x
Etiketler \ V \

vücut tansiyonu

Prof. Dr. Gülendam KOÇAK 
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 17734 kayıt bulundu.
Tansiyon

Tansiyon

Prof. Dr. M. Ziya MOCAN

TANSİYON Tansiyonunuz Kaç? Tansiyonunuz kaç biliyor musunuz? Hastaların azımsanmayacak kadar büyük bir çoğunluğu... Devamı »

Yüksek tansiyon

Yüksek tansiyon

Prof. Dr. Halil BAHÇECİOĞLU

Normal kan basıncı 140/90 mm Hg değerleri altındadır. Buradaki ilk değer küçük tansiyon (sistolik basınç), ikincisi ise büyük tansiyon (diastolik basınç) adını alır. Yüksek tansiyonun varlığı 160/95 mm... Devamı »

Vücut estetiği

Vücut estetiği

Doç. Dr. Aydın GÖZÜ

Yağ dokusunun şekillendirilmesi Liposuction, liposculpture, liposhaping gibi isimlerle anılan bu teknik ile yağ dokusundaki fazlalıklar alınır, eksiklikler yerine konur. Gözkapaklarından ayak bileğine... Devamı »

Gebelikte yüksek tansiyon

Gebelikte yüksek tansiyon

Op. Dr. Filiz TOSUN ÇATAKLI

Kan dolaşımının sağlanması için bir basınç gereklidir. Bu basıncın normalden fazla olmasına hipertansiyon (Yüksek Tansiyon) denir. Kan basıncı ölçülürken 2 kan basıncı değerine bakılır Büyük tansiyon... Devamı »

Göz tansiyonu: glokom

Göz tansiyonu: glokom

Op. Dr. M. Hakan EREN

Halk arasında göz tansiyonu yüksekliği olaraktanınan “Glokom” Nedir? Halk arasında "Göz Tansiyonu" veya "Karasu"adıyla da bilinenglokom, milyonlarca insanı etkileyen yaygın bir göz hastalığıdır. Tedavi... Devamı »

Yüksek tansiyon (hipertansiyon) ve beslenme

Yüksek tansiyon (hipertansiyon) ve beslenme

Dyt. Perihan ÇİÇEK

Kan dolaşımının sağlanması için bir basınç gereklidir. Bu basıncın normalden fazla olmasına yüksek yani hipertansiyon (HT) denir. Türkiye’de hipertansiyonun görülme sıklığı % 11- 43 arasında değişiklik... Devamı »

Glokom göz tansiyonu

Glokom göz tansiyonu

Uzm. Dr. Ali OFLUOĞLU

"Glokom", görme sinirine hasar vererek görme kaybına yol açan bir grup hastalığa verilen isimdir. Glokomda görme siniri hasarı göz içinde üretilen sıvıdaki basınç değişiklikleriyle... Devamı »

Göz tansiyonu (glokom) nedir?

Göz tansiyonu (glokom) nedir?

Op. Dr. Ahmet UMAY

Gözün beslenmesi, gözün içinde sürekli bulunan sıvı aracılığıyla gerçekleşir. Bu süreç gerçekleşirken bir yandan da gözün içindeki bu sıvı bazı kanallar yardımıyla dışarı atılır. Eğer bu kanallarda herhangi... Devamı »

Tansiyonun gözler üzerindeki etkisi

Tansiyonun gözler üzerindeki etkisi

Op. Dr. Ahmet UMAY

Genel olarak yüksek tansiyon hastalarının gözünden kaçmasına rağmen aslında bu rahatsızlığın son derece tehlike arz eden bir yan etkisi olduğu asla göz ardı edilmemelidir. Göz tansiyonu olarak nitelendirilmese... Devamı »

Glokom - göz tansiyonu

Glokom - göz tansiyonu

Prof. Dr. Haluk ERTÜRK

GLOKOM (GÖZ TANSİYONU) Halk arasında ‘Karasu’ olarak bilinen glokom, kişinin gözünün tolere edebileceğinden daha fazla olan göziçi basıncının (GİB) / göz tansiyonunun meydana getirdiği hasar olarak... Devamı »

Tansiyon düşüklüğü ( hipotansiyon )

Tansiyon düşüklüğü ( hipotansiyon )

Uzm. Dr. Cem ÖZCAN

Düşük Tansiyon (Hipotansiyon) Düşük tansiyon olarak bilinen hipotansiyon, herhangi bir semptom vermeyebilirken, birçok kişide baş dönmesi, gözlerde kararma, bayılma gibi semptomlar da yapabilir. Bazı... Devamı »

Hamilelikte yüksek tansiyon

Hamilelikte yüksek tansiyon

Op. Dr. Güçlü KALEAĞASI

Hamilelikte arteriyel kan basıncı, gebelikte artan hormonlar sonucunda özellikle ilk 12 haftası belirgin olmak üzere azalır. Gebelikte yapılan takiplerde belli bir süre dinlenmiş bir hastanın tansiyon... Devamı »

Yüksek tansiyon böbrekleri tehdit ediyor

Yüksek tansiyon böbrekleri tehdit ediyor

Uzm. Dr. Önder AKKAYA

Kan Basıncı yani tansiyon, damar içsersindeki kanın ,akımı sırasında damar duvarlarına yaptığı basınçtır.Tansiyon; kalp tarafından pompalanan kan miktarı ve damarların bu akıma karşı oluşturduğu dirence... Devamı »

Şişmanlık ve yüksek tansiyon ilişkisi

Şişmanlık ve yüksek tansiyon ilişkisi

Uzm. Dr. Burak Umut ÇAĞLAR

Son yıllarda giderek artan obezite birçok hastalığın oluşmasında önemli bir role sahiptir. Hipertansiyon,zayıf erkek ve kadınlara oranla obezlerde altı kat sık görülmektedir. Obezite... Devamı »

Zayıflarken vücut direnciniz düşmesin

Zayıflarken vücut direnciniz düşmesin

Uzm. Dyt. M. Turgay KÖSE

ZAYIFLARKEN VÜCUT DİRENCİNİZ DÜŞMESİN Sonunda beklenen yaz geldi ve zayıflama sevdası kendini göstermeye başladı. Aylardır hayali kurulan, tatil planları yapılan bu süreç için her şey tamam da, bir de... Devamı »

Vücut saatimiz  yani  biyoritmimiz

Vücut saatimiz yani biyoritmimiz

Dyt. Serpil TARMAN

İnsan vücudunun her iş için ideal bir saati vardır. 07:00 : Kahvaltı saati : Sindirim organları bu saatte iyi çalışır ve karbonhidratlar depolanmadan enerjiye çevrilir. 08:00 : Nabız ve tansiyon... Devamı »

Ateş vücutta nasıl oluşmaktadır?

Ateş vücutta nasıl oluşmaktadır?

Prof. Dr. Mustafa Koray LENK

Ateş vücutta üç değişik mekanizma ile oluşmaktadır. Bu değişik mekanizmalarla oluşan ateşe, ateş düşürücü ilaçların cevabı da farklı olmaktadır. Birinci grupta enfeksiyonlar, kanserler ve bağ dokusu... Devamı »

Yüz ve vücut mezoterapisi

Yüz ve vücut mezoterapisi

Dr. Funda DEMİR İM

Mezoterapi, cilt ve cilt altı dokusuna , gençleştirici ve yenileyici solüsyonların enjeksiyon yoluyla ulaştırılması işlemidir . Cildin yağlı, kuru ya da normal olması ve cilt altı yağ dokusunun miktarına... Devamı »

Vücut kitle indeksi

Vücut kitle indeksi

Yrd. Doç. Dr. Enver Mahir GÜLCAN

Vücutkitle endeksi nedir? Doktorlar obeziteyi klinik olarak tanımlamak için kilogram olarak hesaplanan vücut ağırlığının metre olarak hesaplanan boyun karesine oranlanması (kg/m2) ile elde edilen Vücut... Devamı »

Hamilelikte vücuttaki değişimler

Hamilelikte vücuttaki değişimler

Op. Dr. Ayşe DUMAN

Kalp-Damar-Sistemindeki Fizyolojik Değişiklikler Kan hacmi 36. haftaya kadar devamlı artar. Kanı oluşturan suda %35’lik artış olurken, bu artış kırmızı kan hücrelerinde %25’dir.... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 58 kayıt bulundu.