Son yıllarda obezite ve pek çok hastalığın yaygınlaşmasının ardındaki sebeplere baktığımızda hareketsiz yaşam, stres, verimsiz uyku ve sağlıksız beslenme başı çekiyor. Bilim kurgu filmlerde gördüğümüzde hayranlıkla izlediğimiz giyilebilir teknolojiler bizi daha sağlıklı olmaya teşvik etme konusunda oldukça başarılılar. Hatta tansiyon, kalp gibi kronik rahatsızlıklara erken dönemde tanı koymamıza destekleri oldukça büyük.

 

Stilinizden ve konforunuzdan ödün vermeden; temel sağlık bilgilerinizin ölçülmesi, egzersiz kayıtlarınızın tutularak sizi daha fazla hareket etmeye teşvik etmesi çok daha kolay. Her an yanınızda olmasını isteyeceğiniz Huawei Watch GT 2 ile temel sağlık verileriniz ve çok daha fazlası, istediğiniz her an ulaşılabilir durumda.

 

 

 

Genel Sağlık Durumunuz Gerçeğe En Uygun Haliyle Bileğinizde

 

Sağlıklı yaşam rutininizi oluştururken genel sağlık durumunuz hakkında bilgi sahibi olmak çok önemlidir. Huawei Watch GT 2, her an kalp atışınızı izler ve size anlık olarak bilgi verir. Ortalama kalp atış hızınız, nabzınızın düştüğü veya ortalamanın üzerine çıktığı saat dilimleri hakkında size anlık olarak bilgi akışı sağlar. Böylece kalp atış hızınızdaki düzensizlikleri fark edebilir, hep ertelediğiniz doktor ziyaretinize gidebilirsiniz. Her an sağlıklı kalabilmek için #HiçÇıkarma.

 

 

Gerçekten Her Gün 10.000 Adım Atıyor musunuz?

 

Hareketsiz yaşam pek çok hastalığı beraberinde getiriyor. Yapılan çalışmalar gösteriyor ki, yılda ortalama 5 milyon insan hareketsiz yaşam kaynaklı nedenlerle hayatını kaybediyor. Uzmanlara göre daha sağlıklı bir yaşam için günde en az 10.000 adım atmamız gerekiyor. Bu hem genel sağlık durumumuz, hem genel ruh sağlığımız hem de kas ve iskelet sistemimiz için çok faydalı.

 

Gün içersinde attığımız adımları sayma konusunda, son birkaç yıldır akıllı cep telefonlarımızdan yararlanıyoruz. Ancak cep telefonumuz her zaman yanımızda olmayabiliyor ya da hareketi algılayamadığı durumlarda isabetli tahminlerde bulunamayabiliyor.

 Huawei Watch GT 2, bilek hareketimiz ve hassas konumlama özelliği sayesinde aldığı verilerle gerçeğe en yakın adım sayımızı bizim için kaydeder. Ortalama adım sayımızın altında kaldığımızda bizi motive etmek için bildirimler göndererek daha fazla hareket etmemizi sağlar. Günlük hedefimizi yani 10.000 adımı gerçekleştirdiğimizde gönderdiği bildirimlerle bizi bir sonraki günün hedefi için motive etmeye devam eder. Gün içersinde attığın adımları ve vücuduna etkilerini takip edebilmek için Huawei Watch GT 2’yi #HiçÇıkarma.

 

 

Sadece Günü Değil Uykunuzu da Kontrol Altında Tutun

 

Sağlıklı bir beden ve zihin için uyku, her yaştan insan için vazgeçilmez bir ihtiyaç. Uyku süresi kadar uykunun kalitesi de verimli bir uyku için önemli bir faktör. Huawei Watch GT 2, gelişmiş kalp atışlarını izleme teknolojisi sayesinde siz uykudayken kalp atışlarınızı izler ve nefes alıp verişinizi analiz eder. 6 yaygın uyku türünü, kalp atışlarınızı ve nefesinizi analiz ederek uyku kalitenizi puanlar. Bu sayede size bilimsel olarak kanıtlanmış, tamamen uygulanabilir, uygun dinlenme tavsiyeleri sunar. Günlük olarak uyguladığınız tavsiyeler ile uyku kalitenizdeki artışı takip edebilmek için Huawei Watch GT 2’yi #HiçÇıkarma. Uyku kalitenizdeki artış gün içersinde daha verimli olmanızı sağlayarak kişisel başarınızı ve genel sağlık durumunuzu direkt etkiler.

 

 

“Sabahları Uyanamıyorum!” Demek Tarih Olacak

 

Gününüzü planladığınız gibi Huawei Watch GT 2 sayesinde gece yatma ve sabah kalkma saatlerinizi de organize edebilirsiniz. Her insan için ideal uyku süresi farklı ve kişiseldir. Huawei Watch GT 2’ye sadece kaç saat uyumak istediğinizi söyleyin, yatmanız gereken saatte ve uyanma saatinizde hem alarm sesi ile hem de bileğinizde titreyerek sizi uyandırsın.

