Uzm. Psk. Dan.

Güzide TÜRKYILMAZ

Psikoloji - Osmaniye

Uzm. Psk.Güzide TÜRKYILMAZ, ilk ve ortaöğretim yıllarını, doğum yeri olan Milas’ta tamamladıktan sonra, 2001 yılında Gazi Üniversitesi Kırşehir Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Lisans programından Bölüm 1.si ve Fakülte 2.si olarak mezun olmuştur.

2004 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünden “Öfke İfade Düzeylerini Yordayan Bazı Değişkenler” konulu tez çalışmasını başarıyla sunarak yüksek lisansını tamamlayıp “UZMANLIK” ünvanını aldı.

Uzm. Psk.Güzide TÜRKYILMAZ, çeşitli devlet kurumlarında ve kolejlerde hizmet verdikten sonra, 2013 yılında Osmaniye’de hizmet vermeye başladı. 2015 yılında Elit Psikolojik Danışmanlık Merkezi’ni kurdu. Halen daha aynı kurumda çocuk, ergen ve yetişkinlere hizmet vermeye devam etmektedir.

17 yılı aşkın süredir alanında aktif bir şekilde hizmet veren, Uzm. Psk.Güzide TÜRKYILMAZ; çocuk, ergen ve yetişkinlerde Ruh Sağlığı Hizmetleri ve Psikolojik Hizmetler alanındaki çalışmalarını Osmaniye’ye de getirmiş olmanın mutluluğunu yaşamaktadır.

ALDIĞI EĞİTİMLER:

“Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi” (BDT Derneğinden Süpervizyon almaya devam etmektedir.)

“Dil ve Konuşma Terapisi Eğitimi”

“Deneyimsel Oyun Terapisi Eğitimi”

“Cinsel Terapi Eğitimi” (CİSED)

“Evlilik ve Çift Terapisi Eğitimi” (CİSED)

“WISC-R Uygulama Eğitimi (6-16 yaş)”

“Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi

“Sınav Kaygısıyla Başetme Becerileri”

“Yaratıcı Drama Eğitimi”

“Özel Eğitim Gerektiren Bireyleri Tanıma ve Ailelerine Destek Eğitimi”

“Özel Eğitim Gerektiren Bireylere Uygulanan Eğitim Programı (BEP) Geliştirme”

“Leiter Zeka Ölçeği (2-18 yaş)”

“İletişim Becerileri”

“Eğitsel Tanılama Hizmetlerinin Geliştirilmesi”

“Aile Rehberliği Program Uygulama”

“Temel Kabiliyetler Testi (7-11 yaş)”

İletişim Numarası 0 (850) 811 66 31
Randevu Al

Randevu Takvimi

 • Elit Psikolojik Danışma Merkezi
  AdresRauf Bey Mah. 9564. Sok. Elizinn İş Merk. Kat: 4 No: 15  Merkez, Osmaniye 
  İletişim Numarası0 (850) 811 66 31

Son Cevapladığı Sorular

 • Iliski bozuklugu

  Istemsiz kasiliyorum bacaklarim titriyo zor durduruyorum tutremeyi iceriden bisey sıkıyo ilerlemesine engel oluyo ne yapmaliyim kendimi nasil rahatlatabilirim

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Psk. Dan. Güzide TÜRKYILMAZ

  Uzm. Psk. Dan. Güzide TÜRKYILMAZ

    İletişim & Randevu: 0 (850) 811 66 31

  Travmatik bir olay olmuş bebeğinizi aldırmanız. travmanızla ilgili bastırdığınız duygularınız varsa, yasınızı yaşayın. eşinizi veya kendinizi suçluyor olabilirsiniz. bunu farkedin. psikoterapi almalısınız. emdr yada bilişsel davranışçı terapi almanızı öneririm. iyi günler diliyorum

 • Ses gelişimi..

