Prof. Dr. Öztekin OTO, 14 Şubat 1957 tarihinde İzmir - Balçova'da doğmuştur. Tıp eğitimini 1974-1980 yılları arasında Hacettepe Tıp Fakültesi'nde tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Hacettepe Üniversitesi'nde 1980-1984 yılları arasında Pediyatrik Göğüs ve Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı'nda, 1984-1986 yılları arasında da Göğüs ve Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı'nda yapmıştır.

1990 yılında Göğüs ve Kalp Damar Cerrahisi Doçenti olan Prof. Dr. Öztekin OTO, 1989-2001 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı olarak görev yaparken 1992 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı'nda Profesörlüğe atanmıştır.

Prof. Dr. Öztekin OTO, Dokuz Eylül Üniversitesi Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı'nda görev yaptığı yıllar boyunca üniversitede pek çok ameliyatın uygulanmasını sağlamıştır. 1993 yılında Yenidoğan ve Konjental açık Kalp Ameliyatlarında Rutin Ultrafiltrasyonun başlatılması, 1996 yılında Pediyatrik Minimal İnvaziv Kalp Amelıyatlarının başlatılması ve 1998 yılında Türkiye'de ilk Pediyatrik Kalp ve Akciğer Nakli'nin gerçekleştirilmesi bunlardan bazılarıdır.

2014-2016 yılları arasında Avrupa Kalp Damar Cerrahisi Derneği Başkanı olarak görev yapmış olan Dr. OTO, İzmir'de bulunan özel muayenehanesinde hastalarını kabul etmektedir.

366 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

2 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

Son Cevapladığı Sorular

 • Terleme-yüz kızarması

  Merhaba hocam.daha önce de yazdım cevap verilmedi.yüz kızarıklığı için ameliyat yapıyormusunuz? sorulan sorularda pek tatmin edici cevap bulamadım.bende hem terleme hem yüz kızarması mevcut.eğer yaptığınız ameliyat (bts vats diye ameliyatlar söylediniz) yüz kızarmasını geçiriyorsa size olacağım gali... devamı

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Öztekin OTO

  Prof. Dr. Öztekin OTO

  Görmeden söylenemez.0232 4641963 ten sekreterimden randevu alabilirsiniz.

 • Hipoperfuzyon

  Myokard perfuzyon sintigrafisi raporu stres:anterior ve anterolateral duvarlarda hipoperfuzyon izlenmektedir.diger myokard duvarlarinda normal sınırlarda perfuzyon izlenmektedir. istirahat: stres görüntülerinde anterior ve anterolateral duvarlarinda izlenen hipoperfuzyon duzelebilme göstermek... devamı

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Öztekin OTO

  Prof. Dr. Öztekin OTO

  Görmeden söylenemez.0232 4641963 ten sekreterimden randevu alabilirsiniz.

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Doktorun İletişim bilgileri

Hakkında Yorum Yapın

Uzman hakkında görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazın ve puan verin
.