x
Etiketler \ Ü \

üriner sistem hastalıkları

Op. Dr. Abidin Egemen İŞGÖREN

Böbrek taşı nedir? Böbrek taşı, tıpta "nefrolitiazis" ya da, "ürolitiazis" olarak bilinen, böbreklerde biriken küçük ve sert mineral tortularıdır. Taşlar mineral ve asit tuzlarından meydana gelir. İdrarda... Devamı »

Prof. Dr. Oğuz SÖYLEMEZOĞLU

İdrar yollarından taş ve kum rahatsızlığı geçiren herkes bu dönemin çok ağrılı olabildiğini bilir.1980 li yıllara kadar idrar yolları taşları önemli bir sağlık problemi oluşturmuştur. Hastaların büyük... Devamı »

Prof. Dr. Mehmet Şevki SERT

Üriner sistem taşlarının oluşumuna ait pek çok teori olmakla birlikte bugün birçok faktörün bir araya gelmesi ile bunların ortaya çıktığına inanılmaktadır.Bu faktörler : hormonal değişiklikler,çevre faktörleri,beslenme,anatomik... Devamı »

Prof. Dr. Murat DAYANÇ

ÜSE Nedir? Üriner sistem böbrekler, idrar kanalları (üreterler), idrar torbası (mesane) ve idrar yolundan (üretra) oluşur. İdrar yolu enfeksiyonu ise üriner sistem de bakteri çoğalması ve durumun oluşturduğu... Devamı »

Uzm. Dr. Orhan Sevinç CURA

İDRAR YOLU ENFEKSİYONU ; · Çocukta idrar yaparken ağrı ve yanma ,sık sık ve az az idrar yapma ,kilo almama,ateş,ishal,huzursuzluk,karın ağrısı,kusma,kötü kokulu idrar,idrar kaçırma,idrarda kanlı görünüm... Devamı »

Uzm. Dr. Orhan Sevinç CURA

İDRAR YOLU ENFEKSİYONU; ·Çocukta idrar yaparken ağrı ve yanma, sık sık ve az az idrar yapma, kilo almama, ateş, ishal, huzursuzluk, karın ağrısı, kusma, kötü kokulu idrar, idrar kaçırma, idrarda kanlı... Devamı »

Uzm. Dr. Gülten TÜRKKANI ASAL

Bağışıklık Sistemi Şikayetleri Bağışıklık sistemindeki bozukluklar hangi şikayetlere yol açar? Bağışıklık sistemindeki bozuklukların veya yetmezliklerin en sık bulgusu sık tekrarlayan enfeksiyonlardır.... Devamı »

Prof. Dr. Mehmet Cem TURAN

Gebelik ve Sindirim Sistemi Hastalıkları Gebelikte en sık görülen sindirim sistemi rahatsızlıkları nelerdir? Gebeliğin bulantı ve kusmaları(Hiperemezis gravidarum), kabızlık ve reflü özefajit Gebelikte... Devamı »

Prof. Dr. Mete KİLCİLER

~Nükseden üriner sistem enfeksiyonların sebebi olan vezikoüreteral reflü hastalığı (böbrek reflüsü) ileride çocuğunuzda böbrek yetmezliği gelişmesine ve dializ hastası olmasına neden olabilir. Çocuklarında... Devamı »

Prof. Dr. Mehmet Cem TURAN

Gebelik ve Solunum Sistemi Hastalıkları Gebelikte göğüs boşluğunda (toraks) ne gibi değişiklikler olur? Gebelikte karın ve göğüs boşluğunu ayıran diafram yukarıya doğru yükselir. Göğüsün enlemesine (transvers)... Devamı »

Dr. Ahmet Ersin ATAY

Akupunktur tek başına ya da batı tıbbına tamamlayıcı olarak birçok hastalıkta tedavi amacıyla kullanılır. Bunlar özetle aşağıdaki gibidir : Kalp Damar Sistemi Hastalıkları Hipertansiyon... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 11 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 7363 kayıt bulundu.