Bilecik Gastrointestinal Sistem Polipleri Doktorları

Doktor Bul, Randevu Al, Yorum Yap ve Yorum Oku


Sayfa : 0/0 | Toplam 0 kayıt bulundu.

Hasta Soruları

 • Uzun süre bitmeyen ishal

  Merhaba hocam. 4 gündür ishal oldum ve aşırı derecede ağrım var doktora başvurduğumda ikitane ilac yazdi flagyl ve buscopan uzun süredir geçmemesinin nedeni sizce nedir ?

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Tarkan KARAKAN

  Prof. Dr. Tarkan KARAKAN

  Ishal sırasında antibiyotik kullanmak bağırsak florasını daha çok bozar. bu durumda probiyotik kullanmak daha mantıklı. eczaneden probiyotik alabilirsiniz.

 • Mide rahatsızlığı

  Merhabalar hocam. ben annem için yazıyorum. annem midesinden rahatsız ne yese rahatsız oluyor aşırı ağrısı oluyor midesinde. hiperemik ve ülserler izlendi demiş endoskopi sonucunda. ayrıca ülserde var annemde. ne yapması gerekiyor nasıl bir tedavi yöntemi olabilir şuan çok zor durumdayız. lütfen biz...

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Tarkan KARAKAN

  Prof. Dr. Tarkan KARAKAN

  Öncelikle geçmiş olsun zaten endoskopi yapılmış herhalde doktorunuz bir tedavi vermiştir. zor durumda olmanız için bir gerekçe yok, tedavisi olan ve sık görülen bir durum. ilaçlarınız düzenli kullanın.

 • Mide biyopsisi

  Hocam merhabalar annemin mide biyopsi sonucu çıktı sonucta aktif hp +3 kronik gastrit çıktı inflamasyon +3 pozitif nötrofil aktivitesi +3 pozitif çıkmış. bir tehlikesi var mıdır acaba simdiden teşekkür ederim.

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Tarkan KARAKAN

  Prof. Dr. Tarkan KARAKAN

  Tehlike açısından kanser riskini soruyorsanız bu bulgularla kanser riski şu anda yok ancak tedavi edilmezse kronik gastrit devam eder ve ileride nadir de olsa ülser lenfoma ve belki kansere neden olabilir.

 • Bağırsakta devamlı gaz

  Bağırsaklarımda devamlı gaz çıkarma hali ( kabaca osurma ) oluşuyor . gaz çıkarımı yapsam bilr 1veya 2 dakika sonra yine gaz çıkarma durumu meydana geliyor . kabusa döndü bu durum . hocam ne yapmalıyım teşhis ve tedavi için hangi bölüme müracaat yapmalıyım.

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Tarkan KARAKAN

  Prof. Dr. Tarkan KARAKAN

  Barsak gazının artası sindirim bozukluklarının bir habercisidir. ayrıca irritabl barsak sendromu olan bazı hastalarda görülebilir. gastroenterolojiye başvurmalısınız