x
Etiketler \ V \

vücut tansiyonu

Prof. Dr. M. Ziya MOCAN

TANSİYON Tansiyonunuz Kaç? Tansiyonunuz kaç biliyor musunuz? Hastaların azımsanmayacak kadar büyük bir çoğunluğu... Devamı »

Prof. Dr. Halil BAHÇECİOĞLU

Normal kan basıncı 140/90 mm Hg değerleri altındadır. Buradaki ilk değer küçük tansiyon (sistolik basınç), ikincisi ise büyük tansiyon (diastolik basınç) adını alır. Yüksek tansiyonun varlığı 160/95 mm... Devamı »

Doç. Dr. Aydın GÖZÜ

Yağ dokusunun şekillendirilmesi Liposuction, liposculpture, liposhaping gibi isimlerle anılan bu teknik ile yağ dokusundaki fazlalıklar alınır, eksiklikler yerine konur. Gözkapaklarından ayak bileğine... Devamı »

Prof. Dr. Haluk ERTÜRK

GLOKOM (GÖZ TANSİYONU) Halk arasında ‘Karasu’ olarak bilinen glokom, kişinin gözünün tolere edebileceğinden daha fazla olan göziçi basıncının (GİB) / göz tansiyonunun meydana getirdiği hasar olarak... Devamı »

Op. Dr. Ahmet UMAY

Genel olarak yüksek tansiyon hastalarının gözünden kaçmasına rağmen aslında bu rahatsızlığın son derece tehlike arz eden bir yan etkisi olduğu asla göz ardı edilmemelidir. Göz tansiyonu olarak nitelendirilmese... Devamı »

Op. Dr. Ahmet UMAY

Gözün beslenmesi, gözün içinde sürekli bulunan sıvı aracılığıyla gerçekleşir. Bu süreç gerçekleşirken bir yandan da gözün içindeki bu sıvı bazı kanallar yardımıyla dışarı atılır. Eğer bu kanallarda herhangi... Devamı »

Uzm. Dr. Ali OFLUOĞLU

"Glokom", görme sinirine hasar vererek görme kaybına yol açan bir grup hastalığa verilen isimdir. Glokomda görme siniri hasarı göz içinde üretilen sıvıdaki basınç değişiklikleriyle... Devamı »

Dyt. Perihan ÇİÇEK

Kan dolaşımının sağlanması için bir basınç gereklidir. Bu basıncın normalden fazla olmasına yüksek yani hipertansiyon (HT) denir. Türkiye’de hipertansiyonun görülme sıklığı % 11- 43 arasında değişiklik... Devamı »

Uzm. Dr. Önder AKKAYA

Kan Basıncı yani tansiyon, damar içsersindeki kanın ,akımı sırasında damar duvarlarına yaptığı basınçtır.Tansiyon; kalp tarafından pompalanan kan miktarı ve damarların bu akıma karşı oluşturduğu dirence... Devamı »

Op. Dr. Filiz TOSUN ÇATAKLI

Kan dolaşımının sağlanması için bir basınç gereklidir. Bu basıncın normalden fazla olmasına hipertansiyon (Yüksek Tansiyon) denir. Kan basıncı ölçülürken 2 kan basıncı değerine bakılır Büyük tansiyon... Devamı »

Op. Dr. M. Hakan EREN

Halk arasında göz tansiyonu yüksekliği olaraktanınan “Glokom” Nedir? Halk arasında "Göz Tansiyonu" veya "Karasu"adıyla da bilinenglokom, milyonlarca insanı etkileyen yaygın bir göz hastalığıdır. Tedavi... Devamı »

Uzm. Dr. Cem ÖZCAN

Düşük Tansiyon (Hipotansiyon) Düşük tansiyon olarak bilinen hipotansiyon, herhangi bir semptom vermeyebilirken, birçok kişide baş dönmesi, gözlerde kararma, bayılma gibi semptomlar da yapabilir. Bazı... Devamı »

Op. Dr. Güçlü KALEAĞASI

Hamilelikte arteriyel kan basıncı, gebelikte artan hormonlar sonucunda özellikle ilk 12 haftası belirgin olmak üzere azalır. Gebelikte yapılan takiplerde belli bir süre dinlenmiş bir hastanın tansiyon... Devamı »

Uzm. Dr. Burak Umut ÇAĞLAR

Son yıllarda giderek artan obezite birçok hastalığın oluşmasında önemli bir role sahiptir. Hipertansiyon,zayıf erkek ve kadınlara oranla obezlerde altı kat sık görülmektedir. Obezite... Devamı »

Op. Dr. Tahir Gökhan HAYTOĞLU

Vücut Şekillendirme - Liposuction nedir? Vücudun belirli bölgelerinde birikmiş olan yağların ince kanüller yardımıyla emilerek vücuttan uzaklaştırılmasıdır. Aynı seansta alınan yağ dokusunun da gerekli... Devamı »

Op. Dr. Tahir Gökhan HAYTOĞLU

Post – bariatrik vücut şekillendirme nedir? Kilo ve obezite, çağımızda sıklığı gittikçe artan ve diğer hastalıklara davetiye çıkaran, hastanın yaşam kalitesini ciddi ölçüde azaltan bir sağlık sorunudur.... Devamı »

Dyt. Aysu BEKCİ

~~Tüketilen besinlerin vücutta yanarak enerjiye dönüşmesi sırasında serbest radikal diye adlandırılan toksin maddeler oluşur. Vücut sürekli olarak serbest radikallerin erozyonuna uğrayan dokuları yenileyebilmek... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Enver Mahir GÜLCAN

Vücutkitle endeksi nedir? Doktorlar obeziteyi klinik olarak tanımlamak için kilogram olarak hesaplanan vücut ağırlığının metre olarak hesaplanan boyun karesine oranlanması (kg/m2) ile elde edilen Vücut... Devamı »

Op. Dr. Çağlar YAZICIOĞLU

Bebek ve eşinin doğumundan sonra başlayan ve anne vücudunda gebelik sırasında meydana gelen fizyolojik değişikliklerin ortadan kalkması ve genital organların gebelikten önceki şekillerine dönmesine kadar... Devamı »

Op. Dr. Semih HIZIROĞLU

Bebek ve eşinin doğumundan sonra başlayan ve anne vücudunda gebelik sırasında meydana gelen fizyolojik değişikliklerin ortadan kalkması ve genital organların gebelikten önceki şekillerine dönmesine kadar... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 57 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 17618 kayıt bulundu.