Son yıllarda kronikleşen pek çok hastalığın ve rahatsızlığın temel nedeni “hareketsiz yaşam” olarak görülüyor. Depresyon da bunlardan biri. Yapılan araştırmaya göre ülkemizde 8.2 milyon kişi depresyondan muzdarip. Obezite, kanser, mevsim değişikliği nedeniyle yaşanan depresyonu dahil ettiğimizde rakamlar oldukça korkutucu olabiliyor.

 

Obezitenin de tıpkı depresyon gibi en önemli nedenlerinden biri hareketsiz yaşam olarak karşımıza çıkıyor. Hareketsiz yaşam ve sağlıksız beslenme bir araya geldiğinde genetik faktörlerin de etkisi ile obeziteye giden yolun taşları döşenmiş oluyor ve kişi giderek daha çok içine kapanan, daha az dışarıya çıkan biri haline geliyor.

 

Uzmanlar bu birbirini besleyen kısır döngüyü tersine çevirmek için; kişinin kendine iyi gelecek aktiviteleri yapmanın tedavi süreçlerini olumlu yönde etkileyeceğini söylüyorlar. Özellikle daha hareketli yaşam için, yeni alışkanlıklar edinmek söz konusu olduğunda her detayının size özel olması işleri kolaylaştırıyor. Bu ister sahilde yapılan basit bir yürüyüş olsun, isterse zorlu bir rotası olan trekking olsun. Huawei Watch GT 2 hem kullanıcı dostu arayüzü hem de yüksek performansı ile en sevdiğiniz parça olmaya aday.

 

Basit Bir Yürüyüş İle Başlayalım

 

Huawei Watch GT 2, koşu, yürüyüş, yüzme, bisiklet, açık deniz, bisiklet, yüzme havuzu, kürek makinesi gibi açık ve kapalı alan sporlarından 15 tanesini destekliyor. Sana düşen sadece hangisini yapmak istediğine karar vermek ve harekete geçmek. Harekete geçmek ilk başta senin için biraz zor veya karmaşık olabilir. Deniz kenarında ya da yakınlardaki bir parkta yapacağın yarım saatlik bir yürüyüş, duygu durumunun iyileşmesine önemli katkılar sağlayacaktır. En sevdiğin ve içersinde rahat hissettiğin kıyafetlerini giy, Huawei Watch GT 2’den açık hava yürüyüşü özelliğini seç, Huawei Watch GT 2’ye yüklediğin müziklerin ritmiyle kendini doğaya bırak. Attığın her adımın bir sonraki adım için seni motive etmesi için Huawei Watch GT 2 daima seninle olacak. Huawei Watch GT 2’ni #HiçÇıkarma

 Yürüyüş Yapmak Neden Bu Kadar Önemli?

 

Düzenli olarak yürüyüş yapmak hem fiziksel hem de genel ruh durumunuz için oldukça faydalıdır. Çalışmalar her gün 20-25 dakika yürüyüş yapan kişilerin yapmayanlara oranla daha uzun süre ve kaliteli yaşadığını göstermektedir.

 

Yürüyüş yapmanın eklem ağrılarına neden olduğuna dair yanlış bir inanış vardır. Aksine düzenli olarak yapılan yürüyüş ve egzersizler kas ve iskelet sisteminizin güçlenmesini sağlar. Kilo kontrolünüzü sağlayacağı için de kemiklerinizin erken yaşta yıpranmasının önüne geçer.

 

Hepimiz biliyoruz ki yoğun strese maruz kalmak pek çok hastalığa davetiye çıkaran, nedeni belli olmayan bedensel ağrılar yaşamamıza neden olan, hem bizim hem de sevdiklerimizin yaşam kalitesini düşüren bir durum. Düzenli olarak yapacağınız yürüyüşler sayesinde kan basıncımız düşer, mutluluk hormonu olarak bilinen endorfin hormonu salgılaması artar ve bu sayede daha rahatlamış ve mutlu hissedersiniz.

 

Yürüyüş yapmak, tüm bunların yanında kilo kontrolü yapmanızı sağlar. Kolestrol seviyenizi dengede tutmanıza yardımcı olur. Şeker hastalığının önlenmesi ve insülin seviyenizin kontrol altında kalmasını sağlar. Kısaca genel sağlık durumunuzu korumanızı ve kronik rahatsızlıklara yakalanma riskinizi düşürür.

 

 

Sağlıklı yaşamın en önemli parçası düzenli yapılan egzersizlerdir. Hem daha mutlu hissetmenizi, hem daha estetik bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Hepsinden önemlisi de yaşam kalitesi artmış, sağlıklı bir hayat yaşamanıza yardımcı olur. Tek başına 25 dakikalik bir yürüyüş bile hayatınızda çok şeyi değiştirebilir. Yürüyüş de dahil olmak üzere 15 farklı spor modu, GPS destekli yürüyüş modu ve adım sayma özellikleri ile Huawei Watch GT 2’yi #HiçÇıkarma seni harekete geçtiğin her an desteklesin.

 

 

Nabzınız Daima Kontrol Altında

 

Kalp atışınız genel sağlık durumunuz hakkında pek çok şey söyler. Kalbinizin genel durumu, o an nasıl hisettiğiniz, stres seviyeniz, gece uyuduğunuz uykunun kalitesi, genel sağlık durumunuz hakkında bilgiler nabzınızdan anlaşılabilir. Kalp hastalıkları erken dönemde nabzınızda düzensizlikler olarak kendin belli edebilir. Efor sarf ettiğinizde, dinlenirken, HRV yani kalp atış hızı değişkenliğiniz veya uykudayken nabzınızın atışı, pek çok hastalığın erken tanısına imkan sağlayabilir. Huawei Watch GT 2 akıllı giyilebilir teknolojiler arasında sürekli geliştirdiği teknolojisi ve akıllı algoritması sayesinde size en doğru veriyi an be an sağlar. Verdiği tavsiyeler ile düzensizlikleri kontrol etmeniz için sizi yönlendirir.

 

 

Huawei Watch GT 2 İle Uykularınız Daha Huzurlu

 

Düzenli yapılan egzersizler, sağlıklı beslenmek, genel sağlık durumumuzun farkına varmak daha sağlıklı ve mutlu bir yaşam için çok önemli. Ancak, tüm bunlar kadar önemli olan şeylerden bir tanesi de uyku durumudur. Düzensiz uyku, gün içersindeki verimimizi olumsuz anlamda etkiler, iş ve özel yaşamımızda sorunlar yaşamamıza neden olur. Bu durum hem çeşitli sağlık sorunlarını beraberinde getirir hem de depresyon yaşamanıza neden olabilir. Düzensiz uyku saatleri kronikleştiğinde ise genel sağlık durumumuzu da olumsuz etkilemeye başlar. Uykunun süresi kadar kalitesi de gün içersindeki verimimizi etkiler. Huawei Watch GT 2, TruSleep 2.0 teknolojisi sayesinde nabız ve nefes takibinizi yaparak uykunuzun süresini ölçmekle kalmaz. O geceki uykunuza puan da verir. Diğer günlerdeki uyku kalitenizle kıyaslar ve size ayrıntılı rapor verir. Kişiselleştirilmiş uyku analizi sayesinde tamamen size özel tavsiyeler ile uyku kalitenizi iyileştirmek için her gün sizi motive eder. Sadece gününü planlamak için değil, uyku düzenini de düzenlemek için Huawei Watch GT 2’yi #HiçÇıkarma.

 

 

 

Neden Huawei Watch GT 2’ye İhtiyacım Var?

 

Çünkü klasik ve sport modelleri ile sadece spor yaparken değil her an bileğinde olmasını isteyeceğin bir tasarıma sahip. Değiştirilebilir ekran modlarıyla da hem kıyafetine hem de ihtiyacına uygun Huawei Watch GT 2’yi #HiçÇıkarma. Kirin A1 işlemcisi, düşük pil tüketimi ile 2 haftaya kadar kullanım süresi sunarken, kullanıcı deneyimi odaklı yüksek performansı hayatının her ritminde #HiçÇıkarma.