Van Kanser Nasıl Oluşur Doktorları

Doktor Bul, Randevu Al, Yorum Yap ve Yorum Oku


Sayfa : 0/0 | Toplam 0 kayıt bulundu.

Hasta Soruları

 • Ayak kızarma ve şişmesi

  Merhaba hocam annem rahim kanseri sebebiyle ameliyat oldu ve rahmi alındı. 1 sene sonrasında sol ayağında şişme ve kızarma meydana geldi. sürekli ayağını havada tutmasına rağmen 5 aydır hafif inmesi haricinde bi düzelme olmadı. dün yine anneme ilk şişme olduğunda ki gibi titreme geldi. çapa acili...

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Hasan KUDAT

  Prof. Dr. Hasan KUDAT

  Merhaba bu tür hastalarda toplar damar sistemi kaynaklı şişme veya ameliyata bağlı lenf akımındaki bozulmaya bağlı şişme olabilir. bu konulara kalp ve damar cerrahisi bakar. ilgili uzmanlık alanı ile temas kurmanız uygun olur. iyi günler

 • Kan değerin düşük

  Merhaba kerem bey bende akdeniz anemisi var kan değerim 3.7, b12 278 cıktı doktorum çok düşük oldugunu söyledi oroferon ve bevitab 12 verdi günde iki defa kullanmamı söyledi kullanıyorum bu değerler çok mu kötü ciddi bir rahatsızlıga sebep olur mu? açıkcası biraz endişeliyim. ne yapmalıyım

  Doktor Cevabı:
  Doç. Dr. Sadi Kerem OKUTUR

  Doç. Dr. Sadi Kerem OKUTUR

  Merhaba yelda hanım, ciddi bir rahatsızlığınızın olduğunu düşünmüyorum, ancak bir hematoloji uzmanından görüş almanızı tavsiye ederim. iyi günler dilerim.

 • 1.derece mitral yetmezlik.

  İyi günler hocam bende 2008 yılından itibaren 1.derece mitral yetmezlil var ve tedavi için depotsilin 1.2 penisilin kullanıyorum, yaşım bu arada 21 hap kulannıyordum sandoz enapril 5 mg onu bıraktım bu ilaçları daha nezaman kadar kullanacağım,ve bu hastalık baş dönmesi yaparmı?

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Ali ERGİN

  Prof. Dr. Ali ERGİN

  Enaprile ihtiyaç yok ( yapılan ekokardioyografide kalp kasılmasında bir problem yok ise). penisillin iğnesi,şayet mitral yetmezliğinin sebebi romatizmal ateş ise devam edilir. başka nedenlerle ortaya çıkmış mitral yetmezliklerinde penisilline ihtiyaç yoktur. geçmiş olsun.

 • Kanser olusumu

  Merhabalar. fazla sivi sabun kullanimi ve ellerin iyi durulanamayip kopuklu kalmasi, kopugun deriden emilmesi kanser olusturur mu ?

  Doktor Cevabı:
  Doç. Dr. Sadi Kerem OKUTUR

  Doç. Dr. Sadi Kerem OKUTUR

  Kimyasal maruziyeti kimyasalın türüne göre risk oluşturabilir, ancak sıvı sabunların ciltten emildiğine ve kansere yol açtığına dair sağlam bir kanıt bulunmamaktadır. iyi günler dilerim.