Prof. Dr. Olgu Hallıoğlu Kılınç, Mersin, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Prof. Dr. Olgu Hallıoğlu Kılınç

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Kardiyolojisi - Mersin

27 yıl mesleki tecrübe

Çocuk kardiyolojik hastalıklar, Anormal Kalp Sesi (Üfürüm), Doğumsal (Konjenital) Kalp Hastalıkları

Randevu Al 0 (850) 811 90 66Soru Sor

Adres

Yeni Mah. 33150 ok. Babil Tower Kat. 3 Dai. 10  Mezitli, Mersin
Prof. Dr Olgu Hallıoğlu Kılınç Özel Muayenehanesi

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster
İmkanlar
Wi-fi Kredi kartı ile ödeme Nakit

Hakkında

Olgu Hallıoğlu Kılınç Kimdir?

Prof.Dr Olgu Hallıoğlu Kılınc,Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1992 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise yine Dr. Sami Ulus Çocuk Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olmuştur.Kozan Devlet Hastanesi’nde Uzman Doktor olarak görev yapmıştir. 1999 yılında Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Yardımcı Doçent olarak atanmiştir.

2000-2003 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Kardiyoloji Bilimdalı’nda “Yan Dal” ihtisasını gerçekleştirerek, 2003 yılında, Çocuk Kardiyoloji Uzmanı oldu ve Mersin Üniversitesi’nde Çocuk Kardiyoloji Bilim Dalı’nı kurmuştur. 2005 yılında Çocuk Kardiyoloji Bilim Dalı’nda Doçent ve 2012 yılında Profesör olan Prof.Dr Olgu Hallıoğlu Kılınc, 20 yıl Mersin Üniversitesi, Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Kardiyoloji Bilim Dalı Başkanı olarak başarılı bir Öğretim Üyeliği sürecinden sonra; 2018 yılından bu yana Mersin’de özel muayenehanesinde hizmetini sürdürmekte, aynı zamanda da,çocuk kalp damar cerrahisinin de bulunduğu donanımlı bir hastanede kalp kateterizasyonu ve girişimsel anjiolarını gerçekleştirmektedir.

2000-2003 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Kardiyoloji Bilimdalı’nda “Yan Dal” ihtisasını gerçekleştirerek, 2003 yılında, Çocuk Kardiyoloji Uzmanı oldu ve Mersin Üniversitesi’nde Çocuk Kardiyoloji Bilim Dalı’nı kurdu.

Diploma aldığı kurum

 • ANKARA ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • HACETTEPE ÜNIVERSITESI

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 01 1993

Yayınlar

 • 1. DEMETGUL HASAN, GIRAY DILEK, DELIBAS ALI, HALLIOGLU KILINÇ OLGU (2018). 2D-Speckle tracking echocardiography contributes to early identification of impaired left ventricular myocardial function in children with chronic
 • 2. HALLIOGLU KILINC OLGU, KECELI BASARAN MERYEM, BOZLU GULCIN, DELIBAS ALI, KARPUZ DERYA, SELVI HUSEYIN (2018). Evaluation of T-wave alternans in pediatric patients with chronic renal failure. Journal of Electrocardiology, 51 (4), 622-627., Doi:10.1016/ji
 • 3. GÜMÜS GÖKHAN, GIRAY DILEK, BOBUSOGLU ONUR, TAMER LÜLÜFER, KARPUZ DERYA, HALLIOGLU KILINÇ OLGU (2018). MicroRNA values in children with rheumatic carditis: a preliminary study. Rheumatology International, 38(7), 1199-1205., Doi: 10.1007/s00296-018-4069-
 • 4. BOZLU GÜLÇIN, KARPUZ DERYA, HALLIOGLU KILINÇ OLGU, ÜNAL SELMA, KUYUCU NECDET (2018). Relationship between mean platelet volume-to-lymphocyte ratio and coronary artery abnormalities in Kawasaki disease. Cardiology in the Young, 28(06), 832-836., Doi:10.
 • 5. KARPUZ DERYA, GIRAY DILEK, ÇELIK YALÇIN, HALLIOGLU KILINÇ OLGU (2018). Prognostic markers in congenital diaphragmatic hernia: Left ventricular diameter and pulmonary hypertension. Pediatrics International, 60(2), 122-126., Doi: 10.1111/ped.13464

