İmplant diş ve fiyatı
İmplant diş ve fiyatı

En kolay alaşılabilecek şekilde söylemek gerekirse implant, çene kemiği içine uygulanan doku dostu olan titaniumdan yapılan vidadır.İmplant yapay diş kökü görevi görür ve bunun üzerine laboratuvarda hazırlanacak dişler yerleştirilir.

İmplant pahalı mıdır?

implant diş yapımı

İmplantlar diğer diş tedavilerine göre görece biraz daha pahalıdır, ancak hastaya çok büyük avantaj, kullanma kolaylığı ve rahatlık sağlar.Ağız içerisine implantın yerleştirilmesinden sonra size sabit protez, ya hareketli bir protez, ya da bunların birleşiminden oluşan sistem uygulanacaktır.
İmplant yapım zamanı nekadardır?

Implant'ın yerine yerleştirilmesi cerrahi bir işlemdir. Anestezden sonra implantlar 15 ila 30 dakika içinde yerine yerleştirilirler.Üzerine yapılacak dişler için bekleme süresini diş hekiminiz size bildirecektir. Hemen yükleme yapılabildiği gibi bazı durumlarda 3 aya kadar beklemek gerekebilir.
Yerli mi yabancı mı, hangi implant en iyisi?
Ülkemizde onlarca implant tipi ve markası bulunmaktadır. Günümüzde kullanlan başarılı implantlar silindir şeklinde olanlarıdır. Yani çene kemiğine yerleştirilen, içi boş bir titanium vida şeklinde olan implantlardır. Bu parça yerine yerleştirildikten sonra içine bir vida ile implantın ikinci parçası konur ve üzerine dişler yapılır.
Vücudum implantı reddeder mi?
Yapılan araştırmalar kullandığımız marka implantlarda ilk on yılda düşme oranın % 0.3 olarak vermiştir. Implant üzerine yapılacak protezlerde bazı özel kurallar vardır, ve implantınızın sağlığı ve ağızda kalma süresi üzerine yapılacak protezle de direkt olark bağlantılıdır.
İmplant yapılırken ağrı duyacak mıyım?
Diğer işlemlerde olduğu gibi, implant işlemide anestezi altında yapıldığından ağrı duymayacaksınız. Implant operasyonundan sonra biraz ağrı duymanız olasıdır, ama size tavsiye edeceğimiz ağrı kesiciler çok kısa zamanda bu ağrıyı giderecektir, ve 2-3 gün sonra hiç. Ağrı hissetmeyeceksiniz.
İmplantım yapıldı, protezlerim ne zaman yapılacak?
İmplantınız yapıldıktan 3 ay sonra üzerine protezleriniz yapılabilir. Bu süre genç hastalarda kısalabildiği gibi daha yaşlı hastalarda 4 aya kadar çıkabilmektedir. Yapılacak protezlerde yukarıda da belirttiğimiz gibi bazı kurallara uyulmak zorunluluğu bulunmaktadır.


İstanbul Diş Hekimi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!