x
Etiketler \ Y \

yemekten sonra mide bulantısı

Op. Dr. Tevfik Uğur SİPAHİ

Hamile kadınların çoğunda, genellikle de ilk üç ay da sabah bulantısı ortaya çıkar. Bu son derece yaygın bir durumdur.Yükselen hormon değerleri, tansiyonda dalgalanmalar ve karbonhidrat metabolizmasındaki... Devamı »

Dt. Onur ÖZTÜRK

Pek çok kişi dişlerini yemekten sonra fırçalaması gerektiği bilgisine sahiptir. Ancak dişlerinizi en sağlıklı haliyle korumak istiyorsanız onları yemekten sonra değil önce fırçalamanız daha doğrudur. Şekerli... Devamı »

Prof. Dr. Hakan YANAR

Mide Kanaması Nedir ? Sindirim sistemi organlarından olan midede meydana gelen kanamaya denir. Söz konusu kanama çeşitli sebeblerden ve hastalıklardan kaynaklanabilir. Mide Kanaması Belirtileri Nelerdir... Devamı »

Dyt. Ebru AYTEKİN

Uzun süreli açlık, yoğun iş ve okul temposundan sonra eve gelir gelmez kendimizi mutfağa atarız. Etrafa bakarız, dolabı açarız. Kan şekeriniz düştüğü için ilk gördüğünüz yoğun karbonhidrat içeren yiyeceği... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Günümüzde besinleri elde etme olanakları kolaylaştıkça besin tüketim miktarı da buna paralel olarak artışa geçmiştir. Peki ya biz yaşamak için mi yemek yiyoruz yoksa yemek için mi yaşıyoruz? Bunun ayrımına... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Aşırı kilolarından kurtulmak için doğru egzersiz ve diyet programları uygulayıp fayda görememiş kişiler için ameliyatsız çözüm noktasında en etkili tedavi yöntemleri arasında mide balonu uygulaması bulunmaktadır.... Devamı »

Prof. Dr. Serdar Akgün

İNSANLAR DONDURULDUKTAN SONRA CANLANDIRILABİLİR Mİ? Zaman, zaman özellikle yazılı basında ‘’ İsviçreli bilim adamları ‘’ tarafından geliştirilen bir yöntem ile hastaların dondurulduğu ve ileride hastalıklarının... Devamı »

Op. Dr. Yasemin YILDIZ

Hayır. İyileşme süreci sonrasındavajinismus tekrarlamaz. Çünkü vajina ve zihin arasındaki ilişkiye girme korkusu ortadan kalkar. Tedavi sürecinde kadın cinsel ilişkinin güvenli, ağrısız, normal şeklini... Devamı »

Prof. Dr. Oktay BANLI

Tüp mide ameliyatları mide hacmini daraltmak için midenin 2/3 ’sinin çıkartılmasıdır. Geriye kalan mide hacminiz 90-100 ml ( 1 çay bardağı ) kadar olup yeniden oluşturulan mideniz kabaca tüp şeklindedir.... Devamı »

Op. Dr. Murat ÜSTÜN

Yeni bir çalışma, laparoskopik sleeve gastrektominin kiloyu azaltmak ve sağlığa diğer katkılarının yanısıra, obez erkeklerde testosteron seviyelerini de arttırdığını gösterdi. Çalışma 2015 American... Devamı »

Op. Dr. Murat ÜSTÜN

Mide balonu uygulamasından sonra yapılması gereken beslenme değişikliklerinin amacı, balon midede durduğu sürece vücudun bu yeni duruma adapte olmasını kolaylaştırmaktır. Mide balonu uygulamasından sonraki... Devamı »

Op. Dr. Murat ÜSTÜN

Mide Bandı İle Yeme Sanatı Özet: Bu makalede yeme fizyolojisi ve ayarlanabilir mide bandının distal özofagus ve midenin üst kısmının fonksiyonları üzerine nasıl etkileri olduğu incelenecektir. Ayrıca,... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 12 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 4464 kayıt bulundu.