Uzm. Dyt.

Fatma YİĞİTOĞLU

Beslenme ve Diyetetik (Diyetisyen) - İstanbul

Uzman Diyetisyen Fatma YİĞİTOĞLU, 11 Temmuz 1986 yılında doğmuştur.

2009 yılında Erciyes Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun olmuştur.

2010-2012 yıllarında Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ nde Endokrinoloji – Metabolizma Hastalıkları – Obezite – Diyabet Bölümü’ nde çalışıp, Uzmanlık Tezini burada hazırlamıştır.

Beslenme Doktorasını, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ nde İç Hastalıkları Bölümün’ de yapmaktadır.

Tip 2 DM Hastalarının Metabolik Parametreleri Üzerine Etkisi konulu tezi ile eğitimini tamamlayıp 2012 yılında Uzman Diyetisyen unvanını aldı.

Ayrıca, Şişli Etfal Çocuk Endokrinoloji ve Metabolizma Polikliniğinden gönderilen Çocuk Obezite ve Diyabet Hastalarına Tıbbi Diyet Tedavilerini uygulayıp ve kontrollerini devam ettirmiştir.

2012.yılından itibaren Özel Ethica İncirli Hastanesi’ nde Bakırköy’ de çalışmaktadır.

2012 yılından itibaren Hürriyet Aile’ de ‘Formda Kalanlar Kulübü’ isimli köşesinde yazarlık yapmaktadır.

Dünya Diyabet Etkinlikleri’ nde, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin birlikte düzenlediği Diyabet Okulu Etkinliklerinde, Sosyal Sorumluluk projelerinde İş Hayatında Beslenme, Yaşam Kalitesini artırmak için neler yapılması ile ilgili konularda Konuşmacı olarak katılmıştır.

 

 

İletişim Numarası 0 (850) 811 67 32
Randevu Al

Randevu Takvimi

 • Özel Ethica İncirli Hastanesi
  AdresKartaltepe Mh., Özel Ethica İncirli Hastanesi, 34144  Bakırköy, İstanbul 
  İletişim Numarası0 (850) 811 67 32

Son Cevapladığı Sorular

 • Beslenme sorusu

  Hocam merhaba sorum eşim için yaş 40 boy 1.70 kılo 68 hergün 45 dk tempolu yuruyuş yapıyor parkta yemesine içmesine dikkat eder yalnız ekmeği fazla kaçırıyor tahıllı tam bugday kepekli ekmekler yıyoruz herhangi bi r rahatsızlığı yok ekmek yemeyince doymucakmışız gibi geliyor hocam ekmek vucutta ne g... devamı

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Dyt. Fatma YİĞİTOĞLU

  Uzm. Dyt. Fatma YİĞİTOĞLU

    İletişim & Randevu: 0 (850) 811 67 32

  Merhaba özlem hanım, öncelikle eşinizin boy - kilo orantısı normal. ekmek yani tahıllı besinler olmadan sağlıklı bir beslenme doğru olmaz. ekmek tüketimi hem gerekli enerjiyi almasını sağlayarak kas kütlesini koruyacak hem de bazı vitamin gruplarını almasını sağlayacaktır. tüketilen ekmekte kepek... Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hastalarının Yorumları (6)

Hasta Değerlendirmeleri

6 Yorum Ort. Puanı: 5
Behnan Kondak
(5) 26.01.2017

Benim muhteşem doktorum! Senelerdir mücadele verdiğim kilo problemimin son noktasını koyan kişi! Her zaman destekçim gece gündüz kahrımı çeken o eşsiz insan! Ben her şey yiyerek kilo verdim hem de yap kaybederek kas değil. Kan değerlerim yerlerde sürünürken saçlarımı kaybetmek üzereyken, "Aman Behran toparlanma zamanı", diye dikkat çanları çalan kurtarıcım. Asla kilo veremiyorum diye ağlarken insülin direncimi kırdık :) Aldığım şeker ilaçlarına elveda demem için sadece 14 kg kaldı :) Huzurluyum, mutluyum! Teşekkürler az kalır. Minnettarım!

