x
Etiketler \ T \

tip 2 akromion

Op. Dr. Erol VURAL

Tip 2 diyabet, obezitenin neden olduğu hastalıkların başında gelmektedir. Toplumumuzda tip 2 diyabetin, prevelansı % 7’lerde olup, obezite ile ilişkili olduğu bilinmektedir. Obez bireylerde ağırlık kaybının... Devamı »

Fzt. Yusuf DEMİR

Tip II Diyabette Egzersiz FİZİKSEL EGZERSİZ Fiziksel egzersiz fiziksel durumu geliştirmek veya sürdürmek ve sağlık amacıyla yapılan bazı aktivitelerin icrasıdır. Düzenli fiziksel egzersiz kalp krizi,... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Tip 2 diyabetik hastalarda cinsel sorunlarla karşılaşılabilir. Bu sorun her iki cinste de diyabet yaşı eskidikçe daha sık görülmeye başlar. Cinsel sorunların gelişmesindeki en önemli neden diyabetlilerde... Devamı »

Op. Dr. Mehmet Akgün TEPELİ

Diyabet çok eskiden beri bilinen ve vücudun birçok mekanizmasını ( Kalp damar, Böbrek, Göz, Sinir sistemi, Cilt vb) kötü etkileyen bir hastalıktır. Günümüzde Tip 2 Diyabet dediğimiz halk arasında sonradan... Devamı »

Doç. Dr. Alper ÇELİK

Metabolik cerrahi ameliyatı, Tip 2 Diyabet’in yanı sıra yüksek tansiyon, kolesterol, trigliserid, kilo fazlalığı ve uyku apnesi gibi sorunlara neden olan metabolik sendromu tedavi edebilen kalıcı bir çözümdür. Kilo... Devamı »

Doç. Dr. Fahri YETİŞİR

Öncelikle bir önceki malede saymış olduğumuzobezite faktörlerini mümkün mertebe ortadan kaldırmak gerekir. 1-Daha çok hareket etmek gerekli 2-Daha dengeli bir şekilde, daha kaliteli ve doğal gıdalarla... Devamı »

Doç. Dr. Fevzi BALKAN

TİP 2 ŞEKER HASTALIĞI RİSK GRUPLARI A- Obez veya kilolu (BKİ ≥25 kg/m2) ve özellikle santral obezitesi (bel çevresi kadında ≥88cm, erkekte ≥102 cm) olan kişilerde, 40 yaşından itibaren 3 yılda bir,... Devamı »

Doç. Dr. İbrahim SAKÇAK

Tüm dünyada obezite giderek artan sağlık sorunu olmaya devam etmektedir. Obeziteyle birlikte Tip 2 Diyabet (Şeker Hastalığı) gibi metabolik hastalıklarda artmaktadır. Bu tür hastalıklar Kişinin tüm yaşamını... Devamı »

Dyt. Şebnem KANDIRALI

İnsülin direnci olanlarda hücreler vücudun yakıtı olan glikoza ve insüline yanıt veremezler. Vücut bu direnci kırmak için daha fazla insülin salgılar. Zamanla hücreler daha fazla direnç kazanır ve vücut... Devamı »

Op. Dr. Murat ÜSTÜN

Tip 2 Diyabet Tedavisinde Bariatrik Cerrahinin Etkinliği: Mini gastrik bypass ve sleeve gastrektominin 1 yıllık sonuçları Avrupa’da bulunan 8 merkez tarafından yürütülen çalışmada, morbid obez hastalarda... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 10 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 13125 kayıt bulundu.