Prof. Dr.

Özgür ÖZTÜRK

Psikiyatri - İstanbul

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Psikotik Hastalıklar, Affektif Bozukluklar, Nevrozlar, Tematik algı testi, Good enough zeka testi, Mmpi- minnesota çok yönlü kişilik envanteri... Tümü

İletişim Numarası 0 (850) 433 38 21
Randevu Al

Randevu Takvimi

Hakkında

Özgeçmişi

Prof. Dr. Özgür Öztürk hakkında hasta yorumları, iletişim bilgileri, muayene ücretleri için en iyi kaynak. Bu sayfa aracılığı ile Dr. Öztürk'ü daha iyi tanıyabilir, randevu alabilirsiniz.

Diploma aldığı kurum

 • EGE ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • EGE ÜNIVERSITESI

Yabancı Diller

 • İngilizce
 • Fransızca

Uzmanlık Alanları

Psikotik Hastalıklar

Affektif Bozukluklar

Nevrozlar

Sinir Bozuklukları-Anksiyete

Psikojenik Ağrı

Organik Bozukluklar

Dürtü Bozuklukları

Yapay Bozukluk-Bilinçli Hastalık

Temaruz

Son Dönem Hastalarda Tepki

Alkol ve Madde Bağımlılığı

Dissosiyatif Bozukluklar

Kişilik Bozuklukları (Borderline Kişilik Bozukluğu, Narsisistik Kişilik Bozukluğu vb.)

Ölüm Ve Yas

Yeme Bozuklukları

Uyku

Otistik Bozukluk

Asperger Sendromu

Sanrılar

Halusinasyon

Deja-Vu

Vajinismus

Altını Islatma Problemi

Hiperaktivite

Kekemelik

Bağımlılık

Sosyal Fobi

Panik Bozukluk

Paranoya

Depresyon

Dikkat Eksikliği Ve Hiperaktivite

Obsesif Kompulsif Bozukluk

Şizofreni

Şizoaffektif Bozukluk

Bipolar Bozukluk

Alkol Bağımlılığı

Cinsel İşlev Bozukluğu

Empotans (İktidarsızlık)

Aile Terapisi

Evlilik - Boşanma

Spor Psikiyatrisi

Evlilik Ve Cinsel Sorunlar

Kanser Psikolojisi

Genel Psikoloji

Çocuk - Ergen Psikolojisi

Agorafobi

Aile İçi İletişim Sorunları

Anksiyete Bozukluğu

Anne - Baba Ayrılığı

Anoreksiya

Antisosyal Kişilik Bozukluğu

Atipik Psikoz

Baş Ağrıları

Baş Dönmeleri

Bayılmalar

Borderline Kişilik Bozukluğu

Bulimia Nervoza

Çocuklarda Gelişme Bozuklukları

Çocuklarda Tuvalet Eğitimi

Davranış Bozuklukları

Deliryum

Demans

Diskalkuli

Disleksi

Distimik Bozukluk

Duygu Durum Bozuklukları

Dürtü Kontrol Bozukluğu

Ereksiyon Sorunu

Erken Boşalma

Erken Ergenlik Problemi

Evlilik Sorunları

Hipokondriazis

Histrionik Kişilik Bozukluğu

İletişim Problemleri

İlişki Problemleri

İnternet Bağımlılığı

Kabus Bozukluğu

Kaka Kaçırma

Kaygı

Konsantrasyon Bozukluğu

Konuşma Bozuklukları

Konversiyon Bozukluğu

Kumar Bağımlılığı

Madde Kullanımıyla İlişkili Bozukluklar

Majör Depresif Bozukluk

Manik Depresif Bozukluk

Motivasyon Eksikliği

Narsistik Kişilik Bozukluğu

Okul Başarısızlığı

Okul Korkusu

Otizm

Öfke Kontrol Bozukluğu

Öğrenme Güçlükleri

Özgül Fobi

Özgüven Sorunu (Kendine Güven Sorunu)

Panik Atak

Paranoid Kişilik Bozukluğu

Psikiyatrik Bozukluk

Psikolojik Bozukluk

Psikotik Bozukluklar (Şizofreni vb.)

