Uzm. Psk.

Bihter İyidir

Psikoloji - İstanbul

  Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Dikkat Eksikliği-Hiperaktivite Bozukluğu, Psikotik Bozukluklar (Şizofreni vb.), Konversiyon Bozukluğu, Duygu odaklı terapi (eft), Cinsel terapi, Stroop test... Tümü

  Bu hekim siz misiniz?

  Hemen bilgilerinizi güncelleyin

  Bilgilerinizi güncelleyin!

  0 Profil Görüntüleme

  Son 30 günlük profil görüntülenme.

  0 Takvim Talebi

  Toplam randevu takvimi talebi.

  Takvim talep edin

  Hakkında

  Bihter İyidir Kimdir?

  Bihter İyidir, klinik psikolog ve psikoterapisttir. 2000 senesinden bu yana uzman olarak sürdürdüğü meslek hayatında bireysel, çift ve grup psikoterapisi çalışmaları yapmış, yeni kuşak psikologların yetişmesine katkıda bulunmuş ve toplum ruh sağlığının geliştirilmesine yönelik gönüllü çalışmalara katılmıştır. Klinisyenliğin yanı sıra kişilik testleri, zeka testleri ve nöropsikolojik test uygulama ve yorumlama konuları yetkinlik alanları içerisindedir.

  Bihter İyidir, lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’de, uzmanlık eğitimini aynı üniversitede Klinik Psikoloji alanında tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimi süresince Hacettepe Üniversitesi Hastanesi Psikiyatri Kliniği’nde pratiğini sürdürmüş, bu süreçte Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi ile WISC, MMPI, TAT, Bender Gestalt testlerini uygulama ve yorumlama eğitimlerini almıştır.

  Grup Psikoterapileri Derneği Abdülkadir Özbek Enstitüsü’nde 3 yıl süreyle psikodrama eğitimini sürdürmüştür. Başbakanlık ve Avrupa Birliği tarafından yürütülen Aile İçi Şiddetle Mücadele Projesi dahilinde Kadına Yönelik Aile İçi Şiddet konusunda eğitimci eğitmeni olmaya hak kazanmıştır. Çapa Tıp Fakültesi Klinik Psikoloji Laboratuvarında Rorchach, Benton, Alexander, Cattell testlerini içeren bir yıllık eğitim ve süpervizyon sürecinin ardından Rorschach ve Projektif Testler Derneği’nce sürdürülen Rorschach uygulama ve yorumlama süpervizyonunu tamamlamış, Psikofizyoloji ve Nöropsikoloji Derneği’nden Bilnot Test Bataryası eğitimlerini almıştır. CETAD, Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği tarafından verilen “Cinsellik Kavramı”, “Cinsel İşlev Bozuklukları” ve “Cinsel Terapiler” eğitimlerini tamamlamıştır. EMDR Institute ve Davranış Bilimleri Enstitüsü tarafından verilen EMDR (Eye Movement Desensitization) eğitimini almıştır.

  KLİNİK ÇALIŞMALAR

  2000-2003

  Huzurevlerinde geriatrik vakalarda psikososyal değerlendirme, nöropsikolojik değerlendirme, bireysel ve grup psikoterapisi çalışmalarını sürdürmüş, “Geriatri, Gerontoloji ve İletişim” konularında eğitim programları oluşturmuş ve yürütmüştür.

  2004-2006

  Özel eğitim merkezlerinde zihinsel ve bedensel engelli bireylerin ailelerine yönelik etkileşimsel grup terapisi formatında psikoeğitimsel çalışmalar yürütmüş ve bireysel psikoterapi süreçlerini takip etmiştir.

  2006-2015

  Bireysel psikoterapi, çift ve aile terapisi, cinsel terapi ve şizofreni ile bipolar bozukluk hastalarında psiko-eğitimsel grup terapileri üzerine çalışmalarını Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Polikliniği’nde ve Psikoz Kliniği’nde,  Prof. Dr. Sedat Özkan Humanite Psikiyatri Kliniği’nde ve akabinde Npİstanbul Etiler Kliniği’nde yürütmüştür. Psikiyatri kliniklerindeki çalışmaları süresince kişilik testleri, zeka testleri ve nöropsikolojik test uygulamaları yapmış, test uygulamalarında meslekdaşlarını süpervize etmiştir.

  EĞİTİM & SEMİNER

  2000-2004

  Etiler Dinlenme ve Bakımevi ile Akyurt Yaşamevi’nde çalışanlara yönelik “Etkili İletişim, Gerontoloji ve Yaşlılıkta Psikolojik Sorunlar” konulu seminerler vermiştir.

   

  EĞİTİM & SEMİNER

  2006-2010

  Erenköy Ruh Sağlığı Hastanesinde “Şizofreni ve Psikotik Bozukluklarda Bilişsel Davranışçı Tedaviler, Rorschach Testinin Uygulanması ve Yorumlanması” üzerine seminerler vermiştir.

  EĞİTİM & SEMİNER

  2010-2012

  Mavi Martı Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde psikoloji öğrencilerine yönelik “Klinik Görüşme Teknikleri ve Psikopatoloji” konulu eğitimler vermiştir.

  EĞİTİM & SEMİNER

  2013-2014

  T.C Adalet Bakanlığı İstanbul Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde “Aile İçi Şiddet ve Etkili İletişim” konularında seminerler vermiştir.

  EĞİTİM & SEMİNER

  2012-2015

  Üsküdar Üniversitesinde lisans ve yüksel lisans sınıflarına Psikolojik Testler, Pozitif Psikoloji, Çift ve Aile Terapileri derslerini vermiştir. Aynı üniversitenin Aile Danışmanlığı Programında eğitmenlik ve süpervizörlük yapmıştır.

  Diploma aldığı kurum

  • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

  İletişim bilgileri


  Hakkında Değerlendirme Yapın

  Hakkında değerlendirme yapın

  Uzm. Psk. Bihter İyidir tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

  DEĞERLENDİR


  .