Konya Gebelik Takibi

Doktor Bul, Randevu Al, Yorum Yap ve Yorum Oku

Uzm. Dr. Ahmet KOÇAK - Aile Hekimliği

Uzm. Dr. Ahmet KOÇAK

Aile Hekimliği

Rotavirüs Aşısı, Kızamık Aşısı, Gebelik Takibi Aile ve Çocuk Danışmanlığı, Difteri/tetanoz/aselüler boğmaca aşısı, Immunizasyon(aşılama)

KONYA N.E.Ü. MERAM TIP FAK.  YAZIR M. AKKONAK S. MENEKŞE KONUTLARI K BL. NO 56 SELÇUKLU KONYA  Selçuklu, Konya 
Dr. İdris ÇETİN - Aile Hekimliği

Dr. İdris ÇETİN

Aile Hekimliği

Koruyucu Sağlık Hizmeti, Doğum Kontrol, Boğmaca Aşısı Aile ve Çocuk Danışmanlığı, Aşılama(immünizasyon), Immunizasyon(aşılama)

Sarayönü Ladik Halıcı Aile Sağlık Merkezi  Yunus Emre Cad. Yeni Mah.  Sarayönü, Konya 
Uzm. Dr. Hakan ŞARLAR - Aile Hekimliği

Uzm. Dr. Hakan ŞARLAR

Aile Hekimliği

Mesleki Enfeksiyonlar, Hepatit A Aşısı, Kan Basıncı (Tansiyon) Ölçümü Aşılama(immünizasyon), Difteri/tetanoz/aselüler boğmaca aşısı, Immunizasyon(aşılama)

Aile Hekimliği   
Uzm. Dr. İbrahim SOLAK - Aile Hekimliği

Uzm. Dr. İbrahim SOLAK

Aile Hekimliği

Koruyucu Sağlık Hizmeti, Gebelik Takibi, Rubeola Aşısı Aşılama(immünizasyon), Diyafram yöntemi(doğum kontrol), Immunizasyon(aşılama)

Konya Eğıtım Ve Araştirma Hastanesı(S)  Konya Eğitim ve Araştırma Hst., 42090 Meram/Konya, Turkey 

Sayfa : 1/1 | Toplam 4 kayıt bulundu.

Hasta Soruları

 • Polijistik over görüntüsü?sendromu?

  Hocam merhaba. 32 yaşındayım, 2 yıllık evliyim. ilk 1,5 yıl dk hapı ile korundum. bu yıl ocak ayında bıraktım. temmuz ayına kadar normal olan reglim temmuz ayında yaklaşık 2,5 hafta gecikti. reglin 3. günü yapılan testlerde: estradiol:38.61, fsh: 4,99, lh: 6.07, prolaktin: 11.87, tsh: 1.58 çıktı. ay...

  Doktor Cevabı:
  Op. Dr. Hale BENGİSU

  Op. Dr. Hale BENGİSU

  1) fsh-tsh degeriniz normal 2) lh degeriniz sınır degerlerde, 3) usg da cok sayıda fokilul izlenmesi ( pko goruntusudur) 4) lh degerleri aylık değişkenlik gosterebilir 5) stres evet etkendir ama herseyi strese baglayamazsınız 6) oligomenore ( adet aralarının uzaması ) + usg goruntusu = 2 kri... Cevabı gör

 • Hormon değerleri

  Merhaba doktor hanım. gebelik planladığımız için bugün kan değerlerime baktırdım. tsh:2.040, fsh: 9.75, lh: 5.13, estradiol: 28, prolaktin:30.29 çıkmış durumda. bu değerler gebe kalmama engel midir ? normal değerlerin üzerinde midir ? bilgilendirebilirseniz çok sevinirim teşekkür ederim.

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Ayşe GÜRBÜZ

  Prof. Dr. Ayşe GÜRBÜZ

  Prolaktin hafifçe yüksek bu değer yumurtlamaya engel oluyor veya luteal faz eksikliği yapıyor olabilir ancak muayene ve ultrasonografi takip ile anlaşılabilir.

 • Kalp atışı

  Son adet tarihime göre 7 haftalık hamileyim. hamileliğimi öğreneli 10 gün oldu bu 10 günlük süreçte, bebekte gelişme gözükmüyor hala 6mm ve beta hcg değerim de ilk gün 1100 iken bir haftada 3300'e çıktı. dr um düşük olacağını söylüyor ancak bugünkü muayenede kalp atışı normal olarak devam ediyor. si...

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Nilgün TURHAN

  Prof. Dr. Nilgün TURHAN

  Takip gerekiyor

 • Gebelik ve diyabet

  Hocam merhaba geçen sene yaptırdığım açlık kan şekerim 116 çıktı ardından glikoz yüklemesi yapıldı tokluk kan şekerim normal çıktı şekerin yok dendi fakat açlığa hiç gelemiyorum uzun süre aç kaldığmda elim ayağm titriyor 1 buçuk sene içinde 2 tane gebelik kaybım var şu an 4 haftalık gebeyim bugün ya...

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Nilgün TURHAN

  Prof. Dr. Nilgün TURHAN

  Endokrin uzmanı ile görüşrseniz iyi olur