Ruhsal Bunalım

Sağlam Bebek Takibi (Bebek Psikolojisi)

Sara (Epilepsi)

Sertleşme Problemi

Sınav Kaygısı

Sinir Hastalığı

Somatizasyon Bozukluğu

Somatoform Bozukluk

Stres

Şizoid Kişilik Bozukluğu

Şizotipal Kişilik Bozukluğu

Takıntı

Tik Bozuklukları

Travma

Travma Sonrası Stres Bozukluğu

Unipolar Depresyon

Unutkanlık

Uyku Bozukluğu

Uykusuzluk

Uyum Bozuklukları

Uyurgezerlik

Uyurgezerlik (somnambulizm)

Vajinusmus (Vajinismus)

Vücut (Beden) Disformik Bozukluğu

Yas (Matem)

Yaygın Gelişimsel Bozukluklar

Zihinsel Özür

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 433 38 21

Son Cevapladığı Sorular

 • 3 cıpram

  Merhaba doktor bey benım esim cok sinirli olduğu için doktora gitmeden kendiliğinden ciprama başladı 1 yıldır günde 3 adet cipram iciyor. ileride ne gibi zararlarını görürüz acaba çünkü bırakmasını istiyorum bırakmıyor . cok teşekkür ederim cevabınız için .

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Özgür ÖZTÜRK

  Prof. Dr. Özgür ÖZTÜRK

    İletişim & Randevu: 0 (850) 433 38 21

  Cok zararli, manik atak yapabilir bu doz

 • Atarax bağımlılık yapar mı?

  Merhabalar hocam bana 2 yıl önce doktor tarafında yaygın anksiyete teşhisi koyuldu ve paxera ve atarax verildi.ilaç tedavisi boyunca çok iyiyidim doktor kontrolünde 3 ay önce yavaş yavaş bıraktım ve şimdi sıkıtılar tekrar başladı.doktora tekrar başvurdum ve cymbalta 30 mg verdi bana ancak bu ilaç be... devamı

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Özgür ÖZTÜRK

  Prof. Dr. Özgür ÖZTÜRK

    İletişim & Randevu: 0 (850) 433 38 21

  Atarax bagimlilik yapmaz

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hastalarının Yorumları (15)

Hasta Değerlendirmeleri

15 Yorum Ort. Puanı: 5
(5) 21.09.2017

Depresyondan hastanelik olduğum zaman ailem bulmuştu kendisini. Kararı ailesi dahi olsa başkasına bırakmakta zorlanan benim için bile, iyi ki Özgür Hocayı bulmuşlar dediğim doğru karardır kendisi. Her şeyden önce insandır, durumunuzu anlar ve yaşadıklarınızı küçümsemez. Güvenebileceğinizi hissedersiniz. Başınız sıkıştığında kendisine ulaşımınız kolaydır. İniş çıkışlarınızda tutarlı duruşu sakinleşmenizi kolaylaştırır. Eleştiriye açıktır ve sizinle inatlaşmaz, böylelikle kaygınızı, öfkenizi yada kontrol edemediğiniz negatif duygularınızı tetiklemez. Özellikle kaygılı biriyseniz, iç hesaplaşmalarınız çoksa, hekimliği sizin için biçilmiş kaftan olacaktır. Bazı kısa kestirme cevapları bazen canınızı sıkabilir ama sonradan verilen daha uzun cevapların aslında daha çok kafanızı karıştıracağını fark ederek saygı duyarsınız. Son olarak bazen sonradan utanacağınız duygu dalgalanmalarınız olsa bile, yine de destek almaya devam edebileceğinize çünkü sizi anlayacağına inanabilirsiniz ve süreciniz böylelikle tutarlı şekilde devam eder( Sanırım dürtüsellik sorunu yaşayanlar ne demek istediğimi iyi anlayacaklardır.). Kendisine burdan tüm tedavi sürecim için tekrar teşekkür ederim. Böyle bir hekimle karşılaşmak benim için büyük şans!

