x
Etiketler \ Z \

zor yutkunma

Uzm. Psk. Fatih SÖNMEZ

ZOR ÇİFTLER, ZOR EVLİLİKLER Zor çiftler birbirlerinin hayatını felce uğratan, mutluluğu hak etmediklerine inanan,geçmişlerindeki yanlış ve çarpık inançlarla dolu ilişki kurma biçimlerini tekrar tekrar... Devamı »

Uzm. Psk. Dan. Emel SEVENCAN

Çoğumuz, ilişkimizin iyiye gitmediğini, aşkın, sevginin kalmadığını bile bile, ayrıldığımızda daha mutsuz olacağımıza inandığımız için ayrılamayız. Böyle zamanlarda içinden çıkılmaz bir durumda kaldığımızı... Devamı »

Psk. Serap DUYGULU

Çocuklarımız; doğumlarıyla beraber hayatımızı tamamen değiştiren ve küçücük varlıklarıyla kocaman boşlukları dolduran yaşam enerjilerimiz. Onlar bize, evrenin,doğanın, hayatın ve Tanrı’nın muhteşem armağanları.... Devamı »

Uzm. Dr. Ebru ALPER

Sık İdrara Çıkma ve İdrar Kaçırma:Sık idrar yapma ( pollakiüri ) gebelik boyunca başta gelen bir şikayettir. Hormonal değişiklikler ve vasküler genişleme mesane fonksiyonu üzerine etki ederek bu şikayete... Devamı »

Dyt. İpek AĞACA ÖZGER

•İdeal kilo korunmalı. Fazla kilonuz var ise mutlaka bir Diyetisyen eşliğinde kişiye özel diyet programı planlanmalı. •Medyada sıklıkla karşılaştığımız hızlı kilo verdiren diyetler su ve kas kaybına neden... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Ercüment DOĞAN

Panik Atakla Yaşamak Zorunda Değilsiniz! Panik atağın ortada güncel olan hiçbir neden yokken ve kişinin fark ettiği bir tetikleyici olmadan da yaşandığı görülür. Bu şekilde gelişen panik atakta kişi... Devamı »

Psk. Sema KAHVECİ KAANOĞLU

DEPRESYONLA YAŞAMAK ZORUNDA DEĞİLİZ Depresyon, isteksizlik, hayattan zevk alamamak, içinden hiçbir şey gelmemek gibi belirtileri olan bir hastalık halidir. Duygu durum bozukluğudur. Beyinin ön alanlarında,... Devamı »

Dyt. Başak KEFELİ

Türkiye’nin yarısı kansızlık çekiyor dersek aslında yanılmış olmayız. Özellikle reglileri uzun süren kadınlar, kırmızı et ile arası iyi olmayanlar, çok çay içenler, emziren kadınlar... Devamı »

Dyt. Sahir BEYAZ

Son zamanlarda protein ağırlıklı diyetlerin yaygınlaşması ile birlikte sıkça sorulan sorulardan bir tanesi de ne kadar et tüketmeliyiz ve bunu her gün yemek zorunda mıyız oluyor. Bu konuda birçok kişi... Devamı »

Uzm. Psk. Ezgi Didem AYALTI

İşte size Uçuş Fobisi ile ilgili bir kaç küçük bilgi ve yararlı ipuçları; Korku ve kaygı, insanın varlığını sürdürebilmesi için gerekli ve işlevsel duygulardır. Eğer bu duygular hiç olmasaydı, karşıdan... Devamı »

Psk. Ceren GÜMÜŞ

Ne kadar zor oldu babasız büyümek. Henüz 4 yaşındaydım onu kaybettiğimizde. Hayal meyal hatırlıyorum annemi dedemi, ninemi, feryatları, figanları… Önceleri bana babamın uzun bir yolculuğa çıktığını söylediler.... Devamı »

Dt. Çağdaş KIŞLAOĞLU

Sağlıklı ve düzgün dişlere sahip olmak çok önemli. Günümüzde kişiler dişlerinin estetik görüntüsünü önemsiyorlar. Güzel gülen insanlar hem kendilerine olan özgüvenleri hem de dış görünümleri ile dikkat... Devamı »

Dyt. Gamze ŞANLI AK

Kilo kontrolünü sağlamak, uzun çabalarla fazla kilolarından kurtulan ya da şuan ki kilosundan memnun, ama yemeği birazcık kaçırırsa kilo alacağından korkan kişiler için çok... Devamı »

Psk. Manolya ÖZEK

Herkese keyifli haftalar. Ağırlıklı gençlerle çalışan bir psikolog olarak günümüzde en sık gördüğüm problem dikkat eksikliği. Hızlı teknoloji, hayatımıza pek çok kolaylık getirmekle birlikte çocuklarımız... Devamı »

Op. Dr. Hasan İLKEHAN

Anne sütünden kesildikten sonra genel olarak çocuklara inek sütü bazında mamalar verilir. Çok küçük yaşta alınan ilk yabancı protein, inek sütü proteinidir. Süt alerjisi özellikle erken bebeklik-çocukluk... Devamı »

Uzm. Dr. Ahmet ŞENSES

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Tanısı Zor mudur? Aile ve öğretmenlerin Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu belirtilerini fark etmesi bazen çok zor, bazen ise çok kolaydır. Hiperaktivitenin,... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Hayat maalesef ki bir yap-boz oyunundan ibaret değildir. Çocukların yap-bozu yapıp, bozduklarındaki heyecan anları gibi maalesef ki hayat bozulamaz..her daim hayatlarda terciklerin toplamı yaşanmaktadır.... Devamı »

Dyt. Zeynep Işıl KÜÇÜKGÖNCÜ

İçinde bulunduğumuz çağda artık her birimiz neredeyse hayatımızın büyük bir çoğunluğunu dışarıda geçiriyoruz. Buna çalışma koşulları da dahil, yolda bir sürü vakit harcamak da dahil. Özellikle de söz konusu... Devamı »

Prof. Dr. Hakan YARALI

Tüp Bebek Erkeğe bağlı zor infertilite olgularında (Klinefelter Sendromu) Tüp Bebek Azospermi; semen örneğinde hiç sperm olmaması durumudur. Azospermi genel popülasyonda... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 19 kayıt bulundu.
- tarihinde sordu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 45311 kayıt bulundu.