  Merhaba doktor hanım, ben 20 yaşındayım. sesimi hiç beğenmiyorum.duyduğum sesle dinlediğim arasında çok fark var. konuşurken duyduğum ses normal ama videolardaki sesim çok kötü. sanırım diksiyonumun iyi olmadığından kaynaklanıyor. bu da bende fobi oluşturmak üzere. sorunumu önce kendim düzeltmeye... devamı

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Psk. Dan. Güzide TÜRKYILMAZ

  Uzm. Psk. Dan. Güzide TÜRKYILMAZ

    İletişim & Randevu: 0 (850) 811 66 31

  Videolarda ise sadece sesinizden rahatsızlığınız, tüm seslerin bir değişime uğradığını bilmelisiniz. bunu farklı kişilerde dikkat ederek de anlayabilirsiniz. bu sadece yöneliminizin aktifleşmesi ile ilgili olmalı. takıntı haline gelmesi sizin için sıkıntı oluşturabilir.

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hastalarının Yorumları (11)

Hasta Değerlendirmeleri

10 Yorum Ort. Puanı: 5
Meryem Sarıçam
(5) 10.08.2017

Gerçekten çok güzel bir ortamı var, Güzide hanım alanına hakim..

Salih Ülger
(5) 10.08.2017

Tek kelimeyle mükemmel işinde insanlara Nasıl yaklaşacağını ve en iyi bir şekilde yardımcı olmaktadır...

Osman Elif Köse
(5) 10.08.2017

Mükemmel bir ortam içinde 10 numara muhabbet. Sadece 1 saat içinde hayatı konustuk. Zaman nasıl geçiyor anlamıyorsunuz. Ben o 1 saatte öyle huzurlu öyle mutlu oldum ki anlatamam. Sanki bütün sıkıntılar bitti. İnşallah devamı gelirde. Bu kâbustan kurtulurum. Size de tavsiyem kesinlikle doğru seçim Güzide hanım. Alanına hakim 10 numara uzman kendisi

Gül Bahçesi
(5) 10.08.2017

ne bilim begendim işte kafa dengi arkadaşlar olur ya onun gibi aradıgımı buldum dersin ya hani eski bir dostla karşılaşmış gibi işte öyle

Mahir Deniz
(5) 10.08.2017

Güzide Hanım iş ahlakı olan, işini çok iyi yapan bir terapist. Ailecek kendine hayran kaldık. Elit Psikolojik Danışmanlık Harika bir ortam. Kendisinden aile danışmanlığı aldık. Bir çok şeyi farkedip düzeltmemize vesile oldu. Duacıyız. Seviyoruz onu kısaca.

Tuğba Görgünoğlu
(5) 10.08.2017

Disiplini, insana duyduğu saygı, iş ahlakı ve gelişmeye doymayan karakteri ile başvurulacak en kaliteli uzmanlardandır Sevgili Güzide.. Elini kime değse güzelleştirir

Meltem Zengin
(5) 10.08.2017

Bir insan bu kadar mı insan canlısı, sevgi dolu ve mütevazi olur? Uzmanlığı ile de Kendisini tek geçerim Osmaniyede. OKB hastalığımla sayesinde başetmeyi öğrendim. Hiç bitmeyen temizlik ve kontrol davranışlarımdan kurtuldum. Allah razı olsun hocam. Herkese tavsiye ediyorum!

Meltem Zengin
(5) 13.05.2017

Doktorum müthiş bir insan. önce kişiliği sonra alanında çok iyi bir uzman olması nedeniyle takıntı hastalığımdan kurtuldum. sürekli takıntılı bir şekilde yaptığım temizlik ve kontrol davranışlarımdan kurtuldum. Osmaniye'de başka psikoloğa da gitmiştim. ama hiç yol alamamıştım. kendisine hayatımı mutlu ve rahat bir şekilde yaşamayı borçluyum.. tavsiye ederim kesinlikle.

Rahsan Kuntasal
(5) 20.08.2016

Güzide Hanım size çok teşekür ediyorum önümüzü aydınlattınİz İşinizi çok iyi yapıyorsunuz.Samimiyetiniz ve insanı yönünüzde kesinlikle önemliydi benim için.

Rahsan Kuntasal
(5) 14.08.2016

Güzide hanımdan aile Terapisi ve konusma terapisi aldık.Gercekten çok faydalandık.Tespitleri ve yönlendirmeleri gayet başarılı. Tesekkurler.

11 görüş bulundu.

Hakkında yorum yazın

Uzmanı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE

Uzman hakkında görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazın ve puan verin
.