(5) 15.09.2017

Oğluma anksiyete bozukluğu teşhisi konmuştu. Bu alanda en iyi tedaviyi verip oğlumu bu ruhsal bozukluktan kim çekip çıkarır diye araştırma yaparken, bilgilendirici videolarıyla gördüğüm ve birkaç kişiye sorduğumda hakkında iyi yorumlar duyduğum psikiyatri uzmanı Prof. Dr. Özgür Öztürk'ten randevu aldım. Anksiyete bu yaşlarda çok yoğun bir hastalık olduğu için özellikle her yerde tedavisi için çalışan doktorlar mevcut ama Özgür Bey'i seçtiğimiz için çok şanslıyız çünkü anksiyete bozukluğu, kaygı ve kaygı bozukluğu, panik bozukluk gibi konularda da bilgi sahibi olduk ve her birinden biraz şikayetimiz olduğunu anladık. Son zamanlarımız biraz kötü geçmişti bu hastalık yüzünden fakat git gide düzelen bir ruh hali, kaygıdan uzaklaşan bir yapı gördükçe çok mutlu olmaya başladık. Özgür Bey'in etkisi her geçen gün daha çok belli oluyordu. Anskiyete bozukluğunun ruh sağlığına etkileri saymakla bitmez. Bunu tedavide daha iyi anladık ve bu konudan şikayetçi olanlara kesinlikle Özgür Bey'i görmelerini öneririm. Ayrıca insanın yaşamını tehdit eden, etmekle kalmayıp dış çevredeki herhangi bir olasılığı tehlike olarak algılayıp kişinin iyiden iyiye ruh sağlığını bozan bu anksiyete hastalığından kurtulmak için daha fazla zaman kaybetmemenize de öneriyorum.

(5) 15.09.2017

Merhabalar. Alkol tedavisi için arkadaş tavsiyesiyle ulaştığım doktor. Buhranlı günlerin ayların ardından sığındığım kişi dersek daha doğru olur. Alkol ve madde tedavisi konusunda çok iyi olduğunu duyar duymaz aldım randevuyu. Madde ile alakalı çok şükür sorunumuz olmasa da alkol sorunu olan alkol ile problem yaşayan birisiydim. Alkol bağımlılığı hayatıma gireli çok uzun zaman olmamasına rağmen buna bir dur demezsem sıkıntı yaşayacağımın farkında olmamı sağlayan da yine Özgür hoca oldu. Kısa bir sürede beni bu çöküntüden kurtaran, ruh sağlığımı eski haline getiren, alanının uzmanı, güler yüzlü ve cana yakın Özgür hocama çok teşekkür ediyor, tüm alkol ve madde bağımlılarına acil şifalar diliyor, herkese Özgür hocaya tavsiye ediyorum. Herkese çok geçmiş olsun.

(5) 14.09.2017

Çocukluğumdan beri depresif bir karakter olan şahsıma adeta depresyon dersi vererek, beni hiç olmadığım biri haline getirmiştir. Başlarda bu depresyon seanslarımıza psikoterapi ile başladık, ilk seferler iyi gelse de Özgür bey'in teşhisiyle biraz daha ciddi bir depresyon tipimin olduğunu söylemesiyle ilaç tedavisine de geçtik. Günlük hayatımda beni yormayan, tembelleştirmeyen birkaç ilaç ve devam eden psikoterapilerle beraber depresyon hayatımdan eminim ki sonsuza dek çıktı. Kendime de kızdım bu süreçte. Depresyon depresyon depresyon diyerek geziyodum her yerde. Bunu o kadar takıntı haline getirmişim ki, zaten eğilimliyim, iyice işler sarpa sarmış. Neyse ki Prof. Dr. Özgür Öztürk'e tedavi oldum. Çok sağolun her şey için tekrar ve tekrar.

