Fzt.

Hatice ÇETINKAYA

Fizyoterapi - İstanbul

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Zumba, Fıtık (İnguinal Herni), Skolyoz, Bel - boyun fıtığı, Elektroterapi, Fizik tedavi... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

2 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Psoas majör

  Meraba ben 20 yaşındayım.tek taraflı kalça düşüklüğüm var.bunun için pelvik tilt çalışıyorum.pelvik tilt çalışırken psoas majör kasının aktif olup olmaığını öğrenmek istiyorum.teşkkr ederm.

  Doktor Cevabı:
  Fzt. Hatice Çetinkaya

  Fzt. Hatice Çetinkaya

  Psoas majorün görevi uyluk ve gövdeye flex. hareketidir, aynı zamanda uyluğa dış rotasyon da yaptırır.o tarafın quadratus lumborum u ve tüm kalça kaslarınızı, gluteus maximus ve mediusu çalıştırabilirsiniz.

 • Terapi

  Sağ bacağım polio sekeli. 91 yılında uzatma ameliyatı oldum. felç yüzünden arka kaslarımın bir kısmı çalışıyor. dizim tam açılmadığından o bacağımın üzerinde düz duramıyorum. acaba fizik tedavi görürsem dizim tam açılır mı, kaslarım güçlenir mi? saygılarımla.

  Doktor Cevabı:
  Fzt. Hatice Çetinkaya

  Fzt. Hatice Çetinkaya

  Bacak ön grup kaslarınız ne kadar çalışıyor görmek ve elle muayene etmek lazım, görmeden birşey söylemek tamamen varsayım olur çiğdem hanım, geçmiş olsun.

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hakkında

İletişim bilgileri


 • sema hastanesi
  Adresyalı m. sahil yolu s. no:16 dragos  Maltepe, İstanbul  

Hakkında Değerlendirme Yapın

Hakkında değerlendirme yapın

Fzt. Hatice ÇETINKAYA tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİR


.