x
Etiketler \ T \

tüplerde yapışıklık

Prof. Dr. Bülent GÜLEKLİ 
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 16751 kayıt bulundu.
Yapışıklık şeması nedir?

Yapışıklık şeması nedir?

Uzm. Psk. Yusuf BAYALAN

Yapışıklık Şemasının Genel Sunumu Yapışıklık Şeması aynı zamandaGelişmemiş Benlikya daİç İçelik Şemasıolarak da isimlendirilir. Bu şemanın temel özelliği, bir veya daha fazla önemli kişiyeaşırı duygusal... Devamı »

Endoskopi rahim içi yapışıklıklar

Endoskopi rahim içi yapışıklıklar

Prof. Dr. Hakan YARALI

Endoskopi Rahim içi yapışıklıklar Rahim içinde oluşan yapışıklıklar gebe kalamama, düşük yapma ve az veya hiç adet olamamanın önemli nedenlerinden biridir. İlk tanımlayan... Devamı »

Kürtajdan sonra yapışıklık

Kürtajdan sonra yapışıklık

Op. Dr. Kutlugül YÜKSEL

KÜRTAJDAN SONRA YAPIŞIKLIK Bu makalemizde gebelik- kürtaj olayında hangi vakalarda rahim içinde yapışıklık olduğu ve bu yapışıklığın neden kaynaklandığı konusu üzerinde durulacaktır. Çeşitli faktörlere... Devamı »

Labial adezyon (labial yapışıklık)

Labial adezyon (labial yapışıklık)

Op. Dr. Emel OĞUZ AVCUOĞULLARI

Kız çocuklarında sık karşılaşılan bir sorundur. En sık altı bezlenen çocuklarda görülmektedir. Kız cinsel organında iç dudakların yapışıklığıdır, yapışıklık arkadan başlar öne doğru ilerler ve bazen... Devamı »

Rahim içi yapışıklık (asherman sendromu)

Rahim içi yapışıklık (asherman sendromu)

Prof. Dr. Mehmet Cem TURAN

Asherman sendromu (Rahim içi yapışıklık): Asherman sendromu (intrauterin sineşi) rahim içinin yapışması olarak da tanımlanabilir.... Devamı »

Rahim içi yapışıklıklar ve kısırlık hakkında

Rahim içi yapışıklıklar ve kısırlık hakkında

Prof. Dr. Özay ORAL

RAHİM İÇİNDE YAPIŞIKLIK NASIL OLUR? NASIL TEDAVİ EDİLİR? Tıbbi terim olarak Sineşi, adhezyon veya Aşerman Sendromu kelimeleri ile ifade edilen durum genellikle doğum sonrası veya düşük sonrası kürtajları... Devamı »

Asherman sendromu – rahim içi yapışıklık

Asherman sendromu – rahim içi yapışıklık

Op. Dr. Semih HIZIROĞLU

Rahim iç kısmında meydana gelen yapışıklıklar intrauterin sineşi olarak adlandırılırlar. Hastalık, tabloyu ilk kez 1948 yılında “travmatik amenore” ismiyle tanımlayan Dr. Joseph G. Ashermanın anısına ithafen... Devamı »

Tüplerin bağlanması (tüp ligasyonu)

Tüplerin bağlanması (tüp ligasyonu)

Op. Dr. Şerife Şeniz SÜPÜRTÜLÜ

Kadın üreme organlarında spermle yumurtanın buluşmasını engellemek için geliştirilen cerrahi bir yöntemdir. Genellikle karın bölgesinde yapılan küçük bir kesi ile (3-5 cm) tüplere ulaşılır ve tüpler... Devamı »

Tüplerin bağlanması (tüp ligasyonu) nedir?

Tüplerin bağlanması (tüp ligasyonu) nedir?