(5) 14.09.2017

Herkese acil şifalar dileyerek söze başlamak isterim. Benim sorunum depresyon idi. Daha doğrusu majör depresyon. Başlarda klasik yaşadığım can sıkıntısı, keder, üzüntü gibi duyguları olduğunu düşünüp fazla kafa yormadığım bir durumdu fakat bu benim iş ve sosyal hayatımı etkilemeye başlayınca bir uzmandan randevu almam gerektiğine karar verdim. İnternetten yaptığım araştırmalarda depresyon ile ilgili videoları ve yazılarıyla dikkatimi çeken Özgür Öztürk'ten randevu aldım ama hala emin değildim hastalığımın depresyon olduğuna. Görüşmemizde bana majör depresyon teşhisini koydu ve tedavi sürecine başlamamız gerektiğini de ekledi. Ben hala anlam veremiyordum bu duruma ilk defa başıma geldiği için ama üst üste birçok sıkıntı yaşamamdan dolayı olsa gerek, sonra sonra alıştım ve kabullendim. Sosyal hayatım özellikle berbat bir haldeydi, iş yerinde işin yoğunluğundan olsa gerek yine sıkıntı yaşasam da çok rahatsız olmuyordum ama sosyal hayatımda, ilişkileri bozulan, duygu durum ve düşünsel anlamda çöken, fiziksel dayanıklılığımdan uyumama kadar birçok noktada problem yaşayan bir insan olmuştum. Tedavi süreciyle beraber yaklaşık 3 buçuk aylık bir sürede depresyondan tamamen çıkmış, eskisi gibi olmuştum. Küçük bir alkol sorunum da vardı, o da hallolmuştu. Çünkü alkolün de farklı yerlere gitmesinden korkuyordum. Üzerimdeki kara bulutları dağıtan, beni bu depresyon sıkıntısından kurtaran Prof. Dr. Özgür Öztürk'e teşekkürlerimi iletmek isterim. Çok ilgili tecrübeli bir insan. Tavsiye ettiğim bir doktor. Aklınızda buna benzer sorunlar varsa ya da depresyona eğilimli bir insan gibi görüyorsanız kendinizi muhakkak tedavi olmakta yarar var. Tekrar herkese acil şifalar dilerim.

(5) 14.09.2017

Özgür Öztürk'e Ocak 2013 yılında ilk tedaviye gitmiştim. Alkol ile alakalı yaşadığım bağımlılık problemi neticesinde tavsiye üzerine randevu alıp tedavi için gittiğimde beni nasıl durumların beklediğini pek bilmiyordum. Alkol her zaman kullandığım bir şeydi fakat sosyal olarak genelde kullanırdım fakat bu sosyal içicilikten çıkıp her an neredeyse kahvaltıda bile arar olacak pozisyona gelince buna bir dur demek gerektiğini anladım. Alkol ile alakalı ne kadar çok araştırma yaptıysam, Özgür Öztürk'ün tek bir alkol videosu kadar etkili olmadı. Resmen videoyu izler izlemez tedavi olup düzelebileceğime inanmıştım. Çünkü size o güveni veriyor tedavi yöntemiyle, tecrübesiyle ve bilgisiyle. Birkaç görüşme ve ilaç tedavisiyle alkolden kendimi soyutlar hale gelmek benim için inanılmaz bir duyguydu o dönem. Bu kadar kısa sürede bu kadar net bir reaksiyon ben de beklemiyordum açıkçası. İtiraf etmek gerekirse şimdi de alkol kullanıyorum açıkçası ama sosyal bir şekilde, bağımlılıktan değil yani :) Özgür beyi kesinlikle herkese önermekle beraber herkese acil şifalar diliyorum.

(5) 14.09.2017

Çok Memnunum Merhabalar. Geçtiğimiz sene obsesif kompulsif bozukluk için randevu almıştım Özgür hocadan. Randevu aldığım dönem bu rahatsızlık ben de birçok sıkıntıya yol açmıştı. Artık normal hayatımı yaşayamayacak dereceye gelmiştim takıntılardan. Takıntı delisi olmuştum. Sürekli aynı şeyleri düşünmekten, tekrarlayan durumlardan bıkmıştım. Adının obsesif kompulsif bozukluk olduğunu da araştırınca öğrenmiştim. Hatta sonra da buna takmıştım. obsesif kompulsif bozukluğum var benim, bozukluk, obsesif, kompulsif... Bu kelimeler beynimin içinde döndü bir müddet. İşte beni bu takıntılı hallerden, psikolojik olarak çöktüğüm bu dönemden Özgür Öztürk çıkardı diyebilirim. Prof. Dr. Özgür Öztürk'ün tedavisiyle kendimi buldum. Şimdi bunları yazarken ve o zamanı düşünürken ne kadar zor durumda olduğumu, akıl ve ruh sağlığımın ne kadar kötü olduğunu daha iyi anlıyorum. Bu obsesif kompulsif bozukluğu kendi çabasıyla halledip tedavi olmadan kurtulanlar da varmış ama ben onlardan olamayacak kadar güçsüzüm sanırım. Benim gibi olanlar için Özgür Öztürk'ü tavsiye ediyorum ve direkt gidin diyorum.

