Doç.Dr Osman ÖZDEMİR, 1974 yılında Ankara'da doğmuştur. Tıp eğitimini 1998 yılında Gazi Üniversitesi’nde bitirmiştir.. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlık eğitimini Aralık 1998 – Haziran 2003 arasında Dr. Sami Ulus Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde yapmış, Haziran – Aralık 2003 yılında  Ankara 3 no.lu Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olarak çalışmıştır. Aralık 2003 –Ocak 2007 yılları arasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı, Çocuk Kardiyoloji Bilim Dalı’nda yan dal uzmanlık eğitimimi tamamlamıştır. 2012 yılında Doçent ünvanını almıştır.

Uzmanlık eğitimi sonrasında,  2007-2013 yılları arası Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapmış olan Doç.Dr Osman ÖZDEMİR, mesleki çalışmalarına Ankara Çukurambar’daki muayenehanesi'nde Aralık 2016’dan itibaren hizmet vermektedir.

Doç. Dr. Osman ÖZDEMİR’in ulusal veya uluslararası dergilerde basılmış 60’ın üzerinde yayını ve ulusal veya uluslararası toplantılarda sunulmuş 100’ün üzerinde bildirisi bulunmaktadır. Bazılarında davetli konuşmacı olmak üzere 40’ın üzerinde kongreye katılmıştır.Ayrıca evli ve iki çocuk babasıdır.

İletişim Numarası0 (850) 811 76 45
Randevu Al

Randevu Takvimi

 • AdresKızılırmak Mah. 1450. Sok. Ankara Ticaret Merkezi A Blk. No: 3/8 Çukurambar  Çankaya, Turkey 
  İletişim Numarası0 (850) 811 76 45

Son Cevapladığı Sorular

 • Anemi kansızlık

  Merhaba dr bey kızım 13 aylık şuan kanı 11,2 çıktı önceki yaptırdığımız tahlillerde 8.ayda 10,6 çıkmıştı 2,5 ml olarak 1 şişe ferrosanol b şurup kullandık, 10.ayda 10,2 çıktı ve 1 şişe daha ferrosanol b şurup kullandık günde 5ml olarak hep portakal suyuna karıştırıp verdim acaba yanlışmı yaptım çünk... devamı

  Doktor Cevabı:
  Doç. Dr. Osman ÖZDEMİR

  Doç. Dr. Osman ÖZDEMİR

    İletişim & Randevu: 0 (850) 811 76 45

  Merhaba, - verdiğiniz kan sonuçları arasında ciddi farklılıklar yok. haklısınız, kan değeri yükselmemiş, ancak belirgin düşüş de olmamış. - portakal suyuna karıştırarak vermeniz doğru, çünkü c vitamini demirin bağırsaklardan emilimini arttırır. beslenme saatinden bir saat önce az miktardaki taze... Cevabı gör

 • Göğüste ağrı

  Merhaba hocam ben 17 yaşındayım yaklaşık 1 ay kadar once çarpıntı ve kalbe yakın yerlerde olan keskin bıçak saplanir tarzda ağrılar vardı bazen bikac sn bazen1-2 dk surebiliyordu kardiyoloji servisinde muayene oldum eko ve tiroitte çıkmadı kas ağrısı ya da strese bagli olabileceği söylendi ancak ha... devamı

  Doktor Cevabı:
  Doç. Dr. Osman ÖZDEMİR

  Doç. Dr. Osman ÖZDEMİR

    İletişim & Randevu: 0 (850) 811 76 45

  Merhaba, bahsettiğiniz ağrılar kalple ilişkili ağrıya benzemiyor. yapılan tetkiklerin de normal çıktığı söylenmiş. bu nedenle öncelikle kaygılanmamanızı tavsiye ederim. ağrıların azalması için uyku düzenine dikkat etmeniz, düzenli antrenmanlı spor yapmanız, varsa kahve tüketimini azaltmanız, ani ve... Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hastalarının Yorumları (4)

Hasta Değerlendirmeleri

4 Yorum Ort. Puanı: 5
İlknur Tan
(5) 13.03.2017

4 aylık kızımın rutin kontrolünde kalbinin normalden hızlı attığını çocuk doktorumuzun tespit etmesi üzerine Osman Beye muayene için gittik. Muayenenin her aşamasında ayrıntılı ve anlayabileceğimiz bir dilde bizi bilgilendirdi. İçimiz rahat bir şekilde, aklımızda soru işareti kalmadan muayenemizi yaptı. Çok memnun kaldık. Teşekkürler!

Korhan Çakır
(5) 13.03.2017

Kızımızın kalp muayenesi için gittik, kendisine çok teşekkür ederiz, çok ilgili bir doktor. Hem muayenemiz çok keyifliydi, hem de bizleri bütün detaylarıyla bilgilendirmesi... Az rastlayabileceğiniz doktorlardan. Kendisine çok teşekkür ederiz.

Ufuk Akın
(5) 13.03.2017

10 yaşındaki oğlum beden eğitimi dersinde kalbinde sıkıntı yaşayınca ciddi tavsiyeler üzerine Doç. Dr. Osman Özdemir hocadan randevu aldık. Oğlumda doktora gitmiş olmaktan kaynaklanan gerginlik Dr. Osman beyin güler yüzlü bir şekilde karşılama ve hitap şekliyle son buldu. Dr. Osman Bey çok sade, karşısındaki muhatabın anlayacağı bir üslupla birikimini bizle paylaştı ve gerekli tüm muayeneleri yaptı. Muayenehaneden ayrılırken içimden tek şey geçti," İyi ki buraya gelmişim." Size ailem adına tüm kalbi duygularımla tekrar teşekkür ederim.

Zehra Erben
(5) 13.03.2017

8 yaşında kızımın kalbinde çarpıntı olduğunu fark ettik, önce başka bir hastaneye gittik, fakat hiç ilgilenmediler. Daha sonra Dr. Osman Beyin muayenesine gittik, 2 saatten fazla bizimle ilgilendi, defalarca kontrol edip tedavimize başladı, bizimle oturup uzun uzun sohbet etti, hastalığın sebebini, yapmamız gerekenleri anlattı ve endişelerimizi giderdi. Tekrar çok teşekkür ediyorum.

4 görüş bulundu.

Hakkında yorum yazın

Uzmanı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE

Uzman hakkında görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazın ve puan verin


Hakkında

Diploma aldığı kurum

 • GAZİ ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • ANKARA DR. SAMI ULUS KADIN DOGUM, ÇOCUK SAGLIGI

Uzmanlık Alanları

 • Üfürüm (Anormal Kalp Sesi)
 • Anormal Kalp Sesi (Üfürüm)
 • Göğüs Ağrısı
 • Kalp Çarpıntısı
 • Çarpıntı (Kalbin Attığını Hissetme)
 • Konjenital Kalp Hastalıkları
 • Akut Romatizmal Ateş
 • Kalp Yetmezliği
 • Doğumsal (Konjenital) Kalp Hastalıkları
 • Morarmaya Yol Açan Siyanotik Kalp Hastalıkları

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 76 45


.