Uzm. Psk.

Birgül EMİROĞLU BAKAY

Psikoloji - Samsun

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Bireysel Terapi, Çocuk - Ergen Psikolojisi, Oyun Terapisi, Çocuk ve ergen terapisi, Yetişkin terapisi, Depresyon tedavisi... Tümü

İletişim Numarası 0 (850) 811 31 77
Randevu Al

Randevu Takvimi

Hakkında

Birgül EMİROĞLU BAKAY Kimdir?

Uzm. Psk. Birgül EMİROĞLU BAKAY, 1983 yılında doğmuştur. Lisans öncesi öğreniminin ardından Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümünde başladığı lisans eğitimini tamamlayarak 2006 yılında Psikolog unvanı almıştır. 2007 yılında Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programına kabul edilmiş ve "Şizofreni Hastalarında İşlevsel İyileşme Ölçeği'nin Geçerlilik ve Güvenilirlik" başlıklı tez çalışmasını İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Kliniği'nde tamamlayarak lisansüstü derecesini almıştır. 

Klinik Psikoloji yüksek lisans stajını İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Kliniği'nde yapmış olan Uzm. Psk. Birgül EMİROĞLU BAKAY, pek çok grup terapisine katılmış ve bu konuda deneyim kazanmıştır. Ayrıca Türk Psikologlar Derneği'nden Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Travma Odaklı Bilişsel Davranışcı Terapi Eğitimi, MidAmerica Nazarene University, Oyun Terapisi Eğitimi, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi Psikiyatri Kliniği, Ruhsal Bozukluklarda Sanat Psikoterapisi Eğitimi, İngiltere’de bulunan Tavistock Kliniği’ne bağlı olarak yürütülen İstanbul merkezli “Bebek Gözlemi” eğitimini tamamlamıştır. 

Uzm. Psk. Birgül EMİROĞLU BAKAY, yetişkin ve çocuklarda objektif ve projektif test eğitimlerini tamamlayarak uygulama ve yorumlama yetkinliğini kazanmıştır.Çalışmalarını çocuk-ergen ve yetişkinler ile sürdürmektedir.

Klinik Psikoloji Doktora çalışmalarına Arel Üniversitesinde devam etmektedir. Yayınlanmış bilimsel makaleleri ve yayına hazırlık aşamasındaki çalışmaları bulunmaktadır. 

Mesleki çalışmalarını, 2010 yılından beri İstanbul’da kurucu ortaklarından olduğu Çatı Danışmanlık ve Eğitim Merkezi'nde devam etmektedir. 2017 Şubat ayı itibariyle Samsun Çatı Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezinde danışanlarını görmeye başlamıştır. Uzm. Psk. Birgül EMİROĞLU BAKAY, klinikteki grup terapilerinin yanı sıra bir vakfa bağlı olarak da çeşitli okullarda ergenlere ve ebeveynlere yönelik grup eğitimlerinde grup liderliği yapmakta ve çocuk- ergen ve yetişkinlerle çalışmalarına devam etmektedir.

Uzm. Psk. Birgül EMİROĞLU BAKAY, Türk Psikologlar Derneği, Rorschach ve Projektif Testler Derneği ve Association  for Play Therapy,Oyun Terapileri,Sanat Psikoterapileri gibi mesleki kuruluşlara üyedir.

Diploma aldığı kurum

 • HALİÇ ÜNİVERSİTESİ

Fotoğraflar

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 31 77

Son Cevapladığı Sorular

 • Özlem napıcagımı bilmiyorum ne olur yardım edin hocamm

  Hocam ben ben babamın yanında çalışan bi çoçuga aşık olmuştum sonra o çoçuktan bilgi almak için arkdaşını işletrek alıyım dedım ve arkdaşına çok kötü bi şekilde aşık oldum 6 ay telefonla konuştuk aynı ildeyiz o üniverisite için burda babamın korkusu yüzünden başta ona söyleyemdım sonradan söyledım b... devamı

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Psk. Birgül EMİROĞLU BAKAY

  Uzm. Psk. Birgül EMİROĞLU BAKAY

    İletişim & Randevu: 0 (850) 811 31 77

  Merhaba, ilişkiler konusunda yaşadığınız bu duyguların bedeninizi etkilediğini düşünyorsanız psikiyatri uzmanından destek alabilirsiniz. böylece bu süreçte hem fiziksel şikayetleriniz ortadan kalkabilir,hemde daha sağlıklı karar verir, bu süreci daha kolay geçirebilirsiniz. güzel gün dilekleri... Cevabı gör

 • 5 yaşında ki kızım cinselliği sorgular oldu...

  Iyi günler hocam benim sorum 5 yaşını bitirmiş 6 ya doğru yol alan kızımla ilgili kızım cinselliği çok merak ediyor.gecen gün şiddetli bir ağlamayla irkildim nedenini sorduğumda söyleyemem anne diyordu.ikna eddib öğrendiğimde ana sınıfındaki bir kız arkadaşının cinsel organına ellediğini söledi hatt... devamı

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Psk. Birgül EMİROĞLU BAKAY

  Uzm. Psk. Birgül EMİROĞLU BAKAY

    İletişim & Randevu: 0 (850) 811 31 77

  Merhaba, 5-6 yaş dönemi cinsel kimliğin oluştuğu bir dönemdir. bu dönemde cinsellikle ilgili merak ve sorular sıklıkla görülür. ancak çocuğunuz uykusundan benzer nedenlerle sık sık uyanıyorsa, ağlamaları var ise uzmana desteği almanızda fayda var. güzel gün dileklerimle,

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Hakkında Yorum Yapın

Hakkında yorum yazın

Uzm. Psk. Birgül EMİROĞLU BAKAY tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE


.