Uzm. Psk.

Ayşegül SOYSAL

Psikoloji - İstanbul

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Ruh Sağlığı, Bireysel Terapi, Çocuk - Ergen Psikolojisi, Ağlama ve öfke nöbetleri, Aile danışmanlığı, Alexander pratik yetenek testi... Tümü

İletişim Numarası 0 (850) 433 40 09
Randevu Al

Randevu Takvimi

Hakkında

Özgeçmişi

Saint Benoit Fransız Lisesi’ni tamamladıktan sonra, Psikoloji eğitimi için Fransa’da okumaya gitmiştir. Montpellier 3 Paul Valery Üniversitesi’nde Psikoloji lisanseğitimini de tamamladıktan sonra ülkesine dönmüştür. 

Yüksek Lisansını özellikle ilgi duyduğu, "Beyin" ile daha yakından ilgili olan nöropsikoloji alanında yapmak istediği için, tematik bir üniversite olan Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisansı programınını tercih etmiştir. 

Yüksek lisans süresince asistanlığını yaptığı hocasının referansı ile, Nöropsikoloji ve Psikiyatri birlikteliğinde Türkiye’nin ilk hastanesi olan NP İSTANBUL hastanesinde işe girmiş, o dönem orada ergen ve çocuk danışanlar ile çalışmıştır. Bu süre içinde özellikle nöropsikoloji alanında kendisini yetiştirmiş, bu alanda kullanılan testlerin uygulayıcısı olmuştur. Tezini Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ danışmanlığında, Türkiye’de henüz geçerlilik çalışmaları olmayan bir nöropsikolojik testin (Grooved Pegboard Test, Delikli Tahta Testi) Türkiye norm çalışmasını yaparak tamamlamıştır. 

Daha sonra çalışmalarına, özel bir psikiyatri merkezinde, sınav sürecinde ki ergenler ile kaygı, dikkat performans geliştirme, aile tutumları, ergenlik dönemi problemleri, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu alanlarında devam etmiştir. 

Çeşitli kurumlarda seminerler vermekte, online internet sitelerinde yazılar yazmaktadır. Halen Aydın Üniversitesi’nde yarı zamanlı Öğretim Görevlisi olarak çalışmakta, Psikolojik Testler dersi vermektedir. Çalışmalarına kurucusu olduğu Co-Mind Psikoloji Danışmanlık ve Eğitim Merkezi'nde devam etmektedir. 

Diploma aldığı kurum

  • Diğer

Yabancı Diller

  • İngilizce - İleri Seviye
  • Fransızca - İleri Seviye

Diplomalar ve Sertifikalar

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 433 40 09

Hastalarının Yorumları (2)

2 Yorum Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

Hayatımın çok zorlu bir döneminden geçiyordum Ayşegül Soysal ile tanıştığımda. İyi ki de tanışmışım diyorum şimdi. Öneriler üzerine Ayşegül hanım ile terapilere başladık ve hayatımda da her şey değişmeye başladı. Nasıl oldu bilmiyorum ama kısa bir süre sonra birden zor dönemleri geride bıraktığımı farkettim. Gerçekten terapilerin bu kadar hızlı işe yarayacağını düşünmemiştim başta. Ayşegül Soysal'a çok teşekkür ediyorum. 14-11-2017

Kendinizi iyi hissetmek için koşa koşa gitmeniz gereken isim. Psikolojik destek için illa çok büyük olaylar yaşamamız gerekmiyor bence ve ben öyle olmadan gittim. İyi ki de gitmişim Ayşegül Soysal hanımefendiye. Hayata bakış açım değişti bazı konularda tamamen bambaşka biriyim artık. Ben kendisine beni ben yaptığı için çok teşekkür ediyorum.Ayşegül Soysal'a gitmeseydim tam ben olmadan hayatım bitecekti belkide. 14-11-2017

2 görüş bulundu.

Hakkında yorum yazın

Uzmanı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE


.