Bursa, Hematoloji

Doktor Bul, Randevu Al, Yorum Yap ve Yorum Oku

Uzm. Dr. Burak DEVECİ

Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji, Bursa

    Bursa
Şu an halen gitmekte olduğum dr burak beyden Allah bin kere razı olsun ilk gittiğimde çok kötüydüm sağ olsun t... ...

Uzm. Dr. Ülkü OZAN

Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji, Bursa

Medical Park Bursa    Osmangazi /  Bursa

Dr. Ahmet Tunalı

Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji, Bursa / Nilüfer

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi  İzmir Yolu Görükle Kampüsü  Nilüfer /  Bursa

Prof. Dr. Rıdvan ALİ

Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji, Bursa / Nilüfer

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi  Görükle Kampusu, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı  Nilüfer /  Bursa
Doktor Profili

Aradığınız doktor profilini bulamadınız mı?

Doktorlara özel servislerimizle tanışın, milyonlarca üyemize ulaşın.
Doktorlar için »


Sayfa : 1/1 | Toplam 7 kayıt bulundu.

Hasta Soruları

Sayın Tuba Kara, akut lösemilerde kanamaların en önemli nedeni trombosit ( platelet - plt ) düşüklüğüdür. Sizin platelet değerleriniz mükemmel düzeylerde. Tam kan sayımındaki tüm sonuçlarınıza dayanarak bu tanıyı aklınızdan çıkarmanızı söyledim. Hematoloji kanamalarla ilgili diğer testleri isteyerek sonuçlarına göre sizi aydınlatacaktır. Saygı ve sevgilerimle.

Prof. Dr. Vasıf Akın UYSAL

Sayın Mustafa Uludağlı; geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Muayene eden ve ultrasonografik tetkiklerinizi yapan meslektaşlarım zaten gerekli olan bilgileri vermişler. Bunun üzerine uzaktan yorum yapmam doğru olmaz. Benign vurgusu sizi rahatlatabilir. Bir süre yaklaşık 15 günde bir lenf bezlerinizi siz de kontrol ediniz. Sanıyorum sonra bir sorun oluşmadan başka bir incelemeye gerek kalmaz. Saygı ve sevgilerimle.

Prof. Dr. Vasıf Akın UYSAL

Sayın Melda Şimşek, geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Kan tablosunda mutlak ( # ) lenfosit yüksekliğinden kaynaklanan hafif bir WBC ( lökosit - Akyuvar ) yüksekliğiniz ve MCV-MCH düşüklüğünüz dikkati çekmektedir. Lenfosit yüksekliği geçirilmiş bir viral enfeksiyon ya da başka nedenlerle olmuş olabilir. İzlenmesi uygun olur. Bir sonraki sayımda kendiliğinden normale de dönebilir. Periferik yaymada lenfositlerde atipik bir görünümün olmadığı anlaşılıyor. PLT ( Platelet - Trombosit ) sorununuz bulunmuyor. Sadece Akdeniz anemisi taşıyıcılığı düşünüldüğü için folik asit önerilmemiş olabilir. Matofin ve benzeri ilaçların kullanımında serum B12 düzeyleri düşebilir. Bir sonraki testlerde serum B12, folik asit, ferritin, vitamin D düzeylerinin olması da önemlidir. Doktor kontrolünde istediğiniz kiloları vermenizi dilerim. Doğrusunu yapmışsınız. Saygı ve sevgilerimle.

Prof. Dr. Vasıf Akın UYSAL