x
Etiketler \ U \

uçuk izi

Uzm. Dr. Mukaddes ÖZCAN

Uçuğu oluşturan Herpes virüsü deride ağrılı, içi su dolu kabarcıklara neden olur. Bu enfeksiyon virüsün tipine göre en çok ağız ve burun çevresinde veya cinsel bölgede oluşur. Bazı kişilerde sık sık tekrarlayabilir.... Devamı »

Uzm. Dr. Yasemin FATİH AMATO

Sanırım uzun zamandır size uçuklardan söz etmedim. Kim bilir bu müddet zarfında kimi dudaklar kaç kere yeniden uçuk çıkarmışlardır.. Uçuk tatsız bir derttir. Dudağın kenarında bir kaşıntı başlar, sonra... Devamı »

Op. Dr. Hamdi YAKUT

Dil, yumuşak damak, dudak ve yanak içerisinde oluşan küçük, yüzeysel, beyaz renkli, kenarları kırmızı yuvarlak ülserlerdir. Oldukça ağrılıdırlar ve 5 ile 10 gün sürerler. Sebepleri Nelerdir? Sebebi... Devamı »

Dr. Dt. Ahmet KİĞILI

Aft nedir? Aft ağız içerisinde sıklıkla yanak ve dudak mukozasında, dil üzerinde, yumuşak damakta, farenkste, diş eti üzerinde görülen solgun sarı-kırmızı hale ile çevrili oldukça ağrılı ülserleşmiş... Devamı »

Op. Dr. Ahmet Murat EMANETOĞLU

Cinsel bölgedeki uçuklar, cinsel yolla bulaşan bir hastalıktır. Cinsel bölgede ağrı, kaşıntı ve hassasiyet şeklinde hissedilir. Herpes simpleks virüsün(HSV) yol açtığı bir hastalıktır. Derideki veya... Devamı »

Uzm. Dr. Meltem AKSU

Genital Herpes Enfeksiyonları (Genital Uçuklar) Genital herpes, herpes simpleks virusunun (HSV) yol açtığı cinsel yolla bulaşan bir hastalıktır. Bu virusun HSV1 ve HSV2 olmak üzere iki tipi mevcuttur. HSV1... Devamı »

Dt. Tuba Uluneke KOÇ

Herpes, uçuk olarak bilinen enfeksiyonel bir hastalıktır. HSV- herpes simplex bu hastalığa sebep olan virüs tipidir. HSV iki tiptir. 1. tip HSV genel olarak ağız içi ve çevresinde,burun... Devamı »

Op. Dr. Burcu KARDAŞ ARSLAN

Sadece 45 milyon kişi A.B.D.'de bu hastalğa yakalanmıştır ve her yıl 500.000 yeni vaka ortaya çıkmaktadır. Bu tablonun dramatik olan yanı hastaların %80'i ya herhangi bir yakınma ortaya çıkmadığı ya da... Devamı »

Op. Dr. Hüseyin ŞENYURT

Cinsel yolla bulaşan viral bir enfeksiyondur. Kadınlarda erkeklere göre daha sık görülmektedir. Amerika Birleşik Devletlerinde her 5 erişkinden biri bu virüs ile enfekte durumdadır. Yakın ilişki ile ve... Devamı »

Op. Dr. H. Yeşim YERÇOK

Herpes Simpleks ya da Uçuk hastalığı, Herpes Simpleks Virusun (HSV) neden oldugu cilt ve mukozalarda içi su dolu küçük kesecikler şeklinde kendini gösteren oldukça bulaşıcı bir hastalıktır. Herpes Simpleks... Devamı »

Op. Dr. Burcu KARDAŞ ARSLAN

Uçuk genital herpes Yaygın adı ile uçuk olarak bilinen lezyon, Herpes Simpleks Virus (HSV) adı verilen virüsün yol açtığı bir enfeksiyon hastalığıdır. Sadece 45 milyon kişi A.B.D.'de bu hastalığa... Devamı »

Dt. Ceyda ÖNEM

Genellikle ağız ve burun etrafında , nadirende cinsel bölge ve kalça etrafında oluşan ,ince şeffaf içi sıvı dolu kabarcıklar şeklinde görülen yaralardır. Herpes simplex tip1 virüsünün sebep olduğu bu yaralar... Devamı »

Uzm. Dr. Rezan HARMAN

Herpes Simplex virüsü Tip 1 ve Tip 2 olarak ikiye ayrılır. Primer genital herpesin %70–95 sebebi HSV Tip 2’dir. Dudakta uçuk yapan ise genelde HSV Tip 1'dir. Daha önce genital herpes geçirdiyseniz ancak... Devamı »

Op. Dr. Korkut ARSLAN

Yaygın adı ile UÇUK olarak bilinen lezyon, Herpes Simpleks Virus (HSV) adı verilen virüsün yol açtığı bir enfeksiyon hastalığıdır. Sadece 45 milyon kişi A.B.D.'de bu hastalğa yakalanmıştır ve her yıl 500.000... Devamı »

Op. Dr. Korkut ARSLAN

Primer genital herpesin %70–95 sebebi HSV Tip 2 ’dir. Genital herpes geçirme öykünüz var ancak aktif lezyonunuz yok ise bebeğinize bulaştırma olasılığınız oldukça düşüktür. Bu durumda sezeryan veya... Devamı »

Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL

Travma veya ameliyat gibi herhangi bir nedenle deri bütünlüğü bozulduğunda yara oluşur. Oluşan yara dikişler yardımı ile kapatılabildiği gibi pansumanlarla kendiliğinden kapanır veya farklı teknikler... Devamı »

Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL

Yanıklar, yanığın etkenine, şiddetine ve yanan vücut bölgesine göre değişik estetikve fonksiyonel sorunlara neden olurlar. Bir ve ikinci derece, pansumanlarla 1-2 hafta içerisinde kendiliğinden iyileşen... Devamı »

Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL

Jilet İzi Tedavisi Jilet vb. kesici aletlerle kendini yaralama sonucu vücutta ömür boyu kalıcı, kolay anlaşılabilir ve gizlenmesi zor izler kalabilmektedir.Tarafımca geliştirilmişLazer Yardımlı... Devamı »

Uzm. Dr. Fatma YILDIZ

Aslında her akne (sivilce) iz bırakmaz. Akneler; kistik akne dediğimiz, derin yerleşimli olduğunda, koparılıp çok oynandığında iz bırakabilir. Roaccutane ve muadili ilaçlar kullanmak özellikle ciddi akne... Devamı »

Dr. Hüseyin TIRMAN

PİCOSİL: İnsanın teknoloji ve hıza olan tutkusu her zaman hayatını kolaylaştırmış ve sorunları çözmekte yardımcı olmuştur. Daha hızlı bilgisayar, daha hızlı telefon, daha hızlı internet, daha hızlı... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 72 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 16543 kayıt bulundu.