Doç. Dr. Gölge ACAROĞLU, lisans öncesi eğitiminin ardından Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimini tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 1990 yılında Hacettepe Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda ihtisas eğitimini tamamlamış ve Göz Hastalıkları Uzmanı olmuştur.

15 yıla yakın süre boyunca SSK Ankara Eğitim Hastanesi ve Ulucanlar Göz Hastanesi'nde Nöro-Oftalmoloji - Kapak - Orbita birimleri sorumlusu ve başasistanı olarak görev yapmıştır. New York Columbia Üniversitesi’nde Tiroid Göz Hastalığı ve Optik Sinir Kılıfı Cerrahisi konularında ve San Fransisko Kaliforniya Üniversitesi’nde Nörooftalmoloji ve Oküloplastik birimlerinde klinik araştırmacı olarak çalışmalarda bulunmuştur. 2004 yılında Doçentliğini alan Doç. Dr. Gölge ACAROĞLU, 2010 yılı itibariyle serbest hekimlik yapmaktadır. 

Doç. Dr. Gölge ACAROĞLU'nun ağırlıklı olarak ilgi alanları arasında, genel oftalmoloji yanında optik sinir hastalıkları, (Multipl Skleroz, genetik optik atrofiler), oküler kas hastalıkları (miyastenia gravis, sinir-kas felçleri) çift görme, tiroid göz hastalığı, göz kapağı hastalıkları (şekil bozuklukları, tümörleri) ve beynin gözü ve görme alnını ilgilendiren hastalıkları (inme, beyin tümörleri) bulunmaktadır. Türk Oftalmoloji Derneği Nörooftalmoloji Birimi, Oküloplastik Birimi aktif üyesi, Avrupa Nörooftalmoloji Derneği (European Neuroophthalmology Society) aktif üyesi ve California Üniversitesi Oküloplastik Cerrahlar Derneği (Cutler Beard Society) üyesidir. Ayrıca kendisinin  yurt içinde ve dışında hakemli dergilerde 100’e yakın makalesi, 200’e yakın atıfı vardır.

Evli ve 2 çocuk annesi olan Doç. Dr. Gölge ACAROĞLU, Ankara - Çankaya'da bulunan özel muayenehanesinde mesleki çalışmalarına devam etmektedir.

İletişim Numarası 0 (850) 433 41 86
Randevu Al

Randevu Takvimi

 • Doç. Dr. Gölge ACAROĞLU Muayenehanesi
  Adresİran Caddesi 45/2 Kavaklıdere  Çankaya, Ankara 
  İletişim Numarası0 (850) 433 41 86

Hakkında

Anlaşmalı Kurumlar

 • Allianz Sigorta
 • YapıKredi Sigorta
 • Türkiye İş Bankası
 • Vakıfbank
 • PTT Mensupları
 • Medlab

Son Cevapladığı Sorular

 • Gözümdeki kuruluk hissi

  Merhaba 16 yaşındayım ilkbaharda doktora gittim gözde yanma sulanma için alerji dedi şuan yazdayiz gozumun içinde kuruluk hissi var sanki vede gözümdeki damarlar bayağa belirgin akşamları gözüm kanlaniyor sebebi ne

  Doktor Cevabı:
  Doç. Dr. Gölge ACAROĞLU

  Doç. Dr. Gölge ACAROĞLU

    İletişim & Randevu: 0 (850) 433 41 86

  Allerjik konjonktivit en büyük ihtimal. geçmiş olsun

 • Goz kizarmasi

  Hocam iyisiniz umarim benim gözlerin cok kizariyor birde is geregi kaynak yapiyom kaynak tutmasi icin ne onerirsiniz

  Doktor Cevabı:
  Doç. Dr. Gölge ACAROĞLU

  Doç. Dr. Gölge ACAROĞLU

    İletişim & Randevu: 0 (850) 433 41 86

  Kaynak yaparken koruyucu gözlük takmak zorundasınız. takmazsanız her kaynak yapışınızda gözünüzün saydam tabakası hasar görür ve en sonunda da saydamlığını kaybetmeye kadar gidebilir. işçi iseniz işvereniniz size uygunstandartta kaynak gözlüğü sağlamak zorundadır.

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hastalarının Yorumları (2)

Hasta Değerlendirmeleri

2 Yorum Ort. Puanı: 5
Asli Tok
(5) 31.03.2017

Iki çocuğumu da Golge Hanim'a goturuyorum. Simdiye kadar denedigim goz doktorlari arasinda en iyi, en uyumlu muayeneyi o yapıyor. Cocuklarla arasi cok iyi ve cocuklarim Gölge hanıma gitmeyi çok seviyorlar.

Ahmet Şeker
(5) 12.08.2016

Annemin çift görme rahatsızlığı için gitmiştik, çok memnun kaldık. Detaylı bilgilendirme için ayrıca kendisine teşekkür ediyoruz.

2 görüş bulundu.

Hakkında yorum yazın

Uzmanı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE

Uzman hakkında görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazın ve puan verin
.