x
Etiketler \ Y \

yumurtalık büyümesi nedir

Op. Dr. Abidin Egemen İŞGÖREN

Prostat nedir ve ne işe yarar? Prostat (prostates, "protector" koruyucu, muhafız) idrar yollarının son kısmına yakın bölümde üretra adı verilen dış idrar kanalı ve mesane arasına yerleşmiş, üretrayı... Devamı »

Doç. Dr. M. Özgür SAYIN

Son yıllara kadar yüz gelişiminin erken 20 li yaşlar civarında sona erdiği kabul edilmekteydi. Behrent, Boton büyüme çalışmalarında yer alan 100 den fazla hastayı tekrar incelemiş (aradan 40 yıldan fazla... Devamı »

Prof. Dr. Ercan Mustafa AYGEN

Yumurtalık kisti ameliyatları ve Yumurtalık Kapasitesi Kız çocukları, bekar genç kızlar ve evli olup henüz doğum yapmamış kadınlarda yumurtalık kisti ameliyatları yumurtalığa ileride telafisi mümkün... Devamı »

Op. Dr. Melik YAZIR

Kist nedir? Kist anlam olarak içi sıvı dolu ve ince bir zarla çevrili keseciklere verilen genel isimdir. Yumurtalık kisti nedir? Kadında yumurtalık üreme çağı boyunca hormonal olarak çok aktiftir... Devamı »

Op. Dr. Ahmet Murat EMANETOĞLU

40 yaşından önce yumurtalıkların normal görevini yapamaması durumudur. Yani östrojen hormonunu üretemez ve bu da kısırlık ve daha başka sorunlara neden olur. Bu hastalık erken menopoza çok benzer. Fakat... Devamı »

Op. Dr. Alper GÜMÜŞALAN

Bunun nedeni de, genellikle vajina ve rahimden gelen mikropların, önce yumurta kanalları sonrada yumurtalıklara geçmesidir. . Düzenli doktor tedavisi ve yatak İstirahatı gereklidir. Yumurtalık iltihapları... Devamı »

Op. Dr. Sait HALİL

Kadın hayatının her döneminde karşılaştığımız yumurtalık kistleri özellikle üreme çağındaki bayanların yaklaşık olarak % 30-40 ında görülür. Yumurtalıkta görülen kistlerin %80 kadarı iyi huylu olmasına... Devamı »

Doç. Dr. İbrahim ESİNLER

Yumurtalıkkisti nedir? Yumurtalık kistleri kadının tek veya her iki yumurtalığının içerisinde olan, genellikle içerisinde farklı kıvamda sıvı ya da sert yapılar içeren, top şeklinde yapılardır. Her... Devamı »

Prof. Dr. Arman ÇAĞDAŞ

Jinekomasty genellikle puberte yaşından sonra ortaya çıkar. Bir kısmı hormonal yetmezlik nedeniyle olabilir. Fakat hastaların büyük bir kısmında da hiç hormonal bozukluk olmadan da görülebilir. Özellikle... Devamı »

Prof. Dr. Mustafa SOFİKERİM

Tüm erkeklerin korkulu rüyası olan prostatın en sık görülen hastalığı normal prostat büyümesidir. İlerleyen yaşla birlikte özellikle 50 yaşından sonra erkeklerin yarısında prostat büyümesine bağlı belirtiler... Devamı »

Op. Dr. Ahmet KÖSE

Prostat, gerçek pelvis içinde simfisis pubisin inferior kenarının altında yer alan; 3-4 cm genişliğinde, 4-6 cm uzunluğunda asiner, stromal ve musküler elemanlar içeren kompleks bir seks aksesuvar organıdır.... Devamı »

Op. Dr. Ruhi GÜNGÖR

Prostat tüm erkeklerde bulunan idrar torbasının hemen altında üretra dediğimiz işeme kanalını çepecevre saran bez yapısında bir organ olup, salgıladığı salgılarla üreme fonksiyonlarına yardımcı olur.... Devamı »

Dt. Songül MİRZAOĞLU

Periodontoloji Diş eti büyümesi nedir? 1. KRONİK İLTİHAP SONUCU DİŞETİ BÜYÜMELERİ Bazı vakalarda, kronik iltihaplı dişeti büyümeleri saplı veya yaygın bir tarzda tümöre benzer gelişmeler gösterebilirler. Bu... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Enver Mahir GÜLCAN

Karaciğer Büyümesi (Hepatomegali); Yeni doğan döneminden yaşlılık dönemine kadar her yaşta görülebilen bir bulgudur. Doğrudan karaciğere ait nedenlerle ya da pek çok sistemik hastalıkla birlikte ortaya... Devamı »

Op. Dr. Tahir Gökhan HAYTOĞLU

Erkeklerde olmaması gereken kadınsı meme büyümesidir. Hormonal bozukluklar, bazı ilaçların yan etkisi ve herhangi bir sebebin bulunamadığı durumlarda oluşabilir. Bebeklik dönemi, ergenlik ve yaşlılıkta... Devamı »

Op. Dr. Taner ÇAVUMİRZA

PROSTAT NEDİR ? Prostat bezi, yaklaşık 3 cm yüksekliğinde, 4 cm genişliğinde ve 2 cm kalınlığında iri bir kestane büyüklüğünde olup, erişkin bir erkek de yaklaşık 18-20 gr ağırlığındadır. Prostat,... Devamı »

Op. Dr. Tamer ŞAKRAK

Jinekomasti Meme dokusu, hormonlara (özellikle östrojen) son derece duyarlıdır.Meme, fonksiyonları ve hacmi hormonlar ile düzenlenen, özelleşmiş bir salgı bezidir. Erkek ve kadında hayatin farklıdönemlerinde... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Tuncay TAŞ

ÖN BİLGİ Prostat, tüm memeli canlılarda mevcuttur. Elbetteanatomik, biyokimyasal ve patolojik olarak farklılıklar göstermektedir.Prostattaki uyku halinde bulunan kök hücreler... Devamı »

Op. Dr. Ali ÜÇKAN

Jinekomasti, erkekte kadın şeklinde meme büyümesidir. Genelde ergenlike birlikte ortaya çıkan bu durum ileri yaşta ya da çocuklukta da görülebilmektedir. Neden? Aslında erkek ve kadın memesi yapı... Devamı »

Op. Dr. Hakan ÇAKICI

Prostat nedir ? Prostat her erkekte bulunan ve idrar torbasının çıkışında yer alan bir organdır. Halk arasında prostatın sadece yaşlı erkeklerde olduğu ve sonradan oluştuğu gibi bir kanı mevcuttur ,bu... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 70 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 21373 kayıt bulundu.