x
Etiketler \ Z \

zayıflamak için önerilen diyetler

Dyt. Elif FEDAKAR

Zayıflamak isteyen kişiler özenli bir şekilde ek vitamin kullandıkları halde mineral almayı ihmal ederler fakat unuttukları önemli bir nokta vardır ki, vitaminler mineraller ile birlikte aktivite gösterirler.... Devamı »

Dyt. Bahar DEMİRKIRAN

Atkins diyeti, protein diyeti, yağsız diyet ,taş devri diyeti , glisemik indeksi düşük diyet vs vs vs ….Bu liste uzar gider. Yıllardır hangi beslenme şeklinin en hızlı ve sağlıklı kilo verdirdiği tartışılıp... Devamı »

Uzm. Dr. Özlem ŞAFAK

Fiziksel aktivitenizi arttırmak için; •Yememeniz gereken herhangi bir yiyeceği yediğinizde o yiyecekle aldığınız kaloriyi yürüme veya başka bir aktivite ile harcayın. •Ayakta durarak veya yürüyerek... Devamı »

Dyt. Gülsüm UYANIK

Günümüzde hazır gıdalara yönelim ile doğru orantılı olarak alınan enerjinin artması ve teknolojik gelişmelere paralel olarak hareketsiz yaşam tarzının ön plana çıkması kilo artışı ile sonuçlanmaktadır.... Devamı »

Fzt. Abdullah GÜDENDEDE

Sağlıklı bir yaşamın temelinde doğru beslenme ve düzenli egzersiz var. Düzenli egzersiz alışkanlığı edinen bireyler de sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürme oranı yüksek. Bunun yanında birçok hastalık için... Devamı »

Uzm. Dyt. Deniz BERKSOY

Kilo vermenin ve kilo kontrolünü sağlamanın bir yaşam biçimi olduğunu kabul etmeliyiz. Beslenme programı bireyin alışkanlıklarına, yaşam biçimine, inançlarına, sosyal... Devamı »

Prof. Dr. Dilek İnce GÜNAL

Parkinson hastaları, hastalığın belirtileri ile birlikte ilaç kullanıma bağlı sindirim problemleri ile de karşılaşıyor. Kabızlık ve protein alımına bağlı problemler bu sorunların başında yer alıyor. Bu... Devamı »

Uzm. Dr. Derya AKIN

SİNDİRİM SİSTEMİNDEGAZ VE ŞİŞKİNLİK YAKINMASI OLANLAR İÇİN Yapılması Gerekenler Diş sorunları, gıdaların iyi çiğnenmeden yutulmasına neden olabildiğinden, dişler diş hekimince düzenli olarak kontrol... Devamı »

Dyt. Zülal YALÇIN

Verilen kiloları korumak için hayat boyunca diyet yapmanız mümkün değil.‘Kilo vermekten çok kiloyu korumak zordur.’ cümlesini çok duymuşsunuzdur. Aslında düşündüğünüz gibi değil. Yaşantımızın her anı bir... Devamı »

Dyt. Bahar DEMİRKIRAN

Eğer zayıflama diyeti yapıyorsanız bir süre ara vermelisiniz. Bu dönemde uygulayacağınız dengesiz, baştan savma zayıflama diyetleri hem sizin sağlığınızı hem de bebeğinizin gelişimini olumsuz yönde etkiler.... Devamı »

Prof. Dr. Nihat BENGİSU

1 - Kabızlıktan şiddetle sakının. Unutmayın, kabızlığın birinci sebebi spastik kolon yani sinirsel kolittir. Sinirsel kolitin ise asıl sebebi sitres, düzensiz yaşam, iş yoğunluğu,aşırı titizlik... Devamı »

Dyt. Perihan ÇİÇEK

Ben bir 18 yıllık bir diyetisyen ve reiki master olarak kendi fikirlerimi düşüncelerimi tecrübelerimi paylaşmak istiyorum sizlerle. Zayıflama yöntemlerinde en etikil ve en sağlıklı bilimsel yöntem diyet... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 12 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 297 kayıt bulundu.