Gözde Mete
(5) 26.01.2017

Benim tatlı mı tatlı diyetisyenim. Sözlerini dinlemeyip kaçıncı kapını çalışım? Ama her seferinde bu kadar pozitif olabilir mi bir insan? Nişanımdan önce istediğim elbisenin içine senin sayende girdim. Kendimi muhteşem hissediyordum. Diyette yasaklar olmadığını her şeyin sadece kararında olması gerektiğini öğrettin. Tek çeşit beslenerek değil herşeyi yiyerek kilo verdim. Vermeye devam ediyorum. İlgin alakan her zaman yanımda olduğun için teşekkür ediyorum. Senin birlikte kilo vermemek imkansız! İnsanı hem fizyolojik hem psikolojik olarak desteklemesi bence çok önemli. Çünkü diyette olmak bir doktorun iyi bir psikoloji ve konsantrasyon gerektiriyor. Bilinçli zayıflamak ise ancak iyi bir diyetisyenle olur. Tekrar hersey için teşekkürler. İyi ki varsın!

Hatice Yolaç
(5) 26.01.2017

Kanadı kırık bir serçe uçabilir mi? Üstelik kalbi de enkaz! Bir sabah işte öyle bir ruh haliyle uyandım. Bu uyanma farklıydı ve basladı benim hikayem. İnternette memnun hasta yorumlarından etkilenip, Fatma hanıma 6 Ekim sabahı randevu aldım. Daha önce defalarca denemiş sonucu he hüsranla biten bir Hoşimoto hastası olarak geçmişimi gözyaşlarımla anlattım doktoruma... Beni sabırla dinleyen, insan psikolojisinden anlayan, güleryüzlü, samimi, bir o kadar da sevecen olan Fatma hanım o naif ruhuyla dokundu hayatıma. Şimdi aç kalmadan yaşam tarzıma uygun bir beslenme programımla, sağlıklı beslenerek yağdan kilo verebilmenin sevincini yaşıyorum. Karar vermek başarmanın yarısı da doktorunuzu sevmekten geçiyor. Benim yüreğimin başkenti de sayın Fatma Yiğitoğlu'dur.

Leyla Aktaş
(5) 12.01.2017

Fatma Yiğitoğlu'na sevgilerimle, Hayatımı değiştiren doktor. Nasıl anlatsam kelimelerin kifayetsin kaldığı bir insan o. Doktor değil ki bir arkadaş, benim için kilo verme sürecinde yanımda olan desteğini hiç esirgemeyen eşsiz insan. Ben her düştüğümde kaldıran, naifliğiyle hayatıma sihirli bi değnek gibi dokunan doktorum. Ben Fatma hanımı tanıdığıma ve onunla bu yolculuğa çıktığıma çok memnunum. Benim İstanbul'da bir arkadaşım var adıda Fatma Yiğitoğlu ve onu çok seviyor herkese de tavsiye ediyorum.

Yeşim Erdem
(5) 11.01.2017

Fatma Hanımı tesadüfen internette gezinirken buldum. İyiki de rastlamışım çok mutluyum ben onu kahramanım olarak görüyorum. Sayısız zayıflama yöntemleri denedim, sayısız diyetisyenlere gittim fakat hepsi başarısızlıkla sonuçlandı. Fakat Fatma hanım bana çok iyi geldi. Onunla başladığım kilo verme yolculuğumda 83,5 kilodan 69 kiloya indim. İdeal kiloma ulaşana kadar da gitmeye devam edeceğim. İşinde çok titiz ve profesyonel fakat onu diğerlerinden ayıran özelliği hikayenizi sabırla dinleyen, insan psikolojisinden anlayan ve karşısındakinin ruh haline göre davranabilen birisi. Kendinize güveninizi ve inancınızı arttıran sizi çok iyi motive eden ruhunuza dokunabilen, sevecen, ilgili ve güleryüzlü. Sizi kesinlikle kasmıyor. Herkese mutlaka şiddetle tavsiye ediyorum. Ben onu tanımaktan çok mutluyum. Sevgilerimle.

İlknur Halaç
(5) 07.11.2016

Diyetisyen Fatma hanımı oğlum Bora'nın aldığı kiloları verme çabasına giriştiğimiz zaman tanıdım. İşini çok iyi bilmesinin yanı sıra insani ve son derece sevecen yaklaşımı ve çocuklarla bilir olan güçlü iletişimi sayesinde çok kısa zamanda çok ciddi ilerleme kaydettik. Üstelik kalıcı bir beslenme alışkanlığımız gelişti. Kendisine sonsuz teşekkür ederim. Sevgilerimle

6 görüş bulundu.

Hakkında yorum yazın

Uzmanı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE

Uzman hakkında görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazın ve puan verin
.