x
Etiketler \ Y \

yüze dolgu yaptırmak

Uzm. Dr. Ali TELBİSOĞLU

Cildiniz güzelliğinizin aynasıdır. Çevrenin ve güneşin travmatik etkilerinden en çabuk cildiniz etkilenir. Bu süreç cildinizin elastikiyetini kaybetmesi, kollajen liflerin... Devamı »

Uzm. Dr. Güneş ERTÜRK

Yüz cildimiz genetik, güneş ışınları, sigara, yerçekimi, yüz kaslarının kullanım şekli, uyurken yatma pozisyonuna göre yıllar içinde olumsuz değişiklikler gösterir. Alında, kaş arasında, göz çevresinde,... Devamı »

Dt. Onur ÖZTÜRK

Dünyanın en güzel kadını, en yakışıklı erkeği bile olsanız, lekeli ve sararmış dişlerle güldüğünüzde tüm cazibeniz söner. Oysa, gülümseme; karşıdaki kişi üzerinde bırakılan ilk etkidir... Harika bir gülüşe... Devamı »

Uzm. Dr. Dt. Caner YILMAZ

Enjektabl dolgu maddeleri derideki yüzeysel defektlerin kolay ve cerrahi olmayan yöntemlerle düzeltilmesi için imkan sağlar. Düz dermal depresyonları, yaşlanma ile oluşan kırışıklıkları, defektleri ve... Devamı »

Uzm. Dr. Mukaddes ÖZCAN

Genç ve güzel olma hayalini gerçekleştirmek üzere üretilen dolgu maddeleriyle yapılan kırışıklık tedavisi, son derece başarılı yöntemlerden biridir. Yaklaşık 20 yıldır milyonlarca kişiye uygulanmış olan... Devamı »

Prof. Dr. Arman ÇAĞDAŞ

Son yıllarda yüz ve vücuttaki düzensizlik ve bozuklukların düzeltilmesinde dolgu maddeleri sıklıkla kullanılmaktadır. Bu dolgu maddelerinden sadece hyoluronic asit ihtiva eden dolgu maddeleri vücutta reaksiyon... Devamı »

Uzm. Dr. Dilek ÜSTÜNSOY

Kaçınılmaz bir süreç olan yaşlanma, zaman içerisinde fiziksel ve çevresel faktörlere maruziyet (güneş ışınları, sigara, beslenme şekli, stres) sonucu her organ gibi cildimiz de bir çöküş, yıpranma, gençliğini,... Devamı »

Dr. Mustafa KARATAŞ

Medikal estetik alanında en çok başvurulan temlerden birisi de Hyalüronik asit dolgular uygulamalarıdır. Yüzdeki ince çizgilerin giderilmesi veya yüze hacim kazandırmak için yıllardır kullanılan estetik... Devamı »

Dt. Güliz KARACAOĞLU

Kompozit dolgular kimlere uygulanabilir? Ağız hijyeninin iyi olduğu hastalara Diş eti problemleri yoksa Dolgunun sınırları kişinin kapanışını ve konuşmasını etkilemeyecekse Dişlerdeki madde... Devamı »

Dr. Dt. Sibel Öznur ÖRSAL

İlerleyen diş çürüğünüz nedeniyle belki de çok kısa bir süre kaybedeceğiniz dişiniz, çürüğün temizlenip dolgu yapılmasıyla size hizmet vermeye devam edecektir. Erken teşhis nedeniyle şayet, çürük çok derin... Devamı »

Dr. Servet KARAYÜN

Dolgu Nedir? İnsanlık Tarihi kadar eski "Uzun ince bir yoldur" Yüzümüzde oluşan deformitelere, kırışıklıklara ve sarkmalara çözümler aramak. Derimiz vücudumuzun en büyük organıdır. Dışarıdan gelebilecek... Devamı »

Dt. Binnur TOYSAL YİĞİTBAŞI

DİŞ ÇÜRÜĞÜ NEDİR ? Diş çürükleri, dişlerin çiğneme yüzeylerinde kahverengi, siyah gibi koyu renklerde görülen, dişlerin birbiriyle yan yana temas ettikleri ara yüzlerinde ise, ya tebeşirimsi beyaz olarak... Devamı »

Dt. Binnur TOYSAL YİĞİTBAŞI

IPS porselen (Leucide reinforced pressable porcelain) dolgular, dünyada mevcut ağız içi restorasyon materyalleri arasında diş dokusuna en uygun malzemedir. Bu porselen dolgunun hazırlanmasında en ileri... Devamı »

Uzm. Dt. Burcu ŞAHİN

PORSELEN DOLGULAR Çürük, kırık nedeniyle madde kaybına uğramış dişleri restore etmek için hazırlanan diş renginde porselen dolgulara ‘’inley-onley restorasyonları’’ denir. İnley... Devamı »

Op. Dr. İlker MANAVBAŞI

Restylane, hayvansal hammadde içermeyen insan cildi tarafından üretilen bir çeşit şeker molekülüdür. Kendi hacminin 100 katı kadar su tutabilme özelliği taşır. Estetik cerrahideki kullanımı da bu özelliğinden... Devamı »

Op. Dr. Alpaslan TOPÇU

Birçok faktöre bağlı olmakla birlikte yaşın artmasına bağlı oluşan , kırışıklıklar, kıvrımlarda ve kontür hatlarında oluşan çökme ve belirginleşmeleri hafifletmek ve dudak kalınlaştırmak amacıyla dolgu... Devamı »

Op. Dr. Murat TEZCAN

Vücuttaki özellikle de yüzdeki kırışıklıkların tedavisi için kullanılan maddelerdir. Dolgu ya kişinin kendi yağı kullanılarak yapılır ya da sentetik dolgu maddeleri ile yapılır. Kişinin kendi yağının kullanıldığı... Devamı »

Op. Dr. Ümit BORATAÇ

Bu makaleyi yazmamdaki amaç öncelikle insanlara dolgu ve botoxun birbirinden çok ayrı, iki farklı uygulama olduğunu belirtmek, anlatmak ve ufak tefek detaylar vermektir. Benim gibi bir çok meslektaşımın... Devamı »

Op. Dr. Alpaslan TOPÇU

Birçok faktöre bağlı olmakla birlikte yaşın artmasına bağlı oluşan , kırışıklıklar, kıvrımlarda ve kontür hatlarında oluşan çökme ve belirginleşmeleri hafifletmek ve dudak kalınlaştırmak amacıyla dolgu... Devamı »

Op. Dr. Tuğrul KİHTİR

Genellikle yüzde yerleşen kırışıklıkların, dudaklar, yüz, ve el üst yüzündeki dolgunluk azalmalarının, kollajen, hylaform ve restylane gibi önceden hazırlanmış ya da hastanın... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 111 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 9600 kayıt bulundu.