Vajinismus terapisi
Vajinismus terapisi

Vajinismus terapisi dediğimiz aslında vajinismus tedavisinin bir sürecidir. Vajinismus hastalığı bilindiğinin aksine aylarca süren bir tedavisi yoktur. Vajinismus hastasının durumuna göre 3-5 seansta çözülebilecek bir psikolojik hastalıktır.

Vajinismus hastaları; tedavi olma süreçlerini, çift olarak tedavi olmak istediklerine karar verdikleri anda başlatırlar. Vajinismus terapisi birçok hastaya saçma gelebilmektedir. Hastalarda “Benim korkarak yapamadığım bir şeyi doktor bana nasıl yaptıracak” düşüncesi oluşmaktadır. İşte vajinismus terapisi burada devreye girerek kısa süre içerisinde çiftlerimiz tedavi olabilmektedir.

Vajinismuslu bayanlar, öncelikle vajinismus tedavisini internette araştırmaktadır. Bilindiği gibi internet ağında bir çok yalan yanlış bilgi bulunmaktadır. Vajinismus tedavisi kişiye özgü bir tedavi olduğundan, başkası için uygun tedavi yöntemi size uygun olmayabilir.

Vajinismus terapisi dediğimiz şey; hastanın ruhsal ve duygusal olarak tedaviye hazır edilme sürecidir. Hasta mevcut bulunan kaygı ve korkuları öncelikle ortadan kaldırmak gereklidir. Korku ve kaygıları ortadan kaldırdıktan sonra vajinismus (vaginismus) tedavisi kısa sürede gerçekleşmektedir.


Ankara Kadın Doğum uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!