x
Etiketler \ T \

ters ilişki

Uzm. Psk. Fatih SÖNMEZ

İlişki İlişmek, ilişik yaşamak, ilişki kurmak….İnsan olmanın temeli ‘Ben ‘ olmak olabilmek için ‘Öteki’ nin varlığına ihtiyaç duymak. Sen varsan.. ben olurum….’Ben’ im ben olabilmem için senin varlığına... Devamı »

Psk. Dan. İnci KAVİ

İletişim, çağımızda çok önemli bir hale gelmiştir. Kitle iletişim araçları yaygınlaşmış, internet hepimizin sık sık kullandığı bir araç haline gelmiştir. Tüm bu iletişim alanındaki gelişmeler olumlu olmakla... Devamı »

Psk. İskender YUSUF

Evlilik iki kişinin karşılaştığı sorunları beraber çözmek zorunda oldukları bir iletişim sistemidir. Sürekli değişen ve gelişen bir sistem olduğu için elbette çatışmalar, kızgınlıklar yaşanabilir. Bu sorunlarla... Devamı »

Psk. Serap DUYGULU

İlişki ve beraberlik kelimeleri aslında aynı anlamdaymış gibi kullanılsa da pek çok açıdan farklı anlamlar taşıyan sözcüklerdir. İlişki her zaman bir cinsiyet içermez ama beraberlik dediğimizde ilk akla... Devamı »

Uzm. Psk. Dan. Muharrem ÇAPKIN

İLİŞKİLERDE KISKANÇLIK Kıskançlık, değerli bir ilişkiye veya onun yitirilmesine ya da bozulmasına yol açabilecek bir tehlikenin algılanması durumunda verilen karmaşık bir tepkidir. Kıskançlık... Devamı »

Uzm. Dr. Necati ÇOBANOĞLU

İNSAN İLİŞKİLERİ Acaba insan ilişkileri hangi temeller üzerine kurulur? Mutlaka hepimizin bir fikri vardır. Benim de bir fikrim var. İlk olarak aklıma maddi ve sevgi temelleri geliyor. Sizin de fikirlerinizi... Devamı »

Uzm. Psk. Emel DENİZCİ

Alper 30’lu yaşlarda kendi restoranının sahibi iyi bir aşçıdır. Alper genelde günübirlik ilişkiler yaşayan ve ilişkileri cinsellik üzerine olan bir adamdır. Kadınlara bağlanmaktan korkmaktadır. Bir gün... Devamı »

Uzm. Psk. Ceren PAKMAN

İyi bir ilişki problemsiz değildir. İyi bir ilişki problemleri ile uğraşan ve sıkıntıları göz ardı etmeyen çift ilişkisidir. Çiftler çatışmalarını olumlu bir şekilde nasıl yönetebileceklerini bilmiyorlarsa... Devamı »

Op. Dr. Cahit BOZYEL

Ağrılı cinsel ilişki nedir? Ağrılı cinsel ilişki; cinsel ilişkide birleşme anı geldiğindevajen (vajina)girişinde veya daha derinlerde kasık bölgesinde ağrı, acı, yanma, batma gibi hoşnutsuz, istemsiz... Devamı »

Psk. Berna İNCEKARA

Kıskançlık çoğu zaman ilişkideki sevginin, aşkın, sahiplenmenin kanıtı olarak görülse de, kişilerin hayatlarını kısıtlamaya giden kıskançlıklar, ilişkilerin yıpranmasına ve zamanla bitmesine sebep oluyorlar.... Devamı »

Psk. Serap DUYGULU

Son yıllarda hayatımıza giren sosyal paylaşım ağlarıyla beraber, bazı farklılıkları da yaşamaya başladık. İnternet sayesinde dünyanın öbür ucundaki insanları, kültürleri tanımaya yeni yeni alışmışken,... Devamı »

Op. Dr. Didem KURBAN

Cinsel birleşme sırasında vajen (vajina) girişinde veya daha derinlerde kasık bölgesinde ağrı, acı, yanma, batma gibi hoşnutsuz, istemsiz durumların hissedilmesidir. Cinsel birleşme sırasında ağrı hissedilmesi"Disparoni,... Devamı »

Psk. Berna İNCEKARA

İlişki sorunları, romantik ilişkilerde, aile ilişkilerinde, arkadaşlık ilişkilerinde, kısaca yakınlık içeren tüm ilişkilerde ortaya çıkabilir. Sorunlar, ister ilişki biçimlerinden, isterse zarar verici... Devamı »

Psk. Berna İNCEKARA

Bir ilişkinin temelini oluşturan ana unsur karşılıklı güvendir. Karşılıklı güven oluşturulmamış ilişkiler, temeli sağlam yapılmamış binalar gibi, bir müddet sallantılı iniş çıkışlarla devam etse de sonunda... Devamı »

Psk. Berna İNCEKARA

Kim olursa olsun herkesin istediği, mutlu ve huzurlu bir ilişki içersinde olmaktır. Mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir ilişki içerisinde olmak, kişinin tüm hayat alanlarını, yaşam enerjisi ve sevincini, yaşam... Devamı »

Psk. Berna İNCEKARA

İlişkilerde görülen sorunlardan biri de bağlanma sorunlarıdır. İlişkilerdeki bağlanma sorunları, romantik ilişkilerde, aile ilişkilerinde, arkadaşlık ilişkilerinde ortaya çıkabilir. Bağlanma sorunları... Devamı »

Uzm. Dr. Mehmet YAVUZ

Duygusal yönelimler; beğeni, hoşlantı, sevgi, aşk, sevda ve kara sevda gibi hafiften şiddetliye doğru çeşitli isimler alırlar. Hoşlantı sıcak bir gülümseme, sevgi tatlı bir meltem, aşk ise şiddetli bir... Devamı »

Op. Dr. Melik YAZIR

Normal doğum sonrası cinsel ilişki ne zaman başlar? Normal doğum sonrasında eğer doğum dikişli olmuşsa dikişlerin iyileşmesi ve doğum sonrası kanamanın azalması beklenmelidir. Doğum dikişli olmamışsa... Devamı »

Psk. Zeynep KAYA

Vajinismus, cinsel ilişki sırasında vajina kaslarının kasılarak cinsel ilişkiye engel olması durumudur. Yaşanan bu kasılmanın nedeni kişinin partneriyle ilişki yaşamak istememesi değildir. İstemsiz yaşanan... Devamı »

Op. Dr. Birdal TOSYALI ÇETİNOL

Disparöni ya da disparonia, çok karşılaşılan bir problemdir. Ağrılı cinsel ilişki sorunu olan bayanların çoğu bunun psikolojik olduğunu düşünebilir. Ancak aksi ispat edilinceye kadar disparöni fiziksel... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 88 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 50196 kayıt bulundu.