x
Etiketler \ U \

uyutan ilaçlar

Uzm. Dr. Tuna GÜL HAN

UYUSUN DA BÜYÜSÜN! Bebeklerini büyütürken, aileleri en fazla sıkıntıya sokan konuların başında “düzenli uyku alışkanlığının oturtulamaması” yer alır.... Devamı »

Dyt. Aydın GÜL

ZAYIFLAMA İLAÇLARI Son günlerin modası ise zayıflama ilaçları. ZAYIFLAMA ILAÇLARI NEDİR? ilacımsıdır. Çoğunluğun üzerinde Türkçe yazı yok, İngilizce veya Çince karışımı bir takım yazılar var ama... Devamı »

Prof. Dr. Fazıl ORHAN

•Çocuklarda, erişkinlere göre oldukça az görülürler. •Çoğu belirtiler gerçek allerji değil, yan etki, yüksek doz, intolerans veya yalancı allerjilerdir. Örneğin, antihistaminlere bağlı uyku hali, antibiyotiklere... Devamı »

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

Botoks ilacı, İngilizce açılımı ile Botolinum İnjection, Clostridium botulinum adlı bakteriden üretilen bir çeşit toksindir. Botoks malzemesinin fonksiyonu, sinir sistemi elemanları ve ilgili organlar... Devamı »

Prof. Dr. M. Fatih ÖĞÜT

Ototoksitede en sık semptom kulak çınlamasıdır (tinnitus). Ototoksite riskini arttıran durumlar: Böbrek yetmezliği Karaciğer yetmezliği Bağışıklık yetersizliği İleri yaş Ototoksite öyküsü Ototoksik... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Sabri BURHANOĞLU

İlaç kullanımında akılcılık; deney ve gözleme dayalı bilgi birikimiyle oluşturulmuş deneyimliliği sonraki tıbbi tanı ve tedavi edici hekimlik süreçlerinde verimli ve etkili kullanmaktır. İlaç doğru kullanıldığında... Devamı »

Dyt. Duygu BAYDUR

Kilo vermeyi amaçlayan birçok birey yemeği kesmeden,yediği yiyeceğin miktarını azaltmadan kolayca kilo vermenin peşine düştüğü için zayıflamaya yönelik diyet destekleyicileri cazip ve etkileyici olmaktadır. internette,eczanelerde... Devamı »

Uzm. Dr. R. Sabri YURDAKUL

Otizm beynin gelişimsel bir hastalığıdır. Otizm tanısı alan çocukların beyin aktivitelerinin gelişmesi yaşıtlarına göre biraz daha geriden gelmektedir. Böyle olunca zihinsel kapasitelerinde bir sorun olmamasına... Devamı »

Uzm. Dr. Orhan Sevinç CURA

Astım ya da hava yolu hassasiyeti olan çocuklarda tedavi uluslar arası tedavi rehberlerine göre planlanmaktadır. Bu tedavi rehberlerindeki ilk seçenek ilaçlar direkt hava yollarına verilen ilaçlardır.Bu... Devamı »

Op. Dr. Orhan DOĞAN

Gebelikte en sık ilaç kullanımı gerektiren hastalıklar şunlardır. Solunum sistemi hastalıkları Sindirim sistemi hastalıkları İdrar yolları iltahaplanmaları Vajinal akıntıları Diabet (şeker Hastalığı) Tansiyon... Devamı »

Doç. Dr. Barış EKİCİ

Otizmli çocukların önemli bir bölümü erken yaşta başlanan eğitim ve tedavi ile hastalığı yenebiliyor. Hastalığın belirtilerinin en şiddetli yaşandığı 3-6 yaş arasında aileler umutsuzluğa kapılsa da yapılan... Devamı »

Prof. Dr. Nuran TÜRKÇAPAR

Bifosfonatlar (alendronate, risedronate, ibandronate, zoledronic acid) Kemiğe bağlanır, osteoklast aktivitesini baskılar. Tablet veya enjeksiyon formları vardır. Tablet formunun emilimi zayıf fakat... Devamı »

Prof. Dr. Zeliha YAZICI

Sağlık Bakanlığı onaylı reçete ile satılan zayıflama ilaçları, obezite tedavisinde ve diyetle kilo vermekte güçlük çeken kişilerde, doktor kontrolünde kullanılması gereken ilaçlardır. Bu ilaçlardan en... Devamı »

Prof. Dr. Hasan SERDAROĞLU

Endometriozisin sık görülen belirtileri: Ağrılı adet görme (dismenore), cinsel ilişkide ağrı hissedilmesi (disparonea), karın alt kadranında ağrı ve gebe kalamama (infertilite) dır. Görüldüğü gibi ağrı,... Devamı »

Dyt. Fatma GÖNEN

En sevdiğiniz besinler ilaçlarla etkileşime girebilir, Bu nedenle besin-ilaç etkileşimi konusunda dikkatli olunması gerekmektedir. Bu konuda mutlaka doktorunuzla iletişim halinde olun. Peki hangi besin... Devamı »

Doç. Dr. Fahri YETİŞİR

Kilo vermek için sağlıklı bir diyet ve egzersiz yapmak gerekmektedir. Bazı durumlarda kilo verme ileçları yardımcı olabilir. Buradan da anlaşılacağı üzere kilo verme ilaçları sadece bazı durumlarda yardımcı... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Orhan ÇELİK

İlaçlar arabaya konulan benzin gibidir. Benzin bitince nasıl yolda kalınıyor ise ilaçlar bitince de kişinin ruhsal hastalığı da tekrarlama eğilimine girer. İlaç tedavisi en az 3 ay sürer, ama ömür boyu... Devamı »

Prof. Dr. Turgut GÖKSOY

Bazı besinler vardır ki onlar sadece besleyici veya doyurucu değil, ilaç gibi etkili olduğu bilinmelidir. Belli miktarlarda tüketilirse birtakım hastalıklarından bizi koruyabilir. Günde en fazla bir avuç... Devamı »

Uzm. Dr. Vildan ŞENGÖZ

Cildi İçerden Nemlendiren Gıdalar. Son günlerde cilt kuruluğundan ve buna bağlı kaşıntı ve kızarıklıklardan rahatsızlık duyan hastalarımın sayısı arttı. Muayene ettiğim çoğu hastamda temel sıkıntının... Devamı »

Prof. Dr. Ahmet AKÇAY

İlaç alerjisi Hastalıkların teşhisinde ve tedavisinde kullanılan antibiyotik, ağrı kesici, lokal anestezik maddeler (diş çekimi ve küçük cerrahi işlemlerde kullanılan), genel anestezi ilaçları, radyolojide... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 89 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 190161 kayıt bulundu.