x
Etiketler \ V \

vajinal şişlik

Prof. Dr. Hasan TAŞÇI

- Vücutdaki bezeler ve şişliklerin sebebi nedir? Cilt dokumuz vücudumuzun en önemi organlarından biridir. Cildimiz olmasa mikroorganizmalar ve virüslerle dolu dış dünyada hayatta kalmamız olanaksız... Devamı »

Prof. Dr. Fatih DURMUŞOĞLU

Kadın hastalıkları ve doğum cerrahisinin en önemli özelliklerinden biri karın yolu dışında bazı ameliyatların vajinal yoldan yapılabilmesidir. Doğum sayısı iki veya daha fazla olan kilolu, kronik öksürük... Devamı »

Op. Dr. Ahmet Murat EMANETOĞLU

Kadınlarda, aylık düzenli vajinal kanamaların olması normaldir. Peki, bu kanamalar adet kanamaları arasında ya da cinsel ilişkiden sonra olursa da normal midir Her kadın için süresi ve miktarı değişen... Devamı »

Op. Dr. Şerife Şeniz SÜPÜRTÜLÜ

Yetersiz bir yöntemdir. Spermler boşalmadan 90 saniye sonra bile rahim ağzına yerleşmiştir. Yani pratik olarak, boşalmadan sonra vajinayı temizleseniz bile, spermler çoktan rahim ağzını geçerek tüplere... Devamı »

Op. Dr. Erkan AKAN

Ergenlik döneminin başlamasıyla birlikte kadınlarda hiçbir neden olmaksızın akıntı görülebilir. Sosyal yaşamdarahat olamamaya neden olan bu durum fizyolojik bir olaydır. Mukoza dokusunun korumaması... Devamı »

Op. Dr. Alparslan DEMİR

VAJİNAL MUAYENE Jinekolojik muayane (vajinal muayene) her kadının hiçbir rahatsızlığı olmasa dahi yılda bir kez kontrol amaçlı yaptırması gereken muayenedir. Bu sayede bazı hastalıkların erken tanısı... Devamı »

Op. Dr. Güçlü KALEAĞASI

Vajinal duş, doğum kanalının(hazne) yani vajinanın temizlenmek maksadıyla su ya da başka sıvılarla yıkanmasıdır. Bu konuda halk arasında en sık su ile yıkama kullanılır. Kadınların bu yönteme başvurmalarının... Devamı »

Prof. Dr. Mehmet Cem TURAN

Vajinal Kuruluk Vajinal kuruluğun belitileri nelerdir? Vajinal bölgede kaşıntı, yanma, basınç hissi,Ağrılı Cinsel İlişki (Disparonia)ya da tahriş nedeni ile hafif kanama, sık idrara çıkma,İdrar kaçırma. Vajina... Devamı »

Prof. Dr. Sevtap HAMDEMİR KILIÇ

AMELİYATSIZ VAJİNAL GENÇLEŞTİRME (SIKILAŞTIRMA): Kadınlar için anne olmak çok güzel ve aynı zamanda oldukça zahmetli bir işlem. Bazen çile şeklini alabilen bu sürecin ardından eğer eylem gerçekten oldukça... Devamı »

Op. Dr. Güçlü KALEAĞASI

Sosyokültürel değişimler, kadınların daha aktif hayata katılması ve özellikle bilişim çağında bilgiye erişimin kolaylıkla olabilmesi, kadınların sağlıkları konusunda daha bilinçli olmasını sağlamıştır.... Devamı »

Prof. Dr. Bilgehan YALÇIN

ÇOCUKLARDALENF BEZESİ ŞİŞLİKLERİ Lenf Bezesi Nedir? Lenf bezeleri veya bezleri insanlarda anne karnından itibaren tüm vücutta var olan ve bağışıklık sistemi için yaşamsal önemi olan yapılardır. Lenf... Devamı »

Op. Dr. İlteriş Çağatay RUHİ

Estetik sonrası ilk günlerde alçı ve bandajdan dolayı şişlik göz çevresinde ve alında daha belirgindir. Bandajın dışında kalan burnun ön uç kısmı, diğer bölgelere göre şişlikten daha çok etkilenir. Estetik... Devamı »

Op. Dr. Yusuf CAN

Estetik burun ameliyatlarısonrasında burun kenarında, gözler etrafında oluşan şişlik ve morlukların nedeni, ameliyat esnasında burun kemikleri ve yumuşak dokuda düzeltme işlemi yapılırken, dokuların hasar... Devamı »

Op. Dr. Özgür KAVAZ

Vajinal Akıntılar Vajinal akıntı konfor ve hijyen açısından kadınlar için en sık görülen problemlerin başında gelir, ancak sanılanın aksine her akıntı bir hastalık değildir, vajen normalde bir miktar... Devamı »

Op. Dr. Esra DEMİR YÜZER

Vajinal enfeksiyonlar, hemen her kadının hayatı boyunca dönem dönem karşılaştığı, bazen son derece basit bazen de ciddi komplikasyonlara neden olabilen önemli sağlık sorunlarıdır. Alınacak bazı basit... Devamı »

Op. Dr. Burcu SAYGAN KARAMÜRSEL

Ülkemizde özellikle Ankara'da son yıllarda hızla artan, vajinal doğum (ağrısız doğum) oranları dikkat çekmektedir. Günümüzde yeniden, hastaların bilinç düzeyindeki artış, ve doğum sırasında kullanılan... Devamı »

Uzm. Dr. Ebru ALPER

Doğum Başladığında... Kadının uterusu (rahim) çok güçlü bir kas yapısına sahiptir. Bu kaslar eylem esnasında düzenli olarak kasılır ve gevşer. Bu kasılmaların amacırahim ağzını açmak ve bebeği aşağıya... Devamı »

Doç. Dr. Gamze Sinem ÇAĞLAR

Doğum eylemi genellikle gebeliğin 38-42. Haftalarında başlar. Ancak her kadında bu dönem farklılık göstermekte ve doğum eyleminin ne zaman başlayacağı tam olarak bilinememektedir. Normal Doğumda komplikasyon... Devamı »

Op. Dr. Birdal TOSYALI ÇETİNOL

Kadınlarda oldukça sık rastlanılan vajinal akıntı, kaşıntı ve yanma gibi şikayetler, genellikle genital bölgede meydana gelen bakteri, virüs ve mantar enfeksiyonlarından kaynaklanmaktadır. Bu tür enfeksiyonlara... Devamı »

Op. Dr. Birdal TOSYALI ÇETİNOL

Kadınların bir çoğunda sıklıkla görülen bir sorundur. Vajinal akıntılarda normal olarak gözlemlenen akıntılarda olabilmektedir, bu gibi durumlarda hekimlere başvurmak gerekmemektedir. Doğal vajinal akıntılar... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 41 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 33057 kayıt bulundu.