Göz altı ışık dolgusu nedir?
Göz altı ışık dolgusu nedir?

Göz çevresi yaşla birlikte yüzün en çok değişim gösteren alanlarından biri. Normalde gözün rahat hareket etmesi için göz çevresinde bulunan yağ tabakası yaşla birlikte veya genetik faktörlerin etkisi ile kemiğin de yaşla çökmesi ile birlikte geriye doğru hareketi ile torbalanabilir veya alt göz kapağı çevresinde halka görüntüsü oluşabilir.

Göz altı bölgesindeki çökmeler bu kısımda ışık yansıma açılarını değiştirerek göz altı morluğuna yol açabilir. Göz altında genetik olarak ince deri nedeniyle erken yaşlarda başlayan morluklar da kişiyi rahatsız edebilir. Göz altı bölgesindeki bu sorunların giderilmesi için göz altı ışık dolgusu uygulanır.

Göz altı ışık dolgusu herkese uygulanır mı?

Göz altı ışık dolgusu göz altı bölgesinde daha iyi bir görünüm sağlayabilir ama tüm sorunları çözemeyebilir. Belirgin torbalanması olan kişide cerrahi gerekebilir veya erken yaşlarda genetik morluğu olan hastalarda ek tedavilere ihtiyaç duyulabilir. Hangi yöntemin uygun olduğunun veya ne kadar etkili olabileceğinin anlaşılması için mutlaka muayene olmanız gereklidir. Emzirme ve hamilelik dönemlerinde dolgu uygulamalı önerilmez.

Göz altı ışık dolgusu nasıl uygulanır?

Göz altı ışık dolgusu hyaluronik asit içeriklidir, göz altı bölgesinde kemiğin üzerine uygulanır. Öncesinde lokal anestezin krem kullanılması daha konforlu bir enjeksiyon sağlayabilir. İlk günlerde hafif ödem olabilir , birkaç gün içinde toparlama görülür. Dolguların etkisi kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 1.5-2 yıldır.

Göz alta ışık dolgusu fiyatları ne kadar?

Göz altı ışık dolgusu ücretleri için öncelikle muayene olmanız gereklidir.


Kocaeli Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!