Op. Dr. Kutlugül YÜKSEL

Tüp ligasyonu, yeterince çocuk sahibi olan ve bundan sonra gebe kalmak istemeyen kadınların tercih ettiği tüp kanallarının bağlanması anlamına gelen ve sık yapılan cerrahi sterilizasyon işlemidir. Tüp... Devamı »

Tüplerin değerlendirilmesi

Tüplerin değerlendirilmesi

Prof. Dr. Sevtap HAMDEMİR KILIÇ

Tüm İnfertilite tedavilerine başlamadan önce embriyonun rahme ulaşmasını sağlayan tüplerin değerlendirilmesi gerekir.Gebelik için açık ve fonksiyonel tüpler gerektiğinden tüplerin geçirgenliğini gösterecek... Devamı »

Tüp bebek

Tüp bebek

Prof. Dr. Mehmet Cem TURAN

Tüp Bebek Tüp bebek ne demektir? Kadın yumurtalarının dış ortama alınıp, laboratuarda sperm ile buluşturulması işlemine genel olarak tüp bebek denir. İnVitro Fertilizasyon ve Embriyo Transferi (İVF-ET)... Devamı »

Tüplerde tıkanıklık

Tüplerde tıkanıklık

Op. Dr. Uzay YILDIRIM

Tüplerin kapalı olup olmadığı, kapalı ise lokalizasyonu, radyolojik bir inceleme olan, ilaçlı rahim-tüp filmi (histerosalpingografi, HSG) ile anlaşılır. Genellikle ağrısız bir işlemdir ancak bazen rahimde... Devamı »

Tüp bebek nedir?

Tüp bebek nedir?

Doç. Dr. Gamze Sinem ÇAĞLAR

Tüp bebek uygulamasını kısaca özetlemek gerekirse,kadın ve erkeğeait üreme hücrelerinin vücut dışı koşullarda döllenme işlemi diyebiliriz. Bu yöntemde erkek ve kadın üreme hücreleri vücut sıcaklığındaki,... Devamı »

Tüp kanserleri

Tüp kanserleri

Prof. Dr. Tevfik GÜVENAL

Primer tuba kanserleri son derece nadir görülen ve agresif seyreden jinekolojik kanserlerdir. Klinik ve histolojik olarak over kanserlerine benzemesi ve ayrımının her zaman net olarak yapılamaması nedeniyle... Devamı »

Tüp bebek nedir ?

Tüp bebek nedir ?

Op. Dr. Filip TAŞHAN

Tüp bebek konusunda birçok yazı yazsak da, birsürü yazılan çizilen, ,internet siteleri, broşürler vesaire olsa da ...... Çiftlerin sorduğu ve merak ettiği ilk sorunun cevabı bence şudur : Tüp bebek... Devamı »

Tüp bebek nedir

Tüp bebek nedir

Op. Dr. İrfan TARHAN

Tüp bebek tedavisi başladığından bu yana doğal yollarla çocuk sahibi olamayan birçok çiftimize yardımcı olmuştur. Gelişen teknoloji ile daha fazla çiftimizde çocuk sahibi olma imkânına kavuşacak. Tüp... Devamı »

Tüp bebek

Tüp bebek

Op. Dr. Özgür ÇETİNER

Tüp bebekdoğal yollardan gebelik şansı olmayan ya da belli bir süre diğer tedavi yöntemlerini denemesine rağmen gebe kalamayan çiftlerde kadın yumurtalarının özel iğnelerle vücut dışına alınarak yine özel... Devamı »

Tüp bebek

Tüp bebek

Op. Dr. Muazzez ÖZTÜRK

Tüp bebek uygulaması yani tıbbi adıyla İnvitro Fertilizasyon yöntemi doğal yollarla gebe kalamayan ve basit tedavi yöntemlerine cevap vermeyen kısırlık vakalarında uygulanan, yaklaşık son 15 yıl... Devamı »

Tüp bebek

Tüp bebek

Op. Dr. Mehmet KOÇ

Tüp Bebek Nedir: Tüp bebek doğal yollardan gebelik şansı olmayan ya da belli bir süre diğer tedavi yöntemlerini denemesine rağmen gebe kalamayan çiftlerde kadın yumurtalarının özel iğnelerle vücut... Devamı »

Tüp bebek

Tüp bebek

Prof. Dr. Ümit ÖZEKİCİ

1978 yılında tüp bebek yöntemiyle Louise Brown doğumu tüp bebek ve özellikle kısırlık tedavisinde bir devrim yaratmıştır.Daha sonra yumurta sayısını artıran ilaçlarla, mikroenjeksiyon... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 274 kayıt bulundu.