x
Etiketler \ Y \

yüze dolgu yaptırmak

Uzm. Dr. Ali TELBİSOĞLU

Cildiniz güzelliğinizin aynasıdır. Çevrenin ve güneşin travmatik etkilerinden en çabuk cildiniz etkilenir. Bu süreç cildinizin elastikiyetini kaybetmesi, kollajen liflerin... Devamı »

Uzm. Dr. Güneş ERTÜRK

Yüz cildimiz genetik, güneş ışınları, sigara, yerçekimi, yüz kaslarının kullanım şekli, uyurken yatma pozisyonuna göre yıllar içinde olumsuz değişiklikler gösterir. Alında, kaş arasında, göz çevresinde,... Devamı »

Dt. Onur ÖZTÜRK

Dünyanın en güzel kadını, en yakışıklı erkeği bile olsanız, lekeli ve sararmış dişlerle güldüğünüzde tüm cazibeniz söner. Oysa, gülümseme; karşıdaki kişi üzerinde bırakılan ilk etkidir... Harika bir gülüşe... Devamı »

Op. Dr. Murat TEZCAN

Vücuttaki özellikle de yüzdeki kırışıklıkların tedavisi için kullanılan maddelerdir. Dolgu ya kişinin kendi yağı kullanılarak yapılır ya da sentetik dolgu maddeleri ile yapılır. Kişinin kendi yağının kullanıldığı... Devamı »

Op. Dr. Alpaslan TOPÇU

Birçok faktöre bağlı olmakla birlikte yaşın artmasına bağlı oluşan , kırışıklıklar, kıvrımlarda ve kontür hatlarında oluşan çökme ve belirginleşmeleri hafifletmek ve dudak kalınlaştırmak amacıyla dolgu... Devamı »

Dt. Hakan Levent KISA

İçinde silikon dioksit parçacıkları olan bir plastik karışımdır. Diş renginde olduğu için beyaz dolgu olarak tanımlanırlar. 1960'larda yalnızca ön dişlerde kullanıldıkları halde materyalin ileri... Devamı »

Op. Dr. Ümit BORATAÇ

Bu makaleyi yazmamdaki amaç öncelikle insanlara dolgu ve botoxun birbirinden çok ayrı, iki farklı uygulama olduğunu belirtmek, anlatmak ve ufak tefek detaylar vermektir. Benim gibi bir çok meslektaşımın... Devamı »

Op. Dr. İlker MANAVBAŞI

Restylane, hayvansal hammadde içermeyen insan cildi tarafından üretilen bir çeşit şeker molekülüdür. Kendi hacminin 100 katı kadar su tutabilme özelliği taşır. Estetik cerrahideki kullanımı da bu özelliğinden... Devamı »

Uzm. Dt. Burcu ŞAHİN

PORSELEN DOLGULAR Çürük, kırık nedeniyle madde kaybına uğramış dişleri restore etmek için hazırlanan diş renginde porselen dolgulara ‘’inley-onley restorasyonları’’ denir. İnley... Devamı »

Uzm. Dr. Dt. Caner YILMAZ

Enjektabl dolgu maddeleri derideki yüzeysel defektlerin kolay ve cerrahi olmayan yöntemlerle düzeltilmesi için imkan sağlar. Düz dermal depresyonları, yaşlanma ile oluşan kırışıklıkları, defektleri ve... Devamı »

Uzm. Dr. Nahide GÜLTEKİN ÇEM

Dolgu maddeleri;vücuttan elde edilenler (yağ enjeksiyonu, doku kokteyli) veyabancı maddeler olmak üzere genel olarak ikiye ayrılabilir. Yabancı maddeler içinde çok çeşitli ürünler mevcut olmakla birlikte... Devamı »

Op. Dr. İlker MANAVBAŞI

Yaş aldıkça, vücuttaki bazı maddelerde azalma olması kaçınılmazdır. Özellikle ciltteki destek madde eksikliği, kendini, kırışıklıklar, çökmeler ve sarkmalar şeklinde gösterir. Bu gibi deformasyonların... Devamı »

Prof. Dr. Dt. Ömer KUTAY

Dolgu Nedir? Dolgu, çürük dişin sağlıklı işlevini (fonksiyonunu) ve görünümünü geri kazandırmanın bir yoludur. Hekiminiz ilk önce çürümüş dokuyu temizler ve daha sonra yerindeki... Devamı »

Uzm. Dr. Şenay YÜKSEL

Amalgam Dolgu Gümüş ağırlıklı metal alaşım olduğu için “Gümüş Dolgu” olarak da isimlendirilir. % 70 gümüş (Ag), % 20 kalay (SN), az miktarda Bakır % 10 (Cu) ve < %1 Çinko (Zn)den oluşan toz özel bir... Devamı »

Op. Dr. Tuğrul KİHTİR

Genellikle yüzde yerleşen kırışıklıkların, dudaklar, yüz, ve el üst yüzündeki dolgunluk azalmalarının, kollajen, hylaform ve restylane gibi önceden hazırlanmış ya da hastanın... Devamı »

Dr. Ayşegül GİRGİN

Dolgu maddesi olarak kullanılan madde Hyaluronik asittir. İnsan vücudunda , bağ dokusunda bol miktarda bulunan bu madde şeker ve bir cins bakteriden laboratuvar ortamında üretilip saflaştırılarak hazırlanır.... Devamı »

Prof. Dr. Arman ÇAĞDAŞ

Son yıllarda yüz ve vücuttaki düzensizlik ve bozuklukların düzeltilmesinde dolgu maddeleri sıklıkla kullanılmaktadır. Bu dolgu maddelerinden sadece hyoluronic asit ihtiva eden dolgu maddeleri vücutta reaksiyon... Devamı »

Uzm. Dr. Dilek ÜSTÜNSOY

Kaçınılmaz bir süreç olan yaşlanma, zaman içerisinde fiziksel ve çevresel faktörlere maruziyet (güneş ışınları, sigara, beslenme şekli, stres) sonucu her organ gibi cildimiz de bir çöküş, yıpranma, gençliğini,... Devamı »

Dr. Mustafa KARATAŞ

Medikal estetik alanında en çok başvurulan temlerden birisi de Hyalüronik asit dolgular uygulamalarıdır. Yüzdeki ince çizgilerin giderilmesi veya yüze hacim kazandırmak için yıllardır kullanılan estetik... Devamı »

Dt. Güliz KARACAOĞLU

Kompozit dolgular kimlere uygulanabilir? Ağız hijyeninin iyi olduğu hastalara Diş eti problemleri yoksa Dolgunun sınırları kişinin kapanışını ve konuşmasını etkilemeyecekse Dişlerdeki madde... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 109 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 13958 kayıt bulundu.