x
Etiketler \ Z \

zor yutkunma

Uzm. Psk. Fatih SÖNMEZ

ZOR ÇİFTLER, ZOR EVLİLİKLER Zor çiftler birbirlerinin hayatını felce uğratan, mutluluğu hak etmediklerine inanan,geçmişlerindeki yanlış ve çarpık inançlarla dolu ilişki kurma biçimlerini tekrar tekrar... Devamı »

Dyt. Nilberk KARAMAN

Diyet yapmak çok zordur kimilerine göre; aç kalmak, saatli yemek yemek, yediğiniz miktarı ayarlamak vs...Bir bakıma haklısınız tüm bunlarla uğraşmak, hesaplamak, tartmak, ölçmek,... Devamı »

Psk. Serap DUYGULU

Çocuklarımız; doğumlarıyla beraber hayatımızı tamamen değiştiren ve küçücük varlıklarıyla kocaman boşlukları dolduran yaşam enerjilerimiz. Onlar bize, evrenin,doğanın, hayatın ve Tanrı’nın muhteşem armağanları.... Devamı »

Dyt. İpek AĞACA ÖZGER

•İdeal kilo korunmalı. Fazla kilonuz var ise mutlaka bir Diyetisyen eşliğinde kişiye özel diyet programı planlanmalı. •Medyada sıklıkla karşılaştığımız hızlı kilo verdiren diyetler su ve kas kaybına neden... Devamı »

Uzm. Dr. Ebru ALPER

Sık İdrara Çıkma ve İdrar Kaçırma:Sık idrar yapma ( pollakiüri ) gebelik boyunca başta gelen bir şikayettir. Hormonal değişiklikler ve vasküler genişleme mesane fonksiyonu üzerine etki ederek bu şikayete... Devamı »

Op. Dr. Abidin Egemen İŞGÖREN

İnfertilite (Kısırlık) nedir? Dünya Sağlık Örgütü’ne göre kısırlık “Cinsel olarak aktif, korunmayan çiftlerin en az bir yıllık düzenli cinsel ilişki ile normal yollardan çocuk sahibi olamaması” olarak... Devamı »

Uzm. Psk. Dan. Emel SEVENCAN

Çoğumuz, ilişkimizin iyiye gitmediğini, aşkın, sevginin kalmadığını bile bile, ayrıldığımızda daha mutsuz olacağımıza inandığımız için ayrılamayız. Böyle zamanlarda içinden çıkılmaz bir durumda kaldığımızı... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Ercüment DOĞAN

Panik Atakla Yaşamak Zorunda Değilsiniz! Panik atağın ortada güncel olan hiçbir neden yokken ve kişinin fark ettiği bir tetikleyici olmadan da yaşandığı görülür. Bu şekilde gelişen panik atakta kişi... Devamı »

Psk. Sema KAHVECİ KAANOĞLU

DEPRESYONLA YAŞAMAK ZORUNDA DEĞİLİZ Depresyon, isteksizlik, hayattan zevk alamamak, içinden hiçbir şey gelmemek gibi belirtileri olan bir hastalık halidir. Duygu durum bozukluğudur. Beyinin ön alanlarında,... Devamı »

Dyt. Başak KEFELİ

Türkiye’nin yarısı kansızlık çekiyor dersek aslında yanılmış olmayız. Özellikle reglileri uzun süren kadınlar, kırmızı et ile arası iyi olmayanlar, çok çay içenler, emziren kadınlar... Devamı »

Op. Dr. Muzaffer YURTTAŞ

Endoskopi Nedir? • Endoskopi içi boşluklu organların bir aletle incelenmesidir. Bu alet hem görüntülemeyi hem de biyopsi gibi bazı işlemleri yapmaya olanak sağlar. Halk arasında 'ışıklı hortum' olarak... Devamı »

Uzm. Psk. Ezgi Didem AYALTI

İşte size Uçuş Fobisi ile ilgili bir kaç küçük bilgi ve yararlı ipuçları; Korku ve kaygı, insanın varlığını sürdürebilmesi için gerekli ve işlevsel duygulardır. Eğer bu duygular hiç olmasaydı, karşıdan... Devamı »

Uzm. Dr. Dt. Sevgen ERALP

20 yaş dişleri çekilmek zorundamıdır? En olmadık zamanlarda şişer, ağrı yapar ve bir bardak su içemez hale getirebilir. 20 yaş dişleri çıkmaya odaklandılar ve bir şekilde yarısı çıkmış kalan yarısı... Devamı »

Dt. Çağdaş KIŞLAOĞLU

Sağlıklı ve düzgün dişlere sahip olmak çok önemli. Günümüzde kişiler dişlerinin estetik görüntüsünü önemsiyorlar. Güzel gülen insanlar hem kendilerine olan özgüvenleri hem de dış görünümleri ile dikkat... Devamı »

Psk. Ceren GÜMÜŞ

Ne kadar zor oldu babasız büyümek. Henüz 4 yaşındaydım onu kaybettiğimizde. Hayal meyal hatırlıyorum annemi dedemi, ninemi, feryatları, figanları… Önceleri bana babamın uzun bir yolculuğa çıktığını söylediler.... Devamı »

Dyt. Sahir BEYAZ

Son zamanlarda protein ağırlıklı diyetlerin yaygınlaşması ile birlikte sıkça sorulan sorulardan bir tanesi de ne kadar et tüketmeliyiz ve bunu her gün yemek zorunda mıyız oluyor. Bu konuda birçok kişi... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Aylin HASBAY BÜYÜKKARAGÖZ

Son yıllarda biz diyetisyenlere kilo vermek kadar kilo almak için de başvurular olmaktadır. Zayıflıktan dolayı başta erkekler olmak üzere genç bireyler ve ergenler sıkıntı yaşamakta, kilo almak amacıyla... Devamı »

Dyt. Gamze ŞANLI AK

Kilo kontrolünü sağlamak, uzun çabalarla fazla kilolarından kurtulan ya da şuan ki kilosundan memnun, ama yemeği birazcık kaçırırsa kilo alacağından korkan kişiler için çok... Devamı »

Psk. Manolya ÖZEK

Herkese keyifli haftalar. Ağırlıklı gençlerle çalışan bir psikolog olarak günümüzde en sık gördüğüm problem dikkat eksikliği. Hızlı teknoloji, hayatımıza pek çok kolaylık getirmekle birlikte çocuklarımız... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Hayat maalesef ki bir yap-boz oyunundan ibaret değildir. Çocukların yap-bozu yapıp, bozduklarındaki heyecan anları gibi maalesef ki hayat bozulamaz..her daim hayatlarda terciklerin toplamı yaşanmaktadır.... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 25 kayıt bulundu.
- tarihinde sordu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 45372 kayıt bulundu.