x
Etiketler \ U \

uçuk izi

Uzm. Dr. Mukaddes ÖZCAN

Uçuğu oluşturan Herpes virüsü deride ağrılı, içi su dolu kabarcıklara neden olur. Bu enfeksiyon virüsün tipine göre en çok ağız ve burun çevresinde veya cinsel bölgede oluşur. Bazı kişilerde sık sık tekrarlayabilir.... Devamı »

Op. Dr. Hamdi YAKUT

Dil, yumuşak damak, dudak ve yanak içerisinde oluşan küçük, yüzeysel, beyaz renkli, kenarları kırmızı yuvarlak ülserlerdir. Oldukça ağrılıdırlar ve 5 ile 10 gün sürerler. Sebepleri Nelerdir? Sebebi... Devamı »

Uzm. Dr. Yasemin FATİH AMATO

Sanırım uzun zamandır size uçuklardan söz etmedim. Kim bilir bu müddet zarfında kimi dudaklar kaç kere yeniden uçuk çıkarmışlardır.. Uçuk tatsız bir derttir. Dudağın kenarında bir kaşıntı başlar, sonra... Devamı »

Op. Dr. Ahmet Murat EMANETOĞLU

Cinsel bölgedeki uçuklar, cinsel yolla bulaşan bir hastalıktır. Cinsel bölgede ağrı, kaşıntı ve hassasiyet şeklinde hissedilir. Herpes simpleks virüsün(HSV) yol açtığı bir hastalıktır. Derideki veya... Devamı »

Uzm. Dr. Meltem AKSU

Genital Herpes Enfeksiyonları (Genital Uçuklar) Genital herpes, herpes simpleks virusunun (HSV) yol açtığı cinsel yolla bulaşan bir hastalıktır. Bu virusun HSV1 ve HSV2 olmak üzere iki tipi mevcuttur. HSV1... Devamı »

Uzm. Dr. Rezan HARMAN

Herpes Simplex virüsü Tip 1 ve Tip 2 olarak ikiye ayrılır. Primer genital herpesin %70–95 sebebi HSV Tip 2’dir. Dudakta uçuk yapan ise genelde HSV Tip 1'dir. Daha önce genital herpes geçirdiyseniz ancak... Devamı »

Op. Dr. Korkut ARSLAN

Yaygın adı ile UÇUK olarak bilinen lezyon, Herpes Simpleks Virus (HSV) adı verilen virüsün yol açtığı bir enfeksiyon hastalığıdır. Sadece 45 milyon kişi A.B.D.'de bu hastalğa yakalanmıştır ve her yıl 500.000... Devamı »

Dt. Ceyda ÖNEM

Genellikle ağız ve burun etrafında , nadirende cinsel bölge ve kalça etrafında oluşan ,ince şeffaf içi sıvı dolu kabarcıklar şeklinde görülen yaralardır. Herpes simplex tip1 virüsünün sebep olduğu bu yaralar... Devamı »

Dt. Tuba Uluneke KOÇ

Herpes, uçuk olarak bilinen enfeksiyonel bir hastalıktır. HSV- herpes simplex bu hastalığa sebep olan virüs tipidir. HSV iki tiptir. 1. tip HSV genel olarak ağız içi ve çevresinde,burun... Devamı »

Dr. Dt. Ahmet KİĞILI

Aft nedir? Aft ağız içerisinde sıklıkla yanak ve dudak mukozasında, dil üzerinde, yumuşak damakta, farenkste, diş eti üzerinde görülen solgun sarı-kırmızı hale ile çevrili oldukça ağrılı ülserleşmiş... Devamı »

Op. Dr. Burcu KARDAŞ ARSLAN

Sadece 45 milyon kişi A.B.D.'de bu hastalğa yakalanmıştır ve her yıl 500.000 yeni vaka ortaya çıkmaktadır. Bu tablonun dramatik olan yanı hastaların %80'i ya herhangi bir yakınma ortaya çıkmadığı ya da... Devamı »

Op. Dr. Hüseyin ŞENYURT

Cinsel yolla bulaşan viral bir enfeksiyondur. Kadınlarda erkeklere göre daha sık görülmektedir. Amerika Birleşik Devletlerinde her 5 erişkinden biri bu virüs ile enfekte durumdadır. Yakın ilişki ile ve... Devamı »

Op. Dr. H. Yeşim YERÇOK

Herpes Simpleks ya da Uçuk hastalığı, Herpes Simpleks Virusun (HSV) neden oldugu cilt ve mukozalarda içi su dolu küçük kesecikler şeklinde kendini gösteren oldukça bulaşıcı bir hastalıktır. Herpes Simpleks... Devamı »

Op. Dr. Burcu KARDAŞ ARSLAN

Uçuk genital herpes Yaygın adı ile uçuk olarak bilinen lezyon, Herpes Simpleks Virus (HSV) adı verilen virüsün yol açtığı bir enfeksiyon hastalığıdır. Sadece 45 milyon kişi A.B.D.'de bu hastalığa... Devamı »

Op. Dr. Korkut ARSLAN

Primer genital herpesin %70–95 sebebi HSV Tip 2 ’dir. Genital herpes geçirme öykünüz var ancak aktif lezyonunuz yok ise bebeğinize bulaştırma olasılığınız oldukça düşüktür. Bu durumda sezeryan veya... Devamı »

Uzm. Dr. Fatma YILDIZ

Aslında her akne (sivilce) iz bırakmaz. Akneler; kistik akne dediğimiz, derin yerleşimli olduğunda, koparılıp çok oynandığında iz bırakabilir. Roaccutane ve muadili ilaçlar kullanmak özellikle ciddi akne... Devamı »

Op. Dr. Melike ERDİM

Sezeryan doğumlardan sonra, bazı kadınlarda dikiş izi belli belirsiz iken bazı kadınlarda kabarık, kırmızı ya da koyu kahve renkte görülebilir. Hatta bazen dikiş izi görüntüsü dışında dikiş hattında çukurlaşma... Devamı »

Uzm. Dr. Şerafettin SARAÇOĞLU

Eski ve yeni yara izi, ameliyat izi ve yanık izi (yanık skarları) tedavisi için Biodermogenesi uyguluyoruz. Biodermogenesi ile ameliyat ve yara izlerinde yumuşama, renk alamayan bölgeleri renklendirme,... Devamı »

Psk. Manolya ÖZEK

Bebeğimin Büyümesini İzlerken... Bebeğim Bora 15 gün sonra 6 aylık olacak. Zaman nasıl da akıp geçiyor; günler, haftalar sanki birbirini kovalıyor. Bu hızlı temponun içinde bebeğimin büyümesini izlemek... Devamı »

Prof. Dr. Ahmet KARACALAR

Yüzde ya da bedende bulunan bazı akneler kaybolduktan sonra geride iz bırakabilirler. Onlar sıkıntıyla geçmiş ergenlik çağının hatırlatıcı işaretleri gibidir. Özellikle bayanlarda ciddi anlamda psikolojik... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 73 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 11647 kayıt bulundu.