Psk.

Deniz CEBEKAN

Psikolog - Ankara

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Aile Terapisi, Cinsel Terapi, Vajinismus, Psikolojik danışmanlık, Aile danışmanlığı, Cinsel terapi danışmanlığı... Tümü

İletişim Numarası 0 (850) 811 31 55
Randevu Al

Randevu Takvimi

Hakkında

Deniz CEBEKAN Kimdir?

Ankara Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunuyum. Ankara Üniversitesi Psikiyatri Kliniğinde görev aldım. Aynı zamanda İnsan Bilimleri programını tamamladım. Pedagojik Formasyonumu Ankara Eğitim Bilimleri Fakültesinden aldım. Hasan Kalyoncu Üniversitesi 475 saatlik Aile Danışmanlığı Sertifika programını tamamlayarak Çift ve Aile Danışmanı ünvanını aldım. Parmak İzleri Anaokulu ve Çocuk Kulübü’nü kurdum ve uzun yıllar kurucu – psikolog olarak çağdaş, özgüvenli, kendiyle çevresiyle barışık, sorumluluk sahibi çocuklar yetiştirdim. Bu süreçte birçok eğitim kurumunda da psikolog olarak görev yaptım. Okul öncesi eğitim kurumlarında gelişim takibi, sorun belirleme – giderme, aile danışmanlık; İlköğretim 1. ve 2. kademelerde davranış yönlendirme, temel öğrenme ilkeleri, verimli ders çalışma yöntemleri, aile içi iletişim ağırlıklı psikolojik danışmanlık yaptım. Öğrenme verimini arttıran Özel Çağrışım tekniğiyle öğrenme eğitimleri ve birçok konuda seminerler verdim.

Özel kuruluşlarda Personel ve İletişim, İş - Aile yaşamı Etkileşimi, Stres ve Etkilerini azaltma, Zamanı Yönetme vb. konularda eğitim ve seminerler verdim. Şirketlere özel, Personel Beklenti ve Personel Verimini Arttırma – Değerlendirme konularında çalışmalar yaptım, kurumsal danışmanlık verdim.

Aile Mahkemelerinde kayyum olarak görev yaptım. Patent Enstütüsünde oyuncakların güvenirliği ve TSE belgelendirmesi üst komisyonunda ve Özel Okul Öncesi ve Etüt Eğitim Kurumları Birliği Derneği’nde yönetim kurulu üyeliği yaptım.

1999 yılında ‘’Çocukların Dansı’’ adlı kitabım Çevre Yayıncılık tarafından yayımlandı, 2004 yılında 2. baskısı yapıldı. Çocuklarda gelişim, aile, eğitim, çocuklarla iletişim, disiplin konularını vurguladığım, yaşamdan örneklerin yer aldığı kitap birçok Çocuk Eğitim Setinin, Çocuk Kitap Setlerinin içinde, kitabevlerinde yer aldı.Bunun yanında Okul ve Aile, Çocuk Forumu gibi dergilerde yazılarım yayınlandı.

Şu anda Rota Bireysel-Kurumsal Gelişim ve Psikolojik Danışmanlık’ın yanısıra Marmara Üniversitesi Aile Danışmanlığı Sertifika programında ders vermekteyim, anaokullarında danışmanlık yapmakta ve Anayurt Gazetesinde köşe yazılarıma devam etmekteyim.

Çalışma, Seminer, Eğitimlerimden bazıları:

Kriz Kuramı ve Krize Müdahale Teknikleri Eğitimi - Prof. Dr. Işıl SAYIL’dan süpervizyon (A.Ü. Psikiyatrik Kriz Uygulama ve Araştırma Merkezi & Sosyal Psikiyatri Derneği)

Wisc-R Uygulayıcı Sertifikası- Klinik Psikoloji Enstütüsü

Etkili İletişim Teknikleri ve Etkili Anababa Eğitimi Eğitmenlik Belgesi  (Dr. Thomas GORDON & Prof. Dr. Enver BERK)

Nöro Linguistik Programlama Eğitimi (Nurmark Eğitim Danışmanlık Hizmetleri)

Davranışlara Sınır Koyma ve Öfke Kontrolü (Prof.Dr. Çağlayan DİNÇER)

Prof. Dr. Selahattin PEŞKİRCİOĞLU ile Stres düzeyinin çocuk ve ergenlerde fiziksel sağlık üzerindeki etkileri çalışması

MMPI, Coopersmith vb. kişilik test ve envanterleri, Porteus Labirentleri, dikkat ve algılama testleri,  objektif-projektif test değerlendirmeleri süpervizyon (Yrd. Doç. Dr. Rüçhan KARTALLAR)

Prof.Dr. Selim HOVARDAOĞLU ve Psk. Gülseren KARACA ile birlikte Yaşam Olayları Ölçeği’nin Türkiye’ye uyarlama çalışması

Cümle Tamamlama Testinin satış temsilcileri formu uyarlama çalışması

Personel ve İletişim (Uzm. Psk. Tarık SOLMUŞ)

Bağlanma Stilleri ve İş Yaşamına Etkileri (Uzm. Psk. Tarık SOLMUŞ)

Prof. Dr. Üstün Dökmen Rathus Atılganlık Envanteri geçerlik ve güvenirlik teyit çalışması ve ODTÜ Öğrenci Kongresi Sunumu