Yabancı Diller

 • İngilizce

Deneyimler

 • Pratisyen hekim, Amasya Gümüşhacıköy Sağlık Ocağı
  01 1993 - 06 1993
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlığı, Dr. Sami Ulus Çocuk Hastanesi
  07 1993 - 08 1997
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, Kozan Devlet Hast.
  09 1997 - 12 1999
 • Pediatrik Kardiyoloji Yan Dal İhtisası, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi
  01 2000 - 01 2003
 • Yardımcı Doçent Mersin Üniv.
  05 1999 - 04 2005

İlgilendiği Hastalıklar

 • Çocuk kardiyolojik hastalıklar
 • Anormal Kalp Sesi (Üfürüm)
 • Doğumsal (Konjenital) Kalp Hastalıkları
 • Edinilmiş Kalp Hastalıkları
 • Ekokardiyografi (Kalp Ultrasonografisi, Kalp Ekosu)

Tedaviler

 • Yüzeyel ekokardiyografi
 • Transözofageal ekokardiyografi (töe)
 • Perikardiyosentez
 • Kardiyoversiyon
 • Kardiyak kateterizasyon

Ödüller

 • Konjenital kalp hastalığına bağlı gelişen pulmoner hipertansiyon araştırma ödülü, Türk Pediatrik Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi Derneği, 2012 (01.01.2012)
 • Actelion Klinik Araştırma Ödülü, Pediatrik Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi Derneği, 2016 (01.01.2016)
 • Sözel bildiri birincilik ödülü, Türk pediatri Kurumu Genç Pediatristler 3. kongresi, 2017 (01.01.2017)
 • Actelion klinik araştırma ödülü, Pediatrik Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi Derneği, 2017 (01.01.2017)

Fotoğraflar

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 90 66

Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Olgu Hallıoğlu Kılınç tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Vsd kalp defekt

  Slm doğuştan gelen kalp deligi var tesadüfen fark edildi 36 yasinda 2 doğum yaptım her hangi bi şikayetim yok bana ne gibi sorunlar yaratır yorum yaparsanız sevinirim vsd perimem.

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Olgu Hallıoğlu Kılınç

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Bebek vsd pfo lpa ps

  Merhaba hocam 1 aylık erkek bebeğimiz var 1. ay kontrolünde kalbinde üfleme duyulmasıyla çocuk kardiyolojiye yönlendirilik yapılan muayene sonucunda küçük apikal muskuler vsd, pfo , hafif periferik lpa ps sonucu yazıldı. ve ek olarak enfektif endokardit proflaklasisi yazılmış. dr muz endişelenecek b... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Olgu Hallıoğlu Kılınç

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Olgu Hallıoğlu Kılınç kimdir , telefon numarası nedir?

Prof. Dr. O Hallıoğlu Kılınç ile iletişime geçmek için kullanabileceğiniz telefon numarası: 0 (850) 811 90 66

Prof. Dr. Olgu Hallıoğlu Kılınç için nasıl randevu alabilirim?

Genel olarak, Prof. Dr. Olgu Hallıoğlu Kılınç ile 1 hafta içinde bir randevu organize edebilirsiniz. Prof. Dr. Olgu Hallıoğlu Kılınç için randevu takvimini ve en erken randevu gün/saatini doktorsitesi.com profilinde bulabilir ve online randevu oluşturabilirsiniz.

Prof. Dr. Olgu Hallıoğlu Kılınç nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Olgu Hallıoğlu Kılınç Prof. Dr Olgu Hallıoğlu Kılınç Özel Muayenehanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Olgu Hallıoğlu Kılınç hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Olgu Hallıoğlu Kılınç Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, ,Çocuk Kardiyolojisi uzmanıdır. Yüzeyel ekokardiyografi, Transözofageal ekokardiyografi (töe), Perikardiyosentez, Kardiyoversiyon, Kardiyak kateterizasyon, Kardiyak anjiyografi, Kalp derinliklerinin kapalı yöntemle kapatılması, Holter izlemi, Eko(ekokardiyografi), Ekg alanlarında hizmet veriyor ve Çocuk kardiyolojik hastalıklar, Anormal Kalp Sesi (Üfürüm), Doğumsal (Konjenital) Kalp Hastalıkları, Edinilmiş Kalp Hastalıkları, Ekokardiyografi (Kalp Ultrasonografisi, Kalp Ekosu) hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Olgu Hallıoğlu Kılınç için muayene ücreti nedir?

Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Olgu Hallıoğlu Kılınç muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Olgu Hallıoğlu Kılınç hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?

Prof. Dr. O Hallıoğlu Kılınç ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Olgu Hallıoğlu Kılınç hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Prof. Dr. O Hallıoğlu Kılınç hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Randevu Al

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza / uzmanınıza başvurunuz.


.