Bilecik Papil Ödem Doktorları

Doktor Bul, Randevu Al, Yorum Yap ve Yorum Oku


Sayfa : 0/0 | Toplam 0 kayıt bulundu.

Hasta Soruları

 • Keratokonus kronik bir hastalık mıdır?

  Tekrar iyi günler hocam keratokonus hastalarında ccl'nin hastalığı durdurmaya yönelik kesin çözüm olduğu söyleniyor bu nedenle keratokonus kronik bir hastalık sayılır mı ?

  Doktor Cevabı:
  Op. Dr. Tamer HAYTOĞLU

  Op. Dr. Tamer HAYTOĞLU

  Keratokonus hastalığı ilerleyici kronik bir hastalıktır. ccl ile durdurmaya yönelik oldukça başarılı sonuçlar alıyoruz. ancak yaşam boyu bu hastalık belli aralarla izlenmelidir. görmeyi artırmak içinde halka,lens ve fakik lens uygulamaları olabilir.

 • Askerlik muaf

  İyi günler iki gözümde de karetaconus var sağ göz derecem -1.76 3.25 astigmat sol gözüm -0.75 3.00 astigmat bu derecelerle askerlikten muaf yada tecil alabilir miyim

  Doktor Cevabı:
  Op. Dr. Tamer HAYTOĞLU

  Op. Dr. Tamer HAYTOĞLU

  Burada yönetmeliğe göre hareket ederler. heyete çıkarsınız ve numaradan çok görme oranı belirleyici olacaktır

 • Keratokonus ve ccl

  Hocam öncelikle merhabalar, benim sorum şu ben bi devlet hastanesinde laborant olarak çalışıyorum benim iki gözümde de keratokonus var ancak görmem çok kötü değil sadece kornea kalınlığı 380 dedi doktorum ama hipotonik solüsyon ile onu kalınlaştırıp ccl tedavisi uygulayabiliriz dedi acaba bir sak...

  Doktor Cevabı:
  Op. Dr. Sinan GÖKER

  Op. Dr. Sinan GÖKER

  Keratokonus göz rahatsızlığında yapılan crosslinking tedavisindeki asıl amaç var olan görmeyi korumak adına yapılan bir tedavidir. 6 ayda bir rutin kontrollerinizi yaptırın.

 • Keratokanus

  Sahil güvenlik astsubaylığa başvuru yaptım sol gözde keratokanus olduğunu söylediler seçilmemde engel teşkil eder mi? ccl tedavisi olsam konulan teşhisden geri dönülebilir mi? teşekkür ederim.

  Doktor Cevabı:
  Op. Dr. Tamer HAYTOĞLU

  Op. Dr. Tamer HAYTOĞLU

  Keratokonus doğuştan olan ve ilerleyici bir hastalıktır. ccl hastalığın durdurulmasında en etkin yöntemdir. teşhis değişmez. yonetmelikteki sartlar gecerlidir.