x
Etiketler \ W \

wellbutrin faydaları

Dyt. Gülhan KOCA

Bamya düşük kalorili yeşil bir sebze olup, beta karoten (A vitaminin öncüsü), B1, B2, B6, C, folik asit, K vitaminleri, kalsiyum, çinko, magnezyum mineralleri ve yüksek lif içermektedir. Toksik maddeleri... Devamı »

Dyt. Gülhan KOCA

Salatalarda, yemeklerde, çaylarda, tatlılarda kullandığımız limonun sağlığa birçok faydası olduğu yüzyıllardır bilinmektedir. Eskiden Mısırlı’ lar limon yemenin ve limon suyu içmenin çeşitli zehirlere... Devamı »

Dyt. Gülhan KOCA

· Kan dolaşımını arttırır. Romatizma ağrılarının azalmasına yardımcı olur. · Rahim kaslarının kasılması yardımcı olur. ·Anti-kanser aktivitesi bulunmaktadır. Çalışmalarda içeriğindeki karotenodler... Devamı »

Dyt. Gülhan KOCA

Manganez, demir, kalsiyum ve lif açısından zengindir. Glisemik indeksi (GI) düşürmeye yardımcı olur. Yapılan çalışmalarda tarçının Tip 2 diyabeti olan kişilerde... Devamı »

Dyt. Gülhan KOCA

Kirazın Faydaları İdrar söktürücüözelliğiyleböbreklerin dostu olarak bilinen kiraz vücudu zararlı maddelerden temizlemektedir. Özellikle de sapı böbreklerde... Devamı »

Dyt. Gülhan KOCA

ADAÇAYI Latince adıSalvia Officinalis olan adaçayı bitkisi dişotu olarak da bilinir. Ada çayının kullanılan bölümü yapraklarıdır. Yaprakları taze veya kuru olarak kullanılır.... Devamı »

Dyt. Serpil PARLAK

Yerelmasına benzer dış görünüşü ile zencefil, boyu bir metreye kadar büyüyen, ince-uzun yapraklı, sarı-kırmızı renklerde çiçekler açan, kök yumruları baharat ve ilaç olarakkullanılan bir bitkidir. Doğanın... Devamı »

Doç. Dr. Ali AKBEN

Hacamat tedavisinin tarihçesine bir göz attığımızda 5000 bin yıllık bir tarihi geçmişinigörebiliyoruz. Babil,Mezopotamya, Yunan tıbbında da hızlı tedaviedici yönühep önemsenmiş Peygamber Efendimizin kendine... Devamı »

Fzt. Nuri SAMUR

HACAMAT NEDİR? Derinin toksinleri depoladığı1,5 mm altına kadar bir bisturi ucu ile delinmek ve akabinde vakumlu kupalarla çekilmek suretiyle, bu bölgede bulunan durağan kanın, halk tabiri ile... Devamı »

Dyt. Merve EMEK

KİNOA NEDİR, FAYDALARI NELERDİR? Birleşmiş Milletler tarafından 2013 Kinoa yılı ilan edildi. Çoğumuzun belki adını duymadığı ne olduğunu bilmediği bu tahılın yetiştiği yer Güney Afrika ancak şimdi tüm... Devamı »

Uzm. Psk. Gizem Mine ÇÖLÜMLÜ

Psikoterapi, ruh sağlığıma ilişkin problemlerin bir profesyonel ile konuşulması yoluyla çözümlenmesini hedefleyen bir tedavi yöntemidir. Psikoterapi kişilik bozuklukları, kaygı bozuklukları (obsesif kompulsif... Devamı »

Dyt. Serpil PARLAK

Hızlı ve iyi bir enerji kaynağı olmasının yanı sıra Kan yapıcı özelliği ile bilinen üzüm kalp-damar hastalıklarına karşı koruyucu özelliği ile öne çıkmaktadır. Üzüm,kabızlık, romatizma, karaciğer ve... Devamı »

Dyt. Serpil PARLAK

Mineral deposu olan incir kan basıncını kontrol etmeye yardımcı, kalbi koruyucu ve kemikleri güçlendiren özelliği ile demir eksikliğini de önler. Özellikle diyet liflerinden zengin olması ve ficin enzimi... Devamı »

Dyt. Serpil PARLAK

VİŞNE Her iklim koşulunda yetişmekte olan vişne ülkemizin de her bölgesinde yetiştirilmektedir. Melatonin içeriği bulunan nadir meyvelerden birirdir. düşük şeker oranına sahip olduğundan ekşi tattadır.... Devamı »

Dyt. Serpil PARLAK

Yaz meyvesi olan Erik farklı dönemlerde olgunlaşır. Farklı biçim ve büyüklükteki meyvelerinin ince kabuğu, türlere göre yeşil, sarı, kırmızı ve mor renklerdedir. Türkiye'de en tanınmış erik çeşitleri can... Devamı »

Dyt. Serpil PARLAK

ÇİLEK Muhteşem bir antioksidan özelliğine sahip olan çilek hücre yapısını koruyucu, enflamasyon azaltıcı, bağışıklık sistemini güçlendirici, kanseri önleyici özelliklere sahiptir. Folik asit, potasyum,... Devamı »

Uzm. Dyt. Özgecan ASTARLI

SPORCU BESLENMESİ İster profesyonel sporcu olun isterseniz zevk için spor yapın, değişmez bir kural olarak ne yiyeceğinizi ve ne zaman yiyeceğinizi bilmek sportif başarı için formülün önemli bir parçasıdır.... Devamı »

Dyt. Elif FEDAKAR

Üzüm Çekirdeği Tozunun Faydaları Doğada bulunan en kuvvetli antioksidan gıdaolan üzüm çekirdeği diğer antioksidan olan Cvitamininden20 kat, E vitamininden ise 50 kat dahagüçlüdür Kalp ve damar sağlığı... Devamı »

Uzm. Dyt. İlay POLAT

Keten tohumu sağlıklı beslenmede önemli bir yere sahiptir. Yüksek oranda çoklu doymamış yağ asitleri,düşük oranda doymuş yağ asidi,yüksek oranda lif,bol miktarda potasyum az miktarda magnezyum,demir,bakır,çinko... Devamı »

Uzm. Dyt. Ayşe CENGİZ

Dut, üzüm ettik keçiboynuzu gibi besinlerin pekmezi yapıldığını biliyorsunuz.Ağırlıklı dut pekmezinin tüketildiğini de biliyoruz. Pekmezin Bilinenbir çok faydasını hatırlatalım. Kansızlığa Karşı iyi gelir. Kişilerinmide... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 55 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 6265 kayıt bulundu.