(5) 14.09.2017

Depresyon tedavisi için gittiğim doktor. Öncelikle her şey için teşekkürler demek istiyorum. İşten çıkarılıp ortada kaldığım ve eşimle bu yüzden boşanma aşamasına geldiğimde yıl 2015'ti. Depresyon halindeydim. Depresyon diyorum ama belki de daha ileri bir aşamaydı. Çünkü sinir krizleri, öfke patlamaları, can sıkıntısı, bunalım, alkol ne ararsanız vardı. Bu dönem Özgür Bey'in de bana söylediği gibi depresyon ötesi bir durumdu ama çok şükür tedavisi sayesinde bundan kurtulmuş bulunuyorum. 1 senedir sorunlarım yok denecek kadar az. Depresyon gibi dönemlere girdiğinizde hayatınıza alkol ve madde gibi şeyler sokmak yerine, tam tersi düzeltmek için çaba sarf ettiğiniz zaman ruh sağlığınız bu durumdan olumlu etkileniyor. Bu tabii ki kolay bir durum değil. Kendi kendimizi bu durumdayken motive etmek çok zor. İşte tam burada uzman psikiyatr dediğimiz kavram devreye giriyor. Özgür Bey gibi alanında uzman, işinin ehli, tecrübeli doktorlar, sizi o korkunç depresyon döneminden çıkarıp hayatınızı belli bir düzene sokmak için tedavilerini uyguluyorlar. Unutmayın, hayatınızı pskiyatrlı veya pskiyatrsız, bir şekilde düzene sokmadan depresyondan çıkamazsınız. Hem alkol kullanayım, hem bağımlılıklarım olsun ama depresyondan da çıkayım diye bir şey yok maalesef. Bu satırları ülkemizdeki zor şartlardan dolayı bana yakın şeyler yaşayıp bu sıkıntıları çekmiş insanlar için yazıyorum. Depresyon doğuştan gelen bir hastalık değildir, bir kader değildir. Özgür Bey ve ekibine yardımları ve destekleri için minnettarım. İyi ki varsınız.

(5) 14.09.2017

Depresyon için doğru kişi Özgür Bey'dir. Kız arkadaşımla ayrıldığımız o depresif zamanlarda, ailemden bile daha çok görüşüp depresyon tedavisi aldığım hocamdır kendisi. Bazen bu durumu atlatmak için işin uzmanı birilerine ihtiyaç duyarsınız. Psikoloğa gittim, derdimi anlattım ama çare olmadı. Onlar da depresyonun ne olduğunu nasıl atlatılması gerektiğini biliyorlardır ama psikiyatr tedavisi başka tabii. Özellikle Özgür Bey'in depresyon hakkındaki videolarını ve bilgilerini görüp değerlendirdikten sonra çok etkilenip randevu almıştım. Bunalımdan dolayı alkol ve madde gibi şeylere yönelen çok insan var. Başıma gelmez dememek lazım. Çünkü insan o sıralar depresyonun ruh sağlığına etkilerini fark edemeyebiliyor. Görüşmelerimiz ve tedavimiz kısa süre içerisinde yanıt verdi ve ben 2. aydan itibaren resmi olarak depresyondan çıktım. Kendimi daha hafif ve özgür hissediyorum. Çözümü alkol, madde, sigara gibi şeylerde aramak yerine Özgür hocaya tedavi olmayı deneyin. Kendisi tam bir depresyon savar. Herkese tavsiye ederim.

