluğu

Psikolojik Bozukluk

Sınav Kaygısı

Sosyal Fobi

Stres

Takıntı

Travma

Travma Sonrası Stres Bozukluğu

Uykusuzluk

Yas (Matem)

Fobiler

Evlilik(Çift) Terapisi

Bireysel Terapi

Çocuk - Ergen Psikolojisi

Genel Psikoloji

Anksiyete Bozuklukları

Obsesif Kompulsif Bozukluk

Aile Terapisi

Depresyon

Panik Atak

Yeme Bozuklukları

Ruh Sağlığı

Dikkat Eksikliği-Hiperaktivite Bozukluğu

Agorafobi

Aile İçi İletişim Sorunları

Altını Islatma Problemi

Bulimia Nervoza

Çocuklarda Gelişme Bozuklukları

Davranış Bozuklukları

Dehb

Dürtü Kontrol Bozukluğu

Evlilik Sorunları

Tedaviler

Bireysel psikoterapi

Semantik akıcılık ve harf akıcılığı testleri

Bütüncül psikoterapi

Koçluk hizmetleri

Cattell 2a zeka testi

Dinamik psikoterapiler

Nörodinamik değişim

Sanat terapisi

Şema terapi

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 51 73

Son Cevapladığı Sorular

 • Sosyal fobi

  Merhaba 18 yasindayim sf nedenli terapi gördüm cok faydasini gordum artik daha iyi hissediyorum ama sanki olayin psikolojik bölümünü atlattimda fiziksel olanini atlatamadim gibi. terleme ve kizarmalardan bi turlu kurtulamadim klipsli ets ameliyati kesin cözüm dediler tedirginim acikcasi napıcagimi b... devamı

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Psk. Nida Özşahin Terkuran

  Uzm. Psk. Nida Özşahin Terkuran

    İletişim & Randevu: 0 (850) 811 51 73

  Merhabalar, bu konuda bir tıp hekimi ile görüşmenizi öneririm. sevgiler

 • Kullandığım ilacın yan etkileri

  Iyi günler bir şey sormak istiyorum yaklaşık 1 senedir paxera 10 mg kullanıyorum fakat aşırı sinir yaptı, kullanmadığım zamanlar başım dönüyor ayakta duramıyorum her şeye ağlıyorum. daha sonra doktoruma gittim tuhaf bir şekilde ilacımın dozunu arttırdı 20 mg a çevirdi ve yanında ek olarak tranko bus... devamı

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Psk. Nida Özşahin Terkuran

  Uzm. Psk. Nida Özşahin Terkuran

    İletişim & Randevu: 0 (850) 811 51 73

  Merhabalar, ilaçla ilgili olarak ayrıntıyı ancak bir hekimden alabilirsiniz. bunu kendi hekiminize danışmanızı öneririm. sevgiler

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hakkında Değerlendirme Yapın

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Psk. Nida Özşahin Terkuran tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİR


.