Bayburt Mesane İltihabı (Sisitit)

Doktor Bul, Randevu Al, Yorum Yap ve Yorum Oku


Sayfa : 0/0 | Toplam 0 kayıt bulundu.

Bayburt Mesane İltihabı (Sisitit) İlgili Sorular

 • İşitme kaybı

  Hocam kafamın sol tarafına taş düşmesi sonucu sol kulagımda çınlama ve ileri derecede işitme kaybı oluştu acaba iletimselmidir sinirselmidir herhangi bi ameliyatla düzelme şansı varmıdır lütfen yardimci olun

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Selçuk ONART

  Prof. Dr. Selçuk ONART

  Bayburtta kb8b hekimine gidin. işitme tetkikleri ve muayene yaptırın.

 • Penis bölgesinde sivilce büyüklüğünde şişlik

  Merhabalar kolay gelsin benim ufak bi sorum olcaktı 19 yaşındayım ve iki gündür penisin çıkış kısmında kıl olan bölgede sol kısımda deri altında bi şişlik var ve bi renk belirtisi yok. bastırınca biraz ağrı oluyor sivilceden biraz daha büyük. ne yapmalıyım ? şimdiden teşekkür ederim.

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Güven ASLAN

  Prof. Dr. Güven ASLAN

  Muayene bulgusu olmadan bir yorum yapmak uygun olmaz

 • Anal fistül

  Hocam 10 aylık oğlum anal fistül teşhisi konuldu amaliyat yapılması gerektiğini ama kaçırma ve tekrarlama riski var diyorlar bu ameliyatlarda bu risk illa varmı teşekkür ederim

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Ş. Kerem ÖZEL

  Prof. Dr. Ş. Kerem ÖZEL

  Ayhan bey fistülün yerine göre teknik olarak dışkı kaçırma olabilir ama ben şimdiye kadar tanık olmadım. tekrarlama için de cerrahın tercih ettiği teknik önemli. heriki durum için de ihtimal var ama düşük oranda. geçmiş olsun.

 • Kanser teşhisi

  İyi günler hocam ismim emrah 3 yaşinda bir oğlum var doğduğu günden beri kabizlik yaşiyor bir kaç hastaneye götürdük bağirsak kanseri teşhisi koydular parça alinip sonra ameliyat dediler hocam parça alinmasi mecburimi ayrica başka tedavi şekli varmidir.

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Ş. Kerem ÖZEL

  Prof. Dr. Ş. Kerem ÖZEL

  Emrah bey parça alınması en doğrusu çünkü nasıl bir problemle karşı karşıya olunduğunun bilinmesi lazım. ona göre tedavi planlaması yapılacaktır. geçmiş olsun dileklerimle.

 • Hidrosefali ve myelomeningosel

  Kerem bey merhaba bebeğimiz 29 haftalık ve sapına bfida hastalığı teşhisi konuldu sonlandırma denildi fakat biz kucağımıza almaya karar verdik yapmamız gereken nedir bilgi verirseniz çok sevinirim .şimdiden teşekkürler​.

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Ş. Kerem ÖZEL

  Prof. Dr. Ş. Kerem ÖZEL

  0212 444 0436 dan beyin cerrahımız dr. ibrahim alataş tan randevu alıp görüşebilirsiniz. geçmiş olsun.

 • Diş teli taktırmakla ilgili

  Merhabalar öncelikle rahatsız ettiğim için kusura bakmayın. bayburt ' ta yaşıyorum ve alt dişlerime tel taktırmak istiyorum. acaba bayburtta ortadontis var mı ? yok sa hangi şehirdeki diş hastahanesini önerirsiniz.

  Doktor Cevabı:
  Dt. Adem SAĞLAM

  Dt. Adem SAĞLAM

  Bayburtta ortodonti tedavisi yapılmıyor ben yaklaşık 8 aydır bayburtta yokum ordaylen erzurum veya trabzona yönlendiriyorduk.

 • Üriner sistem enfeksiyonu

  Üriner sistem enfeksiyonlarında genelde tek doz olarak kullanılan monurol saşe enfeksiyon varlığı ve ihtiyaç halinde birkaç gün süreyle kullanılabilir mi ya da iki monurol arası belli bir süre geçmesi gerekir mi?

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Saadettin ESKİÇORAPÇI

  Prof. Dr. Saadettin ESKİÇORAPÇI

  Kullanılabilir ama mutlaka doktorunuza danışınız

 • Böbrek genişlemesi

  Merhaba sayın hocam, daha öncede aynı konu ile ilgili sorum olmuştu. oğluma belirli tarihler aralığı usg çekimi yapıldı sonuçları şöyle (bayburt) 26 aylıkken 01/10/2015 sol böbrek pelvikaliksiyel yapılar hafif belirgin olup pelvis ap çapı 7 mm ölçüldü.trabzonda çekilen usg sonucu 02/12/2015 sağ böbr... devamı

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Ş. Kerem ÖZEL

  Prof. Dr. Ş. Kerem ÖZEL

  Murat bey en sonyapilan usg ye gore sadece böbrek boyutları artmıs yani böbrek büyümüş böbrekte genisleme bulgusu yok. yani anormal bir durum tarif edilmemiş. böbrek boyutları yaşla artar bir de ölçümler arası fark olabilir. genel tarifinize göre bir sorun görünmüyor. iyi günler

 • Sistit teşhisi

  Merhaba hocam. yeni doğum yaptım 35 günlük bir bebeğim var. yüksek ateş şikayetiyle hastaneye başvurduğumda sistit teşhisi kondu. ilaç olarak cefaks 500mg verildi. iki gündür kullanıyorum. başımda bir sersemlik hissi yarattı. yan etkilerini bakmak için prospektüsü açtığımda isilik belirtiniz varsa e... devamı

  Doktor Cevabı:
  Doç. Dr. Cenk ACAR

  Doç. Dr. Cenk ACAR

  Kullandığımız antibiyotik hamilelerde ve emziren nerede de kullanılabilecek antibiyotiklerden bir tanesidir. diğer antibiyotiğin kullanmanı izin uygun olacağını düşünmüyorum. yine bir erol'a başvursanız o belki ilacınızı değiştirebilir. geçmiş olsun.

 • Böbrek genişlemesi

  Merhaba sayın hocam, oğluma belirli tarihler aralığı usg çekimi yapıldı sonuçları şöyle (bayburt) 26 aylıkken 01/10/2015 sol böbrek pelvikaliksiyel yapılar hafif belirgin olup pelvis ap çapı 7 mm ölçüldü.trabzonda çekilen usg sonucu 02/12/2015 sağ böbrek 65x29 mm renal parankim kalınlığı 10mm dir. p... devamı

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Y. Tarkan SOYGÜR

  Prof. Dr. Y. Tarkan SOYGÜR

  Merhaba, sonuçlarda endişe edecek çok önemli bir sorun görünmüyor ama ultrason ile takibe devam etmek gerekir. sünnet bu durumu değiştirmese de enfeksiyon riskini azaltması açısından iyi olur.