(5) 14.09.2017

Anksiyete bozukluğu olan bir insandım 2 sene öncesine kadar. Bu durum ruh sağlığımı etkiler hale gelmişti. Tedavi olmam gerektiğini hissediyordum artık. Randevu aldım ve Özgür hocanın yanına gittim. Anksiyetenin bende nasıl geliştiğiyle alakalı kısa bir konuşmanın ardından teşhisi koyan doktor bey, tedavisi ile kısa bir sürede ruh sağlığımı etkileyen bu durumdan beni çekip çıkarmıştı. Anksiyete, kaygı bozukluğu olarak geçiyor ama buna ek olarak birçok tanımı ve detayı da mevcut. Kaygı bozukluğu deyip geçmeyin. Anskiyetenin tedavi edilmezse ileri safhasında neler olacağını Özgür Bey'den öğrendiğimde çok şaşırmıştım. O yüzden uzman psikiyatr aracılığıyla tedavi olup bu durumdan kurtulmak için geç kalmamanızı tavsiye ediyorum.

(5) 14.09.2017

Depresyona girdiğim o kötü zamanımda bana yardımcı olan çok sevecen çok güler yüzlü iyi bir doktor. Depresyon hiç aklıma bile gelmeyecek bir şeydi. Canım sıkılırdı, çok üzülürdüm, sıkıntıdan uyuyamazdım ama depresyona girebileceğim tahmin etmeyeceğim kadar büyük bir olaydı benim için. Sonradan öğrendim ki, bu can sıkıntıların üzüntüler uykusuzluklar vb. durumlarmış zaten depresyon. Hiç düşünmezdim çünkü çok pozitif bir insanımdır. O yüzden başlarda tedavi esnasında bazen inanamıyordum. Hayatta her şey oluyor onu anladım. Depresyonun ruh sağlığına etkileri daha fazla artmadan olaya müdahale eden Özgür Bey, bu durumdan kurtulmamı sağlayarak eskisi gibi pozitif olmamı sağladı. Bunun tedavisi kesinlikle uzman psikiyatrla görüşmektir. Depresyon, Özgür Bey gibi uzman doktorlar sayesinde sanıldığından daha çabuk tedavi edilen bir hastalıktır ama kesinlikle depresyonu küçümsememek lazım, hemen harekete geçmek şart. Teşekkürler her şey adına.

(5) 14.09.2017

Alkol probleminden kurtulmak isteyen alkol bağımlılığını atlatmak isteyen bir insandım. Haftada 1 gün alkol alsam sorun değildi belki ama her gün alıyordum. Bundan nasıl kurtulabilirim tedavileri nelerdir, diye düşünürken Özgür Bey'den randevu aldım. Toplamda 4 seansta alkol bağımlılığından kurtuldum, resmen alkole elveda dedim. Her şey Özgür Bey'in tedavileri ve yaklaşımı sayesinde oldu. Birçok hizmeti mevcut. Alkol ve madde, depresyon, aklınıza gelebilecek hemen hemen tüm bağımlılıklar. Ben alkol için randevu aldım ama başka sıkıntılar yaşayan arkadaşlar rahatlıkla Özgür Bey'den randevu alıp görüşebilirler. Sevgi ve saygılarımla.

(5) 13.09.2017

Merhabalar. Sosyal fobiye sahip bir insandım. Yaşım ilerlemiş olmasına rağmen bunu yenemiyordum. İnternetten sosyal fobi ile alakalı birçok araştırma yaptım nasıl aşabileceğimle alakalı, o sırada denk geldim kendisine ve randevuyu alıp gittim. Tedavi süresince ve sonrasında da doktor Özgür bey hep yanımda oldu sağolsun, çok güven veren ve özgüven arttıran bir tarzı var. Bana sosyal fobinin ne olduğunu nasıl başa çıkabileceğimi tedavi boyunca da çok net aktardı. Bu sıkıntıyı aştım ve kendimi çok daha rahat ve özgüvenli hissediyorum. Çok teşekkürler tekrar.

(5) 06.09.2017

Bana anksiyete teşhisi konduğunda kendisinin yanına gitmiştim. Artık kendimi daha iyi hissediyorum. Allah sizden razı olsun.

(5) 06.09.2017

2 sene önce yaşadığım sıkıntılar yüzünden girdiğim depresyondan Özgür hoca sayesinde kurtuldum. Çok teşekkürler.

15 görüş bulundu.

Hakkında yorum yazın

Uzmanı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE

Uzman hakkında görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazın ve puan verin
.