x
Etiketler \ T \

terapötik küretaj nedir

Op. Dr. Hasan YILDIZ

KÜRTAJ (GEBELİK ALINMASI, SONLANDIRILMASI) Kürtaj veya küretaj (halk arasında gebelik aldırma, bebek aldırma, kürtaş gibi isimler verilir) rahim içerisindeki gebeliğin çeşitli yöntemlerle alınması işlemidir.... Devamı »

Op. Dr. Ahmet Murat EMANETOĞLU

Küretaj Rahim ağzının açılıp, rahim içinin boşaltılmasını sağlayan küçük cerrahi bir işlemdir. Genelde iki amaç için yapılır. Gebe kalan kadınlarda, rahim içindeki dokuyu boşaltmak için ve düzensiz... Devamı »

Op. Dr. İrfan TARHAN

Gebeliğin sonlandırılmasıdır.Yasal olarak çocuk aldırma 10 haftaya kadar olan gebeliklerde yapılır. Daha büyük gebeliklerin sonlandırılabilmesi için ilaç kullanımı, gebeliğin annenin hayatında tehlike... Devamı »

Prof. Dr. Ali Rüştü ERGÜR

Dilasyon ve küretaj (D&C) rahimden doku almak için uygulanan küçük (kısa) bir cerrahi işlemdir. Bu işleme eğer adetleriniz arasında açıklanamayan bir kanamanız varsa veya yeni doğum yapmışsanız ve... Devamı »

Prof. Dr. Hakan ŞATIROĞLU

Gebeliğin devamlılığını sağlamak ve 9 ay sonunda sağlıklı bir bebeği anne adayımızın kucağına teslim etmek asıl önemli olan. İşte bu aşamada gebeliğin devamlılığını engelleyen durumlardan biri de... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 5 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 1225 kayıt bulundu.