* Sponsor İçerik

Pro-Probiotic, Güçlü Bağışıklık Yeni Alışkanlık!

Yunanca “için” anlamına gelen “pro” ile “canlı” anlamına gelen “biotikos” kelimelerinin birleşiminden oluşan probiyotikler, vücudumuz için fayda üreten mikro canlılar olarak tanımlanmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO)’ne göre; probiyotikler yeterli miktarda alındığında bağırsak florasını dengeleyerek bağışıklık sistemini destekler ve birçok hastalığın oluşmasına engel olmaktadır.

 

Probiyotikler yeterli miktarda alındığında; antibakteriyel madde üretir, mukozal bariyeri güçlendirir patojenlere karşı koruma kalkanı oluşturur. İmmün (bağışıklık) sistemin güçlenmesini sağlayarak, enfeksiyonlara ve mikroplara karşı mücadeleyi kolaylaştırır. Ayrıca probiyotikler, hastalık yapıcı mikrobiyal ajanların büyümesini de baskılar. Bu özelliği ile kanser riskini azaltıcı etkisi de bulunmaktadır. Bağışıklık dengesinin ve bağırsak florasının dengesinin sürekli hale gelmesini sağlarlar.

 

Güçlü bir bağışıklık sistemi için probiyotiklerin,

 

  • Yüksek oranda mikroorganizma (108 cfu/ml-g) içermesi gerekmektedir.
  • Sindirim kanalında canlı kalabilmeli, metabolik aktivitesine devam edebilmelidir.
  • Alındıktan kısa bir süre sonra mikrofloraya uyum sağlayabilmelidir.
  • Bağışıklık sistemini, tehlikelere karşı uyarabilmelidir.
  • Antimikrobiyal madde üretebilmelidir.
  • Mide asidi, bağırsak pH’ı, safra tuzlarından etkilenmeden etki edeceği kısma direkt geçmesi çok önemlidir.

 

Probiyotiklerin olumlu etkilerini vücudumuzda görebilmemiz ve bu etkilerin sürdürülebilir olabilmesi için, günlük önerilen dozların her gün düzenli olarak alınması gerekmektedir.

 

Pro-probiyotic, sahip olduğu 10 milyar aktif probiyotik ile (Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus rhamnosus, Bifidobacterium longum ve Saccharomyces boulardii) bağışıklık sisteminizi karşılaşabileceği tehlikelere karşı tetikte tutar. Mide asidi, safra tuzları ve bağırsak pH’ı probiyotiklerin etkisini düşürerek yeterli miktarda kullanılmasını engelleyebilir. Pro-probiyotic özel olarak geliştirilen formülü sayesinde, sindirim sisteminde bozulmaya uğramadan immün sisteminizi uyarır.

 

11 yaşından itibaren kullanılabilen Pro-Probiotic, vegicaps® teknolojisi sayesinde vejeteryan kullanım için de uygundur.

 

Pro-Probiotic, Bağırsak floranızı dengeler Sindirim Sisteminizi Güçlendirir!

Son yıllarda beslenme alışkanlıkları ve yaşam tarzımızdaki değişiklikler nedeniyle; ishal, kabızlık, şişkinlik, İBS – İnflamatuar bağırsak hastalığı şikayetlerinde artış gözlemlenmektedir. Beyin&bağırsak sağlığı arasındaki bağlantı da birçok bilimsel çalışma ile desteklenmektedir. Düzenli probiyotik kullanımı, bağırsak florasını güçlendirerek sindirim sistemi problemlerinde gözle görülür azalmaya neden olmaktadır.

 

 

Probiyotiklerin düzenli kullanımı sindirim sistemimizi dolayısıyla da bağışıklık sistemimizi güçlü tutmak için önemli bir yere sahiptir. Bunun yanı sıra,

 

  • Antibiyotiklerin neden olduğu yan etkilerin azalmasını sağlar,
  • Gıda ve diğer alerjilerin görülmesini önler,
  • Vajinal enfeksiyonları engeller,
  • Bağırsak hareketlerinin düzene girmesini sağlayarak kabızlığı engeller ve dolaylı olarak kilo kontrolü de sağlar.

 

Pro-Probiotic, mide asidine ve safra tuzlarına dayanıklı yapısı ile bozulmaya uğramadan hızlı bir şekilde bağırsakta kolonize olur ve bağırsak florasının güçlendirilmesini sağlar. Mikroplara, enfeksiyonlara ve çeşitli hastalıklara karşı bağışıklık sistemini güçlendirir ve daima tetikte kalmasını sağlar. Vegicaps® teknolojisi  ile insan sağlığına uygun şekilde üretilen Pro-probiyotic, vejeteryan kullanım için de uygundur.

 

Sağlıklı bir yaşamın en önemli faktörü, güçlü bir bağışıklık sistemidir. Güçlü bağışıklık sisteminin anahtarı da düzenli kullanılan probiyotiklerle güçlenen bağırsak florasıdır. Pro-Probiotic, insan dostu içeriği ve güçlü formülü ile sindirim sisteminizi ve bağışıklık sisteminizi güçlendirir.