x
Etiketler \ U \

uçuk izi

Uzm. Dr. Mukaddes ÖZCAN

Uçuğu oluşturan Herpes virüsü deride ağrılı, içi su dolu kabarcıklara neden olur. Bu enfeksiyon virüsün tipine göre en çok ağız ve burun çevresinde veya cinsel bölgede oluşur. Bazı kişilerde sık sık tekrarlayabilir.... Devamı »

Op. Dr. Hamdi YAKUT

Dil, yumuşak damak, dudak ve yanak içerisinde oluşan küçük, yüzeysel, beyaz renkli, kenarları kırmızı yuvarlak ülserlerdir. Oldukça ağrılıdırlar ve 5 ile 10 gün sürerler. Sebepleri Nelerdir? Sebebi... Devamı »

Dr. Dt. Ahmet KİĞILI

Aft nedir? Aft ağız içerisinde sıklıkla yanak ve dudak mukozasında, dil üzerinde, yumuşak damakta, farenkste, diş eti üzerinde görülen solgun sarı-kırmızı hale ile çevrili oldukça ağrılı ülserleşmiş... Devamı »

Dt. Tuba Uluneke KOÇ

Herpes, uçuk olarak bilinen enfeksiyonel bir hastalıktır. HSV- herpes simplex bu hastalığa sebep olan virüs tipidir. HSV iki tiptir. 1. tip HSV genel olarak ağız içi ve çevresinde,burun... Devamı »

Dt. Ceyda ÖNEM

Genellikle ağız ve burun etrafında , nadirende cinsel bölge ve kalça etrafında oluşan ,ince şeffaf içi sıvı dolu kabarcıklar şeklinde görülen yaralardır. Herpes simplex tip1 virüsünün sebep olduğu bu yaralar... Devamı »

Op. Dr. H. Yeşim YERÇOK

Herpes Simpleks ya da Uçuk hastalığı, Herpes Simpleks Virusun (HSV) neden oldugu cilt ve mukozalarda içi su dolu küçük kesecikler şeklinde kendini gösteren oldukça bulaşıcı bir hastalıktır. Herpes Simpleks... Devamı »

Uzm. Dr. Meltem AKSU

Genital Herpes Enfeksiyonları (Genital Uçuklar) Genital herpes, herpes simpleks virusunun (HSV) yol açtığı cinsel yolla bulaşan bir hastalıktır. Bu virusun HSV1 ve HSV2 olmak üzere iki tipi mevcuttur. HSV1... Devamı »

Op. Dr. Ahmet Murat EMANETOĞLU

Cinsel bölgedeki uçuklar, cinsel yolla bulaşan bir hastalıktır. Cinsel bölgede ağrı, kaşıntı ve hassasiyet şeklinde hissedilir. Herpes simpleks virüsün(HSV) yol açtığı bir hastalıktır. Derideki veya... Devamı »

Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL

Travma veya ameliyat gibi herhangi bir nedenle deri bütünlüğü bozulduğunda yara oluşur. Oluşan yara dikişler yardımı ile kapatılabildiği gibi pansumanlarla kendiliğinden kapanır veya farklı teknikler... Devamı »

Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL

Yanıklar, yanığın etkenine, şiddetine ve yanan vücut bölgesine göre değişik estetikve fonksiyonel sorunlara neden olurlar. Bir ve ikinci derece, pansumanlarla 1-2 hafta içerisinde kendiliğinden iyileşen... Devamı »

Uzm. Dr. Fatma YILDIZ

Aslında her akne (sivilce) iz bırakmaz. Akneler; kistik akne dediğimiz, derin yerleşimli olduğunda, koparılıp çok oynandığında iz bırakabilir. Roaccutane ve muadili ilaçlar kullanmak özellikle ciddi akne... Devamı »

Op. Dr. Melike ERDİM

Sezeryan doğumlardan sonra, bazı kadınlarda dikiş izi belli belirsiz iken bazı kadınlarda kabarık, kırmızı ya da koyu kahve renkte görülebilir. Hatta bazen dikiş izi görüntüsü dışında dikiş hattında çukurlaşma... Devamı »

Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL

Jilet İzi Tedavisi Jilet vb. kesici aletlerle kendini yaralama sonucu vücutta ömür boyu kalıcı, kolay anlaşılabilir ve gizlenmesi zor izler kalabilmektedir.Tarafımca geliştirilmişLazer Yardımlı... Devamı »

Op. Dr. Ali Rıza ÖREROĞLU

Orta doğu ve Türkiye, dünyada en çok burun ameliyatı yapılan bölgelerin en üst sırasında yer alır. Yüzün ortasında görüntü olarak ifademizi en çok etkileyen yapılardan biri de burundur. Bir de nefes alma... Devamı »

Uzm. Dr. Şerafettin SARAÇOĞLU

Eski ve yeni yara izi, ameliyat izi ve yanık izi (yanık skarları) tedavisi için Biodermogenesi uyguluyoruz. Biodermogenesi ile ameliyat ve yara izlerinde yumuşama, renk alamayan bölgeleri renklendirme,... Devamı »

Dr. Hüseyin TIRMAN

PİCOSİL: İnsanın teknoloji ve hıza olan tutkusu her zaman hayatını kolaylaştırmış ve sorunları çözmekte yardımcı olmuştur. Daha hızlı bilgisayar, daha hızlı telefon, daha hızlı internet, daha hızlı... Devamı »

Op. Dr. Mehmet Serkan DİNAR

Ülkemizde çok yaygındır. Tandıra düşen çocuklar dahil, iş kazaları, günlük hayat yanıkları vb bir çok nedeni vardır. Tabii ki ilk / akut dönem tedavisi gerek yaşamsal fonksiyonları idame açısından gerekse... Devamı »

Op. Dr. Mehmet Serkan DİNAR

Bazen hoş değildir. Bir ameliyatın,yaranın, yanığın, travmanın veya kesici bir aletin sonucu oluşagelmiş olabilir. Kanlanması çok olan bir bölge olduğu için her ne kadar cildinizin kalitesine, rengine... Devamı »

Op. Dr. Gökhan ÖZERDEM

Plastik ve Estetik Cerrahi uzmanlarının ameliyat sonrası izlerinin mümkün olduğunca belirsiz kalması için uğraştıkları, bunun için çeşitli dikiş tekniklerini kullandıkları doğrudur. Genel kanı olarak cerrahların... Devamı »

Uzm. Dr. Elif Ebru GÜNER

Akne izlerinin tedavisi İz tedavisinin başarısı izlerin derinliği ve yoğunluğuyla orantılı olarak değişkenlik gösterir. Akne izlerinin tedavisinde kullanılan temel tedavi yöntemleri şunlardır: Kimyasal... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 46 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 16539 kayıt bulundu.