x
Etiketler \ U \

uyutan ilaçlar

Prof. Dr. Yaşar KÜÇÜKARDALI 
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 120260 kayıt bulundu.
Uyusun da büyüsün .. Ama nasıl?

Uyusun da büyüsün .. Ama nasıl?

Uzm. Dr. Tuna GÜL HAN

UYUSUN DA BÜYÜSÜN! Bebeklerini büyütürken, aileleri en fazla sıkıntıya sokan konuların başında “düzenli uyku alışkanlığının oturtulamaması” yer alır.... Devamı »

Zayıflama ilaçları

Zayıflama ilaçları

Dyt. Aydın GÜL

ZAYIFLAMA İLAÇLARI Son günlerin modası ise zayıflama ilaçları. ZAYIFLAMA ILAÇLARI NEDİR? ilacımsıdır. Çoğunluğun üzerinde Türkçe yazı yok, İngilizce veya Çince karışımı bir takım yazılar var ama... Devamı »

İlaç allerjileri

İlaç allerjileri

Prof. Dr. Fazıl ORHAN

•Çocuklarda, erişkinlere göre oldukça az görülürler. •Çoğu belirtiler gerçek allerji değil, yan etki, yüksek doz, intolerans veya yalancı allerjilerdir. Örneğin, antihistaminlere bağlı uyku hali, antibiyotiklere... Devamı »

Botoks ilacı nedir ?

Botoks ilacı nedir ?

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

Botoks ilacı, İngilizce açılımı ile Botolinum İnjection, Clostridium botulinum adlı bakteriden üretilen bir çeşit toksindir. Botoks malzemesinin fonksiyonu, sinir sistemi elemanları ve ilgili organlar... Devamı »

Ototoksik ilaçlar

Ototoksik ilaçlar

Prof. Dr. M. Fatih ÖĞÜT

Ototoksitede en sık semptom kulak çınlamasıdır (tinnitus). Ototoksite riskini arttıran durumlar: Böbrek yetmezliği Karaciğer yetmezliği Bağışıklık yetersizliği İleri yaş Ototoksite öyküsü Ototoksik... Devamı »

Korkulu rüya; kolesterol ilaçları

Korkulu rüya; kolesterol ilaçları

Uzm. Dr. Muharrem ARSLANDAĞ

Kolesterol vücudun temel yapıtaşlarından birisidir ve bazı hormonların üretilebilmesi, savunma sistemimiz ve beyin dokusu için hayati önemle ihtiyaçtır. Çeşitli... Devamı »

Saç mezoterapisi ve kullanılan ilaçlar

Saç mezoterapisi ve kullanılan ilaçlar

Uzm. Dr. Serkan AYGIN

Mezoterapi, potansiyel olarak saç ekimine gerekliliği azaltan bir tedavidir. Saç dökülmesi için uygulanan mezoterapi teknikleri mezoterapinin kendisinden geliştirilmiştir. Mezoplasti... Devamı »

Besin-ilaç etkileşimleri

Besin-ilaç etkileşimleri

Dyt. Fatma GÖNEN

En sevdiğiniz besinler ilaçlarla etkileşime girebilir, Bu nedenle besin-ilaç etkileşimi konusunda dikkatli olunması gerekmektedir. Bu konuda mutlaka doktorunuzla iletişim halinde olun. Peki hangi besin... Devamı »

Zayıflama ilaçları güvenlimi?

Zayıflama ilaçları güvenlimi?

Prof. Dr. Zeliha YAZICI

Sağlık Bakanlığı onaylı reçete ile satılan zayıflama ilaçları, obezite tedavisinde ve diyetle kilo vermekte güçlük çeken kişilerde, doktor kontrolünde kullanılması gereken ilaçlardır. Bu ilaçlardan en... Devamı »

Endometriozis ve ilaç tedavisi

Endometriozis ve ilaç tedavisi

Prof. Dr. Hasan SERDAROĞLU

Endometriozisin sık görülen belirtileri: Ağrılı adet görme (dismenore), cinsel ilişkide ağrı hissedilmesi (disparonea), karın alt kadranında ağrı ve gebe kalamama (infertilite) dır. Görüldüğü gibi ağrı,... Devamı »

Besinleriniz ilacınız olsun

Besinleriniz ilacınız olsun

Uzm. Dr. Vildan ŞENGÖZ

Cildi İçerden Nemlendiren Gıdalar. Son günlerde cilt kuruluğundan ve buna bağlı kaşıntı ve kızarıklıklardan rahatsızlık duyan hastalarımın sayısı arttı. Muayene ettiğim çoğu hastamda temel sıkıntının... Devamı »

Çocuklarda ilaç alerjisi

Çocuklarda ilaç alerjisi

Prof. Dr. Ahmet AKÇAY

İlaç alerjisi Hastalıkların teşhisinde ve tedavisinde kullanılan antibiyotik, ağrı kesici, lokal anestezik maddeler (diş çekimi ve küçük cerrahi işlemlerde kullanılan), genel anestezi ilaçları, radyolojide... Devamı »

Emzirirken ilaç kullanımı (1)

Emzirirken ilaç kullanımı (1)

Uzm. Dr. Anıl YEŞİLDAL

Emziren bir annenin en çok merak ettiği konulardan birisi de, hastalandığı zaman hangi ilaçları güvenle kullanabileceğidir. Aslında çok genel olarak baktığımızda bu konunun biraz abartıldığını söyleyebiliriz.... Devamı »

Gebelik ve ilaç kullanımı hakkında

Gebelik ve ilaç kullanımı hakkında

Op. Dr. Orhan DOĞAN

Gebelikte en sık ilaç kullanımı gerektiren hastalıklar şunlardır. Solunum sistemi hastalıkları Sindirim sistemi hastalıkları İdrar yolları iltahaplanmaları Vajinal akıntıları Diabet (şeker Hastalığı) Tansiyon... Devamı »

Otizmin en etkili ilacı zamandır.

Otizmin en etkili ilacı zamandır.

Doç. Dr. Barış EKİCİ

Otizmli çocukların önemli bir bölümü erken yaşta başlanan eğitim ve tedavi ile hastalığı yenebiliyor. Hastalığın belirtilerinin en şiddetli yaşandığı 3-6 yaş arasında aileler umutsuzluğa kapılsa da yapılan... Devamı »

Akılcı ilaç kullanımı

Akılcı ilaç kullanımı

Uzm. Dr. Yılmaz SEZGİN

Boğazım ağrıyor dedi, arkadaş endişeli bir ses tonuyla. Ses kısıklığım da var öksürük de diye devam etti konuşmasına. Kime görüneyim diye de ilave etti Aile hekimine görünebilirsin dedim. Güven... Devamı »

Ağrı kesici (antiflamatuar) ilaçlar

Ağrı kesici (antiflamatuar) ilaçlar

Op. Dr. Suat BOYACI

Ağrı, bize organlarımızın varlığını hatırlatan,rahatsız edici bir duygudur. Ağrı kesiciler (NSAİD: Non Steroid Antiinflamatuar Drug) bel ve boyun ağrılarında en sık kullanılan ilaçlardandır. Kullanım... Devamı »

Kilo verme ilaçları

Kilo verme ilaçları

Doç. Dr. Fahri YETİŞİR

Kilo vermek için sağlıklı bir diyet ve egzersiz yapmak gerekmektedir. Bazı durumlarda kilo verme ileçları yardımcı olabilir. Buradan da anlaşılacağı üzere kilo verme ilaçları sadece bazı durumlarda yardımcı... Devamı »

Zayıflama ilaçları kullanımı

Zayıflama ilaçları kullanımı

Dyt. Duygu BAYDUR

Kilo vermeyi amaçlayan birçok birey yemeği kesmeden,yediği yiyeceğin miktarını azaltmadan kolayca kilo vermenin peşine düştüğü için zayıflamaya yönelik diyet destekleyicileri cazip ve etkileyici olmaktadır. internette,eczanelerde... Devamı »

Otizmde ilaç tedavisi

Otizmde ilaç tedavisi

Uzm. Dr. R. Sabri YURDAKUL

Otizm beynin gelişimsel bir hastalığıdır. Otizm tanısı alan çocukların beyin aktivitelerinin gelişmesi yaşıtlarına göre biraz daha geriden gelmektedir. Böyle olunca zihinsel kapasitelerinde bir sorun olmamasına... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 90 kayıt bulundu.