 

 

Stres Seviyenizi Kontrol Altında Tutun

 

Stres bizi daha başarılı olmak için motive eden en önemli şeylerden bir tanesidir. Stresli olduğumuz zamanlarda salgıladığımız adrenalin ile yaptığımız iş her ne ise çabalamaya devam ederiz. Ancak, stresimiz belli bir seviyenin üzerinde olduğunda, bize zarar vermeye ve genel sağlık durumumuzu olumsuz yönde etkilemeye başlar. Huawei Watch GT 2, kalp atışlarınızı ve nefes alışverişinizi analiz ederek stres seviyenizi ölçer. Size stresli anlarda uygulayabileceğiniz nefes egzersizleri önerir. Bu sayede stresinizi kontrol altında tutabilir, hayat kalitenizi arttırabilirsiniz. Stres seviyenizin kontrol altında olması demek sadece kişisel başarınızın artması anlamına gelmez. Sizi stres kökenli kalp, tansiyon, mide hastalıkları, migren gibi rahatsızlıklardan da korur veya etkilerini daha az yaşamanızı sağlar.

 

 

Profesyonel Veriler İle Spor Rutininizi Daima En İyi Seviyede Tutun

 

 

Genel spor rutininiz nelerden oluşur? Yüzebilirsiniz, kürek çekebilirsiniz, sıkı bir koşu yapabilirsiniz, hafta sonu arkadaşlarınızla trekking yapabilirsiniz, sahilde bisiklet sürebilirsiniz, fitness veya sadece tempolu yürüyüş yapabilirsiniz. Tercihiniz ne olursa olsun Huawei Watch GT 2 ile planınızı seçerek kendinizi akışa bırakabilirsiniz. Huawei Watch GT 2 kaç dakika spor yaptığınızı, spor yaparken kalp atış hızınızı, kaç kalori yaktığınızı anlık olarak doğruverilerlekaydediyor. Huawei Watch GT 2 sadece bu verileri kaydetmekle kalmayıp yaptığınız spora devam etmeniz ve sınırlarınızı zorlamanız için Huawei Watch GT 2’ni #HiçÇıkarma.

 

Sağlıklı Yaşam Rutininizi Keyifli Hale Getirin

 

Sağlıklı beslenmek, düzenli olarak spor yapmak, daha hareketli yaşamak günlük programınızda bazı güncellemeler yapmanızı gerektirir. Bu güncellemelerin kalıcı hale gelebilmesi için sevdiğiniz parçalarla sizin için keyifli aktivitelere dönüştürmeniz gerekir. Huawei Watch GT 2 dijital ekran tasarımını zengin ara yüz seçeneklerinden istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Spor, klasik veya renkli, tam istediğiniz gibi! Spor yaparken sizi motive edebilecek, o çok sevdiğiniz şarkılar ise mp3 yükleme özelliği sayesinde bileğinizde.

 

 

İstediğiniz An, İstediğiniz Uygulamalarla Daima Bağlantıda Kalın

 

Bisiklet sürerken veya sahilde koşarken sevdiklerinizden gelebilecek acil telefonları kaçırmayın. Seçeceğiniz, sizin için önemli olan haberleşme uygulamalarından gelen bildirimler ve çağrılar, bluetooth arama özelliği sayesinde daima bileğinizde. Huawei Watch GT 2’ni #HiçÇıkarma sporunu yaparken de daima bağlantıda kal.

 

 

Tüm Gün Harekete Geçmenizi Sağlayan Akıllı Bir Asistan

 

Yoğun iş temposunda bazı günler fazla hareketsiz geçebilir. Bilgisayar başında geçen uzun saatler kas ve iskelet sistemimiz için oldukça zararlıdır. Gün içerisinde yaşadığımız sırt ve boyun ağrılarının en önemli sebebi bilgisayar başında geçen uzun saatlerdir. Bu durum ayrıca yaptığımız işteki motivasyonumuzun ve dikkatimizin dolayısıyla da başarımızın azalmasına neden olur. Huawei Watch GT 2 fazla hareketsiz kaldığınızda titreyerek sizi uyarır, ayağa kalkıp biraz hareket etmeniz için sizi motive eder. Böyle zamanlarda kısa bir kahve molası vermek için dışarı çıkabilir veya ofiste yapabileceğiniz basit boyun egzersizleri ile hayatınıza hareket katabilirsiniz.

 

 

Düşük Pil Tüketimi Ve Yüksek Performans Bir Arada

 

Huawei Watch GT 2 tüm hayatınızı planlar, sağlıklı yaşam rutininizi oluşturur, sizi asiste eder ve tüm bunları yaparken yüksek performansıyla üst düzey bir kullanıcı deneyimi sunar. Huawei Watch GT 2 sahip olduğu Kirin A1 işlemcisi sayesinde, 2 haftaya kadar kullanılabilir pil ömrü ile size üst düzey bir performans sunarken enerjisini minimal düzeyde kullanır. Hem performansı hem düşük pil tüketim kapasitesi hem de tarzınızı tamamlayan tasarımı ile Huawei Watch GT 2’yi #HiçÇıkarma