Doç. Dr.

Osman ÖZDEMİR

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Kardiyolojisi - Ankara

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Üfürüm (Anormal Kalp Sesi), Anormal Kalp Sesi (Üfürüm), Göğüs Ağrısı... Tümü

İletişim Numarası 0 (850) 811 76 45
Randevu Al

Randevu Takvimi

Hakkında

Özgeçmişi

Doç.Dr Osman ÖZDEMİR, 1974 yılında Ankara'da doğmuştur. Tıp eğitimini 1998 yılında Gazi Üniversitesi’nde bitirmiştir.. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlık eğitimini Aralık 1998 – Haziran 2003 arasında Dr. Sami Ulus Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde yapmış, Haziran – Aralık 2003 yılında  Ankara 3 no.lu Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olarak çalışmıştır. Aralık 2003 –Ocak 2007 yılları arasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı, Çocuk Kardiyoloji Bilim Dalı’nda yan dal uzmanlık eğitimimi tamamlamıştır. 2012 yılında Doçent ünvanını almıştır.

Uzmanlık eğitimi sonrasında,  2007-2013 yılları arası Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapmış olan Doç.Dr Osman ÖZDEMİR, mesleki çalışmalarına Ankara Çukurambar’daki muayenehanesi'nde Aralık 2016’dan itibaren hizmet vermektedir.

Doç. Dr. Osman ÖZDEMİR’in ulusal veya uluslararası dergilerde basılmış 60’ın üzerinde yayını ve ulusal veya uluslararası toplantılarda sunulmuş 100’ün üzerinde bildirisi bulunmaktadır. Bazılarında davetli konuşmacı olmak üzere 40’ın üzerinde kongreye katılmıştır.Ayrıca evli ve iki çocuk babasıdır.

Diploma aldığı kurum

 • GAZİ ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • ANKARA DR. SAMI ULUS KADIN DOGUM, ÇOCUK SAGLIGI

Uzmanlık Alanları

Kalp Çarpıntısı

Çarpıntı (Kalbin Attığını Hissetme)

Konjenital Kalp Hastalıkları

Akut Romatizmal Ateş

Kalp Yetmezliği

Doğumsal (Konjenital) Kalp Hastalıkları

Morarmaya Yol Açan Siyanotik Kalp Hastalıkları

Kalpte Delikler

Edinilmiş Kalp Hastalıkları

Büyüme Ve Gelişme

Beslenme

Aşılama Ve Bağışıklama

Enfeksiyonlar

Genetik Hastalıklar

Yenidoğan Hastalıkları

Hipertansiyon

Aritmi

Kapak Ve Damar Darlıkları

Kapak Yetersizlikleri

Bebek Ve Çocuk Sağlığı

Aort Kapağı Hastalıkları

Aort Koarktasyonu

Aort Yetmezliği

Atrial Fibrilasyon

Bademcik İltihabı

Bayılma

Bebeklerde Gaz Sancısı (Colic)

Beta Mikrobu

Boğaz Enfeksiyonu

Boğaz İltihabı

Kalp Ritim Bozukluğu

Büyüme Ağrısı

Ekstrasistol

Fallot Tetralojisi

Kalbin Hızlı Atması

Kalp Romatizması

Kalp Kapağı Problemleri

Katılma Nöbeti

Kawasaki Hastalığı

Nefes Darlığı

Sık Tekrarlayan Enfeksiyon

Tekrarlayan Hışıltı Atakları

Ventriküler Septal Defekt (VSD)

Çabuk Yorulma

Sağlam Çocuk İzlemi

Senkop (Bayılma)

Siyanoz (Morarma)

Akut Eklem Romatizması (Kalp Romatizması)

Romatizmal Ateş (Kalp Romatizması, Akut Romatizmal Ateş)

Pulmoner Kapak Darlığı (Pulmoner Stenoz)

Perikardit (Kalp Dış Zarı İltihabı)

Pulmoner Hipertansiyon (Akciğer Damarlarında Basınç Yüksekliği)

Patent Duktus Arteriosus (PDA)

Nefes Darlığı (Dispne)

Miyokardit (Kalp Kası İltihabı)

Mitral Kapak Darlığı

Kardiyomiyopati (Kalp Kası Hastalığı)

Kalp Hızında Artma (Taşikardi)

Elektrokardiyografi (EKG)

Ekokardiyografi (Kalp Ultrasonografisi, Kalp Ekosu)

Doğumsal Kalp Hastalıkları (ASD, VSD, PDA)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 76 45

Son Cevapladığı Sorular

 • Kalp kapağında düzleşme

  Mitral kapakta doktor bey

  Doktor Cevabı:
  Doç. Dr. Osman ÖZDEMİR

  Doç. Dr. Osman ÖZDEMİR

    İletişim & Randevu: 0 (850) 811 76 45

  Anladım ceyda hanım, yukarıdaki cevabım da mitral kapağa yönelikti. bu nedenle ek bir önerim olmayacak. tekrar geçmiş olsun...

 • Bebegimin kalbindeki delik

  Merhaba hocam, bebegimin 1 aylık kontrolü icin aile hekimimize gittiğimde kalbinde ufak bir ufurum duyduğunu çocuk kardiyologuna goturmemiz gerektiğini söyledi .bebegim şimdi 2 aylık ve götürdük kardiyologa bize verdikleri raporda ise bu şekilde ;kalp boşlukları normal genişlikte ve dengeli büyüklü... devamı

  Doktor Cevabı:
  Doç. Dr. Osman ÖZDEMİR

  Doç. Dr. Osman ÖZDEMİR

    İletişim & Randevu: 0 (850) 811 76 45

  Merhaba sibel hanım, bebeğinizin kalbinde ciddi bir durum yok, bu nedenle endişelenmeyin lütfen. bahsi geçen delik hem ufak hem de bulunduğu yer kendiliğinden kapanması için uygun. dolayısıyla rahat olabilirsiniz. diğer sağlıklı çocuklardan farklı bir şey yapmanıza gerek yok. sadece doktorunuzun öne... Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hastalarının Yorumları (6)

Hasta Değerlendirmeleri

6 Yorum Ort. Puanı: 5
(5) 29.03.2017

Doktor Osman Özdemir’i 2010 yılında oğlum 2 yaşındayken kalbinde delik olduğunu öğrendiğimizde tanıdık. Her yıl kontrollerimizi aksatmadan Osman Bey’e götürdük. Doktorumuza tecrübesi, ilgisi, güler yüzlü ve açıklayıcı cevaplarıyla her konuda bize ışık tuttuğu için teşekkür ederiz. Çocuk kardiyolojisi konusunda ailelere güvenle çocuklarını teslim edebilecekleri bir doktor olarak kendisini tavsiye ederim.

(5) 29.03.2017

Kızımın kalp hastalığı nedeniyle arkadaş tavsiyesi üzerine Dr. Osman Bey ile tanıştık. Gayet güzel bir şekilde karşılandık. Kızımın muayenesi ile ayrıntılı olarak incelemede bulunup tedavi sürecini detaylı olarak bizlere anlattı. Yakından ilgilenip bize yardımcı olduğu için kendisine çok teşekkür ederim, sağ olsun, Allah razı olsun.

(5) 13.03.2017

4 aylık kızımın rutin kontrolünde kalbinin normalden hızlı attığını çocuk doktorumuzun tespit etmesi üzerine Osman Beye muayene için gittik. Muayenenin her aşamasında ayrıntılı ve anlayabileceğimiz bir dilde bizi bilgilendirdi. İçimiz rahat bir şekilde, aklımızda soru işareti kalmadan muayenemizi yaptı. Çok memnun kaldık. Teşekkürler!

(5) 13.03.2017

Kızımızın kalp muayenesi için gittik, kendisine çok teşekkür ederiz, çok ilgili bir doktor. Hem muayenemiz çok keyifliydi, hem de bizleri bütün detaylarıyla bilgilendirmesi... Az rastlayabileceğiniz doktorlardan. Kendisine çok teşekkür ederiz.

(5) 13.03.2017

10 yaşındaki oğlum beden eğitimi dersinde kalbinde sıkıntı yaşayınca ciddi tavsiyeler üzerine Doç. Dr. Osman Özdemir hocadan randevu aldık. Oğlumda doktora gitmiş olmaktan kaynaklanan gerginlik Dr. Osman beyin güler yüzlü bir şekilde karşılama ve hitap şekliyle son buldu. Dr. Osman Bey çok sade, karşısındaki muhatabın anlayacağı bir üslupla birikimini bizle paylaştı ve gerekli tüm muayeneleri yaptı. Muayenehaneden ayrılırken içimden tek şey geçti," İyi ki buraya gelmişim." Size ailem adına tüm kalbi duygularımla tekrar teşekkür ederim.

(5) 13.03.2017

8 yaşında kızımın kalbinde çarpıntı olduğunu fark ettik, önce başka bir hastaneye gittik, fakat hiç ilgilenmediler. Daha sonra Dr. Osman Beyin muayenesine gittik, 2 saatten fazla bizimle ilgilendi, defalarca kontrol edip tedavimize başladı, bizimle oturup uzun uzun sohbet etti, hastalığın sebebini, yapmamız gerekenleri anlattı ve endişelerimizi giderdi. Tekrar çok teşekkür ediyorum.

6 görüş bulundu.

Hakkında yorum yazın

Uzmanı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE

Uzman hakkında görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazın ve puan verin
.