Akdeniz Kardiyoloji

Doktor Bul, Randevu Al, Yorum Yap ve Yorum Oku

Dr. Faruk ÇAKIR

Kardiyoloji

  Sakarya Cad. Mehmet Tanrıöver Apt. No: 9 D: 6  Akdeniz 

Sayfa : 1/1 | Toplam 1 kayıt bulundu.

Hasta Soruları

 • Nabız yüksekliği

  Mrb doktor bey kızım 14 yaşında 15.09.2002 doğumlu. genel olarak sağlıklı bir çocuk .tek problem biraz kilo fazlalığı var. bu hafta tahliilerini yaptırdık herşey normal yalnız tsh alt sınır 0.340 kızımın 0.554. ancak nabzı istiraat halinde dahi 90 -105 arasında acaba kardiyoloji uzmanına götürelim m...

  Doktor Cevabı:
  Doç. Dr. Kani GEMİCİ

  Doç. Dr. Kani GEMİCİ

  Merhaba, cocukların nabzı erişkinlere göre biraz yuksektir. bu degerler normal sınırlar içindedir. selam ve sevgilerimle.

 • Kalp çarpıntı

  Ekokardiyografi sonucumda bu yazıyordu: sol ventrikül diyastolik disfonksiyonu (evre 1) bu kalp yetmezliği anlamına mı geliyor? ilerler mi?

  Doktor Cevabı:
  Doç. Dr. Kani GEMİCİ

  Doç. Dr. Kani GEMİCİ

  Merhaba.... eko takipleri yapilabilir... genellikle sorun oluşturmaz ve ilerleyen zaman içinde bu bulgu kaybolabilir.. sevgilerimle.

 • Kalp pır pır hissi

  Merhabalar doktor bey bi 4 aydır kalbimde özellikle yürürken kalbimde çarpıntı oluyor daha doğrusu kalbim pır pır hissi yaşıyoruum ekg çekiliyor normal çıkıyor . bu benim için önemli bir sorun teşkil eder mi ? sizce bunun sebebi ne olabilir ?

  Doktor Cevabı:
  Doç. Dr. Kani GEMİCİ

  Doç. Dr. Kani GEMİCİ

  Merhaba ritim holteri taktirmalisiniz... holter sonuçlarina göre yorum yapilabilir. sevgilerimle

 • Eko yorum /istek

  Merhaba hocam, eko sonucumda degerler normal araliginda gozukuyor fakat pulmoner kapak yetmezlik minimal be trikuspir kapak yetmezlik 1 ,pasb:20 mmhg yaziyor,hastaneye basvurma sebebim carpinti idi bu ne anlama geliyor yardimci olursaniz sevinirim.

  Doktor Cevabı:
  Doç. Dr. Kani GEMİCİ

  Doç. Dr. Kani GEMİCİ

  Merhaba yazmiş olduğunuz bulgular da normal kabul ettiğimiz sonuçlardir. çarpinti, hiç bir kalp hastaliği olmayan kişilerde de görülebilir. çoğu zaman altta bir hastalik yoktur. sevgilerimle.