x
Etiketler \ V \

vücut tansiyonu

Prof. Dr. M. Ziya MOCAN

TANSİYON Tansiyonunuz Kaç? Tansiyonunuz kaç biliyor musunuz? Hastaların azımsanmayacak kadar büyük bir çoğunluğu... Devamı »

Prof. Dr. Halil BAHÇECİOĞLU

Normal kan basıncı 140/90 mm Hg değerleri altındadır. Buradaki ilk değer küçük tansiyon (sistolik basınç), ikincisi ise büyük tansiyon (diastolik basınç) adını alır. Yüksek tansiyonun varlığı 160/95 mm... Devamı »

Doç. Dr. Aydın GÖZÜ

Yağ dokusunun şekillendirilmesi Liposuction, liposculpture, liposhaping gibi isimlerle anılan bu teknik ile yağ dokusundaki fazlalıklar alınır, eksiklikler yerine konur. Gözkapaklarından ayak bileğine... Devamı »

Dyt. Perihan ÇİÇEK

Kan dolaşımının sağlanması için bir basınç gereklidir. Bu basıncın normalden fazla olmasına yüksek yani hipertansiyon (HT) denir. Türkiye’de hipertansiyonun görülme sıklığı % 11- 43 arasında değişiklik... Devamı »

Op. Dr. Ahmet UMAY

Genel olarak yüksek tansiyon hastalarının gözünden kaçmasına rağmen aslında bu rahatsızlığın son derece tehlike arz eden bir yan etkisi olduğu asla göz ardı edilmemelidir. Göz tansiyonu olarak nitelendirilmese... Devamı »

Uzm. Dr. Ali OFLUOĞLU

"Glokom", görme sinirine hasar vererek görme kaybına yol açan bir grup hastalığa verilen isimdir. Glokomda görme siniri hasarı göz içinde üretilen sıvıdaki basınç değişiklikleriyle... Devamı »

Op. Dr. Ahmet UMAY

Gözün beslenmesi, gözün içinde sürekli bulunan sıvı aracılığıyla gerçekleşir. Bu süreç gerçekleşirken bir yandan da gözün içindeki bu sıvı bazı kanallar yardımıyla dışarı atılır. Eğer bu kanallarda herhangi... Devamı »

Prof. Dr. Haluk ERTÜRK

GLOKOM (GÖZ TANSİYONU) Halk arasında ‘Karasu’ olarak bilinen glokom, kişinin gözünün tolere edebileceğinden daha fazla olan göziçi basıncının (GİB) / göz tansiyonunun meydana getirdiği hasar olarak... Devamı »

Uzm. Dr. Cem ÖZCAN

Düşük Tansiyon (Hipotansiyon) Düşük tansiyon olarak bilinen hipotansiyon, herhangi bir semptom vermeyebilirken, birçok kişide baş dönmesi, gözlerde kararma, bayılma gibi semptomlar da yapabilir. Bazı... Devamı »

Op. Dr. Güçlü KALEAĞASI

Hamilelikte arteriyel kan basıncı, gebelikte artan hormonlar sonucunda özellikle ilk 12 haftası belirgin olmak üzere azalır. Gebelikte yapılan takiplerde belli bir süre dinlenmiş bir hastanın tansiyon... Devamı »

Prof. Dr. Mustafa Koray LENK

Ateş vücutta üç değişik mekanizma ile oluşmaktadır. Bu değişik mekanizmalarla oluşan ateşe, ateş düşürücü ilaçların cevabı da farklı olmaktadır. Birinci grupta enfeksiyonlar, kanserler ve bağ dokusu... Devamı »

Dr. Funda DEMİR İM

Mezoterapi, cilt ve cilt altı dokusuna , gençleştirici ve yenileyici solüsyonların enjeksiyon yoluyla ulaştırılması işlemidir . Cildin yağlı, kuru ya da normal olması ve cilt altı yağ dokusunun miktarına... Devamı »

Op. Dr. Semih HIZIROĞLU

Bebek ve eşinin doğumundan sonra başlayan ve anne vücudunda gebelik sırasında meydana gelen fizyolojik değişikliklerin ortadan kalkması ve genital organların gebelikten önceki şekillerine dönmesine kadar... Devamı »

Dyt. Aysu BEKCİ

~~Tüketilen besinlerin vücutta yanarak enerjiye dönüşmesi sırasında serbest radikal diye adlandırılan toksin maddeler oluşur. Vücut sürekli olarak serbest radikallerin erozyonuna uğrayan dokuları yenileyebilmek... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Enver Mahir GÜLCAN

Vücutkitle endeksi nedir? Doktorlar obeziteyi klinik olarak tanımlamak için kilogram olarak hesaplanan vücut ağırlığının metre olarak hesaplanan boyun karesine oranlanması (kg/m2) ile elde edilen Vücut... Devamı »

Op. Dr. Tahir Gökhan HAYTOĞLU

Vücut Şekillendirme - Liposuction nedir? Vücudun belirli bölgelerinde birikmiş olan yağların ince kanüller yardımıyla emilerek vücuttan uzaklaştırılmasıdır. Aynı seansta alınan yağ dokusunun da gerekli... Devamı »

Op. Dr. Tahir Gökhan HAYTOĞLU

Post – bariatrik vücut şekillendirme nedir? Kilo ve obezite, çağımızda sıklığı gittikçe artan ve diğer hastalıklara davetiye çıkaran, hastanın yaşam kalitesini ciddi ölçüde azaltan bir sağlık sorunudur.... Devamı »

Op. Dr. Mehmet Serkan DİNAR

Erkeklerde Atletik Vücut Estetiği: Son yıllarda kadınlar kadar erkeklerde de estetik cerrahiye merak başladı. Erkeklerde botox, cilt bakımı, saç ekimi gibi ilk akla gelen müdahaleler yanında artık liposuctionla... Devamı »

Dyt. M. Turgay KÖSE

ZAYIFLARKEN VÜCUT DİRENCİNİZ DÜŞMESİN Sonunda beklenen yaz geldi ve zayıflama sevdası kendini göstermeye başladı. Aylardır hayali kurulan, tatil planları yapılan bu süreç için her şey tamam da, bir de... Devamı »

Dyt. Serpil TARMAN

İnsan vücudunun her iş için ideal bir saati vardır. 07:00 : Kahvaltı saati : Sindirim organları bu saatte iyi çalışır ve karbonhidratlar depolanmadan enerjiye çevrilir. 08:00 : Nabız ve tansiyon... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 36 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 26082 kayıt bulundu.