x
Etiketler \ T \

tüplerde yapışıklık

Op. Dr. Kutlugül YÜKSEL

KÜRTAJDAN SONRA YAPIŞIKLIK Bu makalemizde gebelik- kürtaj olayında hangi vakalarda rahim içinde yapışıklık olduğu ve bu yapışıklığın neden kaynaklandığı konusu üzerinde durulacaktır. Çeşitli faktörlere... Devamı »

Prof. Dr. Hakan YARALI

Endoskopi Rahim içi yapışıklıklar Rahim içinde oluşan yapışıklıklar gebe kalamama, düşük yapma ve az veya hiç adet olamamanın önemli nedenlerinden biridir. İlk tanımlayan... Devamı »

Prof. Dr. Özay ORAL

RAHİM İÇİNDE YAPIŞIKLIK NASIL OLUR? NASIL TEDAVİ EDİLİR? Tıbbi terim olarak Sineşi, adhezyon veya Aşerman Sendromu kelimeleri ile ifade edilen durum genellikle doğum sonrası veya düşük sonrası kürtajları... Devamı »

Op. Dr. Semih HIZIROĞLU

Rahim iç kısmında meydana gelen yapışıklıklar intrauterin sineşi olarak adlandırılırlar. Hastalık, tabloyu ilk kez 1948 yılında “travmatik amenore” ismiyle tanımlayan Dr. Joseph G. Ashermanın anısına ithafen... Devamı »

Prof. Dr. Mehmet Cem TURAN

Asherman sendromu (Rahim içi yapışıklık): Asherman sendromu (intrauterin sineşi) rahim içinin yapışması olarak da tanımlanabilir.... Devamı »

Op. Dr. Şerife Şeniz SÜPÜRTÜLÜ

Kadın üreme organlarında spermle yumurtanın buluşmasını engellemek için geliştirilen cerrahi bir yöntemdir. Genellikle karın bölgesinde yapılan küçük bir kesi ile (3-5 cm) tüplere ulaşılır ve tüpler... Devamı »

Op. Dr. Uzay YILDIRIM

Tüplerin kapalı olup olmadığı, kapalı ise lokalizasyonu, radyolojik bir inceleme olan, ilaçlı rahim-tüp filmi (histerosalpingografi, HSG) ile anlaşılır. Genellikle ağrısız bir işlemdir ancak bazen rahimde... Devamı »

Doç. Dr. Gamze Sinem ÇAĞLAR

Tüp bebek uygulamasını kısaca özetlemek gerekirse,kadın ve erkeğeait üreme hücrelerinin vücut dışı koşullarda döllenme işlemi diyebiliriz. Bu yöntemde erkek ve kadın üreme hücreleri vücut sıcaklığındaki,... Devamı »

Prof. Dr. Tevfik GÜVENAL

Primer tuba kanserleri son derece nadir görülen ve agresif seyreden jinekolojik kanserlerdir. Klinik ve histolojik olarak over kanserlerine benzemesi ve ayrımının her zaman net olarak yapılamaması nedeniyle... Devamı »

Op. Dr. Filip TAŞHAN

Tüp bebek konusunda birçok yazı yazsak da, birsürü yazılan çizilen, ,internet siteleri, broşürler vesaire olsa da ...... Çiftlerin sorduğu ve merak ettiği ilk sorunun cevabı bence şudur : Tüp bebek... Devamı »

Op. Dr. İrfan TARHAN

Tüp bebek tedavisi başladığından bu yana doğal yollarla çocuk sahibi olamayan birçok çiftimize yardımcı olmuştur. Gelişen teknoloji ile daha fazla çiftimizde çocuk sahibi olma imkânına kavuşacak. Tüp... Devamı »

Prof. Dr. Sevtap HAMDEMİR KILIÇ

Tüm İnfertilite tedavilerine başlamadan önce embriyonun rahme ulaşmasını sağlayan tüplerin değerlendirilmesi gerekir.Gebelik için açık ve fonksiyonel tüpler gerektiğinden tüplerin geçirgenliğini gösterecek... Devamı »

Prof. Dr. Mehmet Cem TURAN

Tüp Bebek Tüp bebek ne demektir? Kadın yumurtalarının dış ortama alınıp, laboratuarda sperm ile buluşturulması işlemine genel olarak tüp bebek denir. İnVitro Fertilizasyon ve Embriyo Transferi (İVF-ET)... Devamı »

Op. Dr. Özgür ÇETİNER

Tüp bebekdoğal yollardan gebelik şansı olmayan ya da belli bir süre diğer tedavi yöntemlerini denemesine rağmen gebe kalamayan çiftlerde kadın yumurtalarının özel iğnelerle vücut dışına alınarak yine özel... Devamı »

Op. Dr. Mert BİLGİLİ

Kulakta Sıvı Birikimi (Seröz Otitis Media - SOM = Efüzyonlu Otitis Media - EOM) nedir? Orta kulak ile geniz boşluğu arasında yer alan ve orta kulak havalanmasını sağlamak ve dış kulak yolu arasındaki... Devamı »

Prof. Dr. Hakan YARALI

Tüp Bebek İlaçsız Tüp Bebek Yumurtaların Laboratuar Ortamında Olgunlaştırılması (IVM) 1990'lı yılların sonlarından itibaren kullanılmaya başlamış olan bir yöntemdir.... Devamı »

Prof. Dr. Ercan Mustafa AYGEN

Tüp bebek tedavisi stresli ve ekonomik anlamda pahalı bir tedavidir. Ruhsal ve/veya ekonomik sıkıntılarla gerçekleştirilen bu tedavinin başarıya ulaşması hastalar için olduğu kadar hekimler için de önemlidir.... Devamı »

Prof. Dr. Ercan Mustafa AYGEN

Tekrarlayan IVF Başarısızlığı TEKRARLAYAN TÜP BEBEK BAŞARISIZLIĞI: Üç veya üzerinde (bazı tanımlara göre iki ve üzerinde) başarısız tüp bebek tedavisi geçirilmesidir. Çiftler için oldukça stresli... Devamı »

Op. Dr. Ahmet Murat EMANETOĞLU

İnfertilite nedir Belirli bir süre doğum kontrolü uygulamaksızın hamile kalmama durumudur. Bu süre genelikle bir yıldır. Çiftlerin yaşları ileri olduğu durumlarda, bir yıldan daha önce tedavi yöntemlerine... Devamı »

Op. Dr. Uzay YILDIRIM

Tüp bebek tedavisinde temel amaç; sağlıklı canlı bir çocuk sahibi olmaktır. Tedavi esnasında ne kadarkaliteli embryo elde edilirse sağlıklı bir gebelik elde etme şansı o kadar fazladır.Dolayısıyla ne kadar... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 186 kayıt bulundu.
Sayfa: 1 / Toplam 26921 kayıt bulundu.