Doç. Dr. Ergun ÇETİNKAYA, lisans öncesi öğrenimini TED Ankara Koleji'nde bitirdikten sonra Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise SSK Ankara Dışkapı Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapmış ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olmuştur.

1982-1984 yılları arasında Alayhanı Sağlık Ocağı'nda,1986-1991 yılları arasında Yenikent Sağlık Ocağı'nda pratisyen hekim olarak görev alan Doç. Dr. Ergun ÇETİNKAYA, 1991-1995 yılları arasında SSK Ankara Dışkapı Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Asistan olarak görev yapmıştır. 1996-1999 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Çocuk Endokrinolojik ve Metabolizma Hastalıkları yan dal uzmanlığını almıştır.

1999 yılından 2007 yılına kadar, Ankara Dışkapı Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Pediatrik Endokrinolog olarak görev alan Doç. Dr. Ergun ÇETİNKAYA, mesleki çalışmalarına 2004 yılından beri Doçent Doktor unvanıyla Özel Ankara Endemor Pediatrik Endokrinoloji Merkezi'nde devam etmektedir. Ayrıca kendisi ulusal ve uluslararası pek çok mesleki dernek üyesidir ve mesleki alanıyla ilgili 11’den fazla kursa katılmıştır. 

İletişim Numarası0 (850) 811 34 92

  • Özel Ankara Endemor Pediatrik Endokrinoloji Merkezi
   Adres4.Cadde ( Rabindranath Tagore Cad. ) No: 15/B Yıldız  Çankaya 
   İletişim Numarası0 (850) 811 34 92

  Son Cevapladığı Sorular

  • Değer düşüklüğü

   Merhaba 7 aylik oğlum b 12 si 259 du doktorumuz bize b12 iğnesi verdi igneyi kullandik su an b 12 değeri 1 ay sonra 1176 oldu değeri kactan sonra tehlikeli oluyor netrofil değeri 12.6 lenfosit de 72.8 plt 138 hemoglobin(hgb) 10.3 bi çok degeride yüksek yada dusuk vucudunda döküntüler ve hafif ki... devamı

   Doktor Cevabı:
   Doç. Dr. Ergun ÇETİNKAYA

   Doç. Dr. Ergun ÇETİNKAYA

   Vit b12 için telaşlanacak bir durum yok ama hemoglobin düşüklüğü için ilaç kullanması lazım.

  • Erken ergenlik

   Hocam daha önce çekilenlerde çıkmamış olabilir demişsiniz , var olan kitle daha önce çekilen mr larda neden gözükmez yani var olup mu gözükmüyor??

   Doktor Cevabı:
   Doç. Dr. Ergun ÇETİNKAYA

   Doç. Dr. Ergun ÇETİNKAYA

   Hayır, sonradan görüntülemeye dahil olabildiği için tekrarı gerekiyor.

  ?

  Soru sorun

  Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

  SORU SOR

  Hastalarının Yorumları (6)

  Hasta Değerlendirmeleri

  6 Yorum Ort. Puanı: 5
  Sevda Arslan
  (5) 08.04.2016

  İki çocuğumu da Ergun Bey'e getiriyorum. Kendisini tanıdığımız için çok mutluyuz. Hiçbir doktorda görmediğim kadar başarılı, son derece titiz ve araştırmacı bir doktor. Hiçbir soruya cevap vermekten de imtina etmez. Ankara 'da sayılı çocuk doktorlarından kendisi .. Çok teşekkür ederiz.

  Nimet Boyacı
  (5) 02.12.2015

  Kızımızın erken ergenlik sorunu ile ilgili olarak tüm doktorları dolaştıktan sonra, ümitlerimiz kırılmış iken, arkadaşımın tavsiyesi ile ulaştığımız Ergun Hoca sıcak yaklaşımı ile, gerekli tahliller sonucu uyguladığı tedavi ile kızımın ergenlik sorununu çözdü. Kendisine buradan çok teşekkür ederiz

  Nimet Boyacı
  (5) 02.12.2015

  Çok ama çok memnun kaldık,çok g.üler yüzlü ve sıcak kanlı.Kendisine çok teşekkür ederiz.Bence erken ergenlikte tam uzman

  Yılmaz Taş
  (5) 01.12.2015

  Çocuğumu emanet edebileceğim ve her sözüne sorgulamadan güveneceğim tek doktor. Kendisinden randevu alana kadar birçok doktora gitmek zorunda kaldık. Bize her konuda ilaç gibi geldi. Başka Şehire taşınmama rağmen kendisine gitmeye devam ediyorum. Herkese tavsiye ediyorum.Teşekkür ederiz.

  kübra kocal
  (5) 22.10.2015

  Geri dönüş yaptığı ve yol gösterdiği için teşekkür ederim.

  cenk mutlu
  (5) 15.06.2015

  Çocuğumla ilgilendiler ve tedavi ettiler sağ olsunlar.

  6 görüş bulundu.

  Hakkında yorum yazın

  Uzmanı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

  YORUM EKLE

  Uzman hakkında görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazın ve puan verin
  .