x
Etiketler \ Y \

yutmada zorluk

Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Çiğdem ERYILMAZ

Yutma Bozukluklarında Uygulanan Terapi Yöntemleri Oral-Motor Egzersizler, hastanın ihtiyacına uygun olan ağız-yüz-motor hareketlerini geliştirmek ve hastanın yutmasını sağlamaktır. Termal Terapi,... Devamı »

Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Savaş ÇELİK

Yutma Sorunları (Disfaji) Santral sinir sisteminin serebral korteksten bulbusa kadar bir çok düzeyinde bulunan yapılar yutma sürecine katılırlar. Yaklaşık 30 civarında kas ve bunları innerve eden... Devamı »

Uzm. Dr. Deniz Koray GÖRÜCÜ

Günümüzde çok sayıda etkenle birlikte evlilik birliği bozulabilmektedir. bozulan evlilik birlikleri çok büyük oranda boşanmayla sonlanmaktadır. Boşanmış ailelerde en çok mağdur olan fertler maalesef çocuklar... Devamı »

Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Ayşen YEŞİLKAYA

Disfaji yani yutma bozukluğu yiyeceğin ağızdan alınıp mideye ulaşana kadar olan aşamalarda meydana gelen bir sorunlar sonucunda ortaya çıkan sorunların genel adıdır. Disfaji tüm yaş gruplarında ortaya... Devamı »

Fzt. Numan DEMİR

Yutma bir çok sistem tarafından kontrol edilen oldukça kompleks bir fonksiyondur. Doğuştan ya da sonrdan bir çok etken nedeniyle yutma fonksiyonu bozulabilir. Yutma bozukluğu bir hastalık... Devamı »

Psk. Aysun EROL

Sınav esnasında kimi zaman sınavla alakası olmayan bir çok düşünce dikkatimizi dağıtabilir. Bu deneyimi hemen hemen bir çok öğrenci yaşamıştır. Aslında bu durum oldukça normal olan fizyolojik bir süreçtir.... Devamı »

Dil Konusma Bozuklukları Terapisti Savaş ÇELİK

Oral-Motor Egzersizler, hastanın ihtiyacına uygun olan ağız-yüz-motor hareketlerini geliştirmek ve hastanın yutmasını sağlamaktır. Termal Terapi,bolusu oral fazdan faringeal faza geçirmede zorlanan... Devamı »

Op. Dr. Güncel ÖZTÜRK

Nefes Darlığı Septorinoplasti (Burundan solunum zorluğu ve Burun Estetiği) Burundan solunum zorluğuna yol açan burun orta hattındaki deviye septum denen yapının onarımı ile birlikte burun estetiği... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 8 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 7425 kayıt bulundu.