Üstün Zekâ ve Üstün yeteneklilik (Erken Başarı Okulları- Münevver ÖZEKİN)

Çocuk Resimleri Yorumlama Teknikleri Eğitimi – Supervizyonu ve Özel Okul Öcesi ve Etüt Eğitim Kurumları Derneği Çocuk resimlerini yorumlama seminer sunumu

İş yaşamında ikna ve yaratıcılık geliştirme semineri (Patent Enstütüsü)

Çeşitli özel kuruluşlardaki kurumsal uygulamalarımdan bazıları

Değişimle Başa Çıkma

Yaratıcılığı Geliştirme

Zamanı Yönetme

Liderlik Yeteneğini Geliştirme

Stresle Başa Çıkma

Kurumsal İmaj Geliştirme (Sanat Ajans )

Çoklu Zekâ Kuramı ve Eğitimde kullanılması sunumu (MEB Çalıştayı )

Çeşitli anaokulları ve ilköğretim kurumlarında

Anne baba tutumları

Öğrenme kuramları

Yaratıcılığı geliştirme vb. birçok konuda

Diploma aldığı kurum

 • ANKARA ÜNİVERSİTESİ

Yayınlar

 • Çocukların Dansı - Kitap
 • Anayurt Gazetesi Köşe Yazıları
 • Polis Radyosu Ve Gülümse Şimdi Programı

İlgi Alanları

Aile Terapisi

Cinsel Terapi

Vajinismus

Depresyon

Evlilik(Çift) Terapisi

Tedaviler

Psikolojik danışmanlık

Aile danışmanlığı

Cinsel terapi danışmanlığı

Çocuk ve ergen psikolojisi problemleri

Bilişsel davranışçı terapi

Bireysel psikoterapi

Vajinismus tedavisi

Hipnoterapi

Regresyon terapisi

Çocuklarda zeka testi

Depresyon tedavisi

Wisc-r-çocuklar için zeka testi

Çocuk değerlendirme ölçekleri

Cat

Çocuk ve ergen psikolojisi problemleri

Dikkat testleri

Draw a person

Evlilik terapisi

Metropolitan okul olgunluğu testi

Fotoğraflar

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 31 55

Son Cevapladığı Sorular

 • Randevu ve seans ücreti

  Merhabalar 15 yaşındayım ve psikolojik destek almam gerektiğini düşünüyorum bu sorunlarımı yüz yüze bir uzmanla konuşmak istiyorum. rica etsem bana seans ücretleri ve kliniğiniz hakkında bilgi verir misiniz?

  Doktor Cevabı:
  Psk. Deniz CEBEKAN

  Psk. Deniz CEBEKAN

    İletişim & Randevu: 0 (850) 811 31 55

  Merhaba. bu farkındalığa sahip olmanız çok güzel, bulunduğunuz yaş dönemi özellikleri itibariyle çok belirleyici bir dönem, desteğin çok faydası olacaktır. telefonla bize ulaşırsanız detaylı bilgi alabilirsiniz.

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hastalarının Değerlendirmeleri (4)

4 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

Guray KUCUKKOCAOGLU

Deniz Hanım için gönül rahatlığıyla alanında otorite diyebilirim. Danışanlarına gösterdiği ilgi, soru ve sorunlarına karşı getirdiği çözümler için teşekkürü fazlasıyla hak ediyor. Mesleğini severek yapan ve bunu danışanlarına pozitif enerjisi ve bilgisiyle aktaran Deniz Hanımı siteyi ziyaret eden ve danışılacak bir uzman arayan herkese tavsiye ederim. 11-09-2018

Emre Sırkıntılı

Ben hayatımda hep elle tutulur, gözle görülür somut şeyler istedim. Mutluluk bile böyle bir şeydi benim için, böyle öğrenmişim çünkü. Deniz bazen öğretmen, bazen abla, bazen terapist oldu benim için, duygularımı, insan ilişkilerinin kendimi tanımam için yol gösterici olduğunu öğrendim. Artık hir mutluluk tanımım yok, nihayet nasıl bir şey olduğunu biliyorum :) Geri bildirimleriyle, verdiği güvenle, enerjisiyle kendim için en doğru psikolog seçimini yaptığımı düşünüyorum. Mutlu doktordan sevgilerle... 10-09-2018

M. D.

Rahatsızlıklarım nedeni ile MR a girmem gerekiyordu. Bir türlü MR a giremedim. Doktorumun tavsiyesi ile 3 ay önce Deniz Hanımla seanslara başladık. MR a grebildim. Ve bunun yanısıra iç sıkılmalarım şüpheciliğim üzerine de çalışmalara başladık. Başlarsa seanslarda 15 dakika zor durabiliyordum. Şuan normal seanslarımızı yapabiliyoruz. İnsanın aşama aşama sıkıntılarından kurtulmasını gözlemlemese muazzam birşey. Anlayışı, bilgisi, yardımları için tesekkur ederim. 10-09-2018

İpek O.

Uzun süre devam eden panik atak ve korkularımı yenme konusunda bana destek olan kendim için bir şans olarak gördüğüm Psk. Deniz Cebekan hocama sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. 05-09-2018

4 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Psk. Deniz CEBEKAN tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